نحوه نوشتن مقدمه مقاله

 نحوه نوشتن مقدمه مقاله به این صورت است که بعد از عنوان و چکیده مقاله، اولین بخشی که خواننده و داوران مجلات مختلف مطالعه می‌کنند، بخش مقدمه است. نحوه نوشتن مقدمه مقاله تاثیر بسزایی روی نظر داوران در مورد اکسپت یا ریجکت مقاله دارد. همچنین خواننده با مطالعه این بخش با حوزه‌ی کاری مقاله بیشتر آشنا می‌شود.

اگر بخش مقدمه در مقاله به خوبی نگارش شده باشد، می‌تواند خواننده را به خواندن ادامه مقاله ترغیب کند. با توجه به اهمیت و جایگاه مقدمه در مقاله، در این مطلب قصد داریم تا نکات مهم در نوشتن این بخش را بیان کنیم که با رعایت آن بتوانید مقدمه‌ای خوب برای مقاله خود بنویسید.

نحوه نوشتن روش تحقیق مقاله را در این بخش بخوانید.

نمونه پاسخ به داوران مقاله
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

محتوای مقدمه مقاله

برای یادگیری نحوه نوشتن مقدمه مقاله ، باید نخست در مورد اجزا این بخش بدانیم. به طور کلی مقدمه مقالات شامل سه بخش زیر است:

1.      اطلاعات اولیه

هدف اصلی بخش مقدمه در همه مقالات، انتقال اطلاعات اولیه به خوانندگان است. به همین دلیل معمولاً در پاراگراف‌های اول مقدمه، تعریفی مختصر از کلمات کلیدی مقاله ارائه شده و سپس به اختصار در مورد اهمیت موضوع توضیح داده می‌شود. در واقع در این بخش ذهن خواننده، با ارائه تعاریف اولیه و بیان اهمیت موضوع، برای خواندن بقیه مقاله آماده می‌شود.

برای یادگیری نحوه نوشتن بحث و نتیجه گیری مقاله علمی این صفحه را مطالعه کنید.

2.      پیشینه تحقیق

در مقدمه باید تاریخچه و پیشینه تحقیق ارائه شود. برای این کار جدیدترین مقالات مرتبط با موضوع آنچه که دارید می‌نویسید، را از سایتهای معتبر علمی دنلود کرده و مطالعه کنید. سپس مطالب این مقالات را (با ذکر منبع در محتوا و بخش رفرنس) به زبان خود بنویسید. شما لازم نیست که همه جزئیاتی را که خوانندگان شما می‌دانند، بیان کنید.

همچنین باید نقاط ضعف، مشکلات و خلاهای مقالات قبلی را بنویسید و راه‌حلی را برای این مشکلات ارائه دهید. به طور کلی در این بخش باید به سوالات زیر پاسخ داده شود.

اهمیت مقاله چیست و چه ضرورتی به انجام چنین پژوهشی است؟ چه خلایی در پژوهش‌های قبلی وجود داشت که تا به حال بررسی نشده و شما تصمیم گرفتید تا مقاله‌ بنویسید؟ و راه‌حل شما برای پر کردن چنین خلایی چیست؟

برای خواندن نحوه نگارش بخش نتیجه گیری مقاله به این صفحه مراجعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

مقاله تحلیل گفتمان چیست؟
ادامه مطلب

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

3.      توضیح در مورد محتوای مقاله

در آخرین پاراگراف‌های این بخش باید توضیح داده شود که فرضیات پژوهش چیست و چه عناوینی در بخش‌های بعدی مقاله مطرح خواهد شد.

نحوه نوشتن مقدمه

برای این که شروع به نوشتن مقاله کنید، سوالات زیر را مطرح کنید:

چه چیزی در مورد موضوع مقاله می‌دانید؟ (پیشینه تحقیق)

مشکلی که در مقالات پیشین بررسی نشده، چیست؟ (پیشینه تحقیق)

چطور و چگونه باید خلاهای مقالات قبلی را پرکنید؟ (بیان مسئله و فرضیات پژوهش شما )

نتایج مقاله شما چه چیزی خواهد بود؟ (بیان مسئله و فرضیات پژوهش شما )

با جواب دادن به این سوالات، می‌توانید مقدمه‌ای مناسب برای مقاله خود بنویسید.

برای آشنایی با نحوه نگارش مقالات مهندسی کشاورزی این صفحه را بخوانید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید