دریافت اکسپت مقاله

دریافت اکسپت مقاله

بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان برای نوشتن مقاله بسیاری در تلاش هستند و امید دارند بعد از پایان نوشتن مقاله خود بتوانند اکسپت مقاله خود را دریافت کنید. شاید برای شما سوال باشد تا بخواهید بدانید اکسپت به چه معنی است؟ اکسپت به معنی پذیرش مقاله از سوی یک ژورنال مهم است. هر مجله و یا ژورنالی روش های خاصی را برای پذیرفتن و یا اکسپت مقاله مورد نظر قرار می دهد، بنابراین اگر اکسپت مقاله را می خواهید باید بتوانید طبق قوانین ژورنال پیش بروید. می دانیم این کار شاید در ابتدا سخت به نظر برسد و شاید برای لحظاتی شما را از نوشتن یک مقاله برای ژورنال منصرف کند، ما می دانیم که شما برای جمع آوری رزومه و یا برای اپلای کردن نیاز دارید یک مقاله درست علمی بنویسید. راهکاری که از سوی تیم ما برای شما وجود دارد این است که می توانید برای اکسپت مقاله از تیم ما کمک بگیرید. چرا که تیم ما متشکل است از نویسنده و پژوهشگران نخبه ای که توانایی کمک کردن به شما را در این زمینه دارند. اگر می خواهید ویرایش، ترجمه، پارافرایز و یا ژورنال خوبی را برای مقاله خود بیابید، می توانید با همکاران ما در این زمینه مشورت کنید. یکی از مهم ترین بخش های هر مقاله ای که می خواهد در ژورنال ثبت شود، اکسپت مقاله است. البته اکسپت مقاله به معنی همه چیز نیست، بلکه به آن معنی است که مقاله شما 50 درصد راه را رفته است و حالا می تواند طبق نظر داورین برای چاپ، ثبت شود و یا خیر. در هر صورت شما می توانید برای اکسپت مقاله از تیم ما کمک بگیرید. 

برای هماهنگی های لازم در خصوص ایندکس مقاله با شماره های ما در تماس باشید..

خدمات تخصصی ژورنال یاب

برای خلق بهترین نتیجه در کنار شما هستیم

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مراحل پذیرش مقاله

شاید با خود فکر کنید که نوشتن مقاله کار بسیار سختی است و حتی شاید نمی دانید برای نوشتن مقاله باید به چه نکاتی توجه کنید. برای نوشتن مقاله باید اطلاعات ایده کافی برای نوشتن داشته باشید. یکی از موضوعات مهمی که باید در نظر بگیرید، ژورنال و مجله مناسبی را برای چاپ مقاله است. بعد از اینکه مقاله مورد نظر خود را نوشتید، باید موضوع مورد نظر را به آن ژورنال ارسال کنید. بنابراین نیاز است که حتما ژورنال ها را به درستی بشناسید تا بتوانید مقاله ی خود را به آن بفرستید. بعد از اینکه مقاله را به ژورنال مورد نظر فرستادید، مقاله شما وارد مراحل ارزیابی می شود  و توسط ادیتور و سردبیر مورد بررسی قرار می گیرد.

هزینه هایی هم برای چاپ مقاله در ژورنال های مختلف وجود دارد. که باید آن ها را هم در نظر بگیرید.

مجلات به انواع مختلفی تقسیم می شوند که باید طبقه بندی های لازم درباره چاپ مقالات را در هر ژورنال بدانید. اکسپت مقاله یکی از مهم ترین موضوعاتی که هر پژوهشگری می خواهد به آن مرحله برسد. اکسپت در انگلیسی به معنی قبول است.  اگر مقاله شما توسط مجله منتشر شده باشد یعنی مقاله شما اکسپت شده است.

اگر می خواهید در این زمینه به خوبی موفق شوید و ایده ی خود را به یک مقاله تبدیل کنید و سپس برای یک مجله بفرستید تا اکسپت شود. می توانید برای این کار با کمک تیم ما مراحل را به درستی طی کنید و خیالتان بابت مراحل پذیرش مقاله راحت باشد. باید سعی داشته باشید که مراحل پذیرش مقاله را به درستی طی کنید تا مقاله شما از سمت ژورنال پذیرفته شود.

برای اطلاع از پذیرش مقاله به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

طبیعتا یک سری بازنگری و ویرایش هایی برای مقاله وجود دارد، می توانید برای این کار از تیم ما کمک بگیرید. تیم ما با تخصص خود می تواند به شما کمک کند تا بازنگری های نسبت به آن داشته باشند. برای پذیرش مقالات در مجلات مهم و معتبر باید اطلاعات کافی داشته باشید، زیرا این امر باعث می شود تا شما مراحل پذیرش مقاله را به خوبی طی کنید.

برای آشنایی بیشتر با ژورنال یاب با ما در تماس باشید.

 

اکسپت مقاله یعنی چه؟

در نوشتن مقاله برای بسیاری از افراد سوال پیش می آید که اکسپت مقاله یعنی چه. در ابتدا شاید ندانید برای نوشتن مقاله چه چیز هایی را باید مدنظر قرار دهید. اما در رابطه با سوال اکسپت مقاله یعنی چه باید بگوییم، همانطور که گفته شد برای چاپ مقاله در ژورنال ها باید طبق قوانین آن ژورنال پیش برویم تا بتوانیم اکسپت مقاله را کسب کنیم.

در هر صورت شما برای هر ژورنالی که مقاله بنویسید باید بتوانید طبق خواسته ی آن ژورنال مقاله ی خود را به رشته تحریر در بیاورید. برای این کار باید قبل از نوشتن مقاله ژورنال مورد نظر خود را انتخاب کنید و طبق قوانینی که ژورنال برای شما ارائه می کند مقاله را بنویسید. در غیر این صورت مقاله شما ریجکت می شود. ریجکت دقیقا در نقطه مقابل اکسپت است. یعنی مقاله رد می شود.

در هر صورت برای نوشتن یک کار پژوهشی باید بتوانید دقیقا همان ویژگی ها و موضوعاتی که در رعایت یک مقاله وجود را به عمل بیاورید. با توجه به سختی کار در این زمینه می توانیم به شما تیم مقاله نویسی ژورنال یاب را معرفی کنیم. ما با کمک تیم خود توانسته ایم یکی از بزرگترین مشکلات هر نویسنده ای را رفع کنیم و آن هم مربوط می شود به مرحله اکسپت مقاله.

برخی مقاله ها شاید با رعایت نکردن نکاتی حتی به مرحله اکسپت هم نرسند. بنابراین شما با کمک تیم ژورنال یاب می توانید به ویرایش، ترجمه متن مقاله خود بپردازید تا روند اکسپت کردن را آسان تر سازید. تیم ما یکی از بهترین پژوهشگران را در حوزه ی مربوط به نوشتن مقاله دارد که شما می توانید با مشورت و کمک کردن از ما راحت تر برای مقاله خود پذیرش بگیرید. اکسپت مقاله برای کار شما می تواند کاربردی باشد زیرا توانسته اید نصف راه را بروید.

برای اطلاع از تاثیر چاپ مقاله در قبولی مقطع دکتری با شماره های ما تماس بگیرید.

مراحل اکسپت مقاله

برای اکسپت مقاله باید بتوانید مراحلی را به درستی طی کنید تا به آن خواست نهایی خود در زمینه اکسپت مقاله برسید. همانطور که در بخش های بالایی گفته شد قرار است که برای اکسپت مقاله ما به شما کمک هایی را ارائه کنیم. در واقع تاکید ما بیشتر به طی کردن مراحل اکسپت مقاله به درستی با شیوه ی کاملا آکادمیک توسط تیم ماست. برای موفق شدن هرگز دیر نیست، تنها کافی از کسانی کمک بگیرید که در زمینه ی مورد نظر سال ها تلاش کرده اند و تجربیات بسیار خوبی را کسب کرده اند. مراحل اکسپت مقاله را در ادامه برای شما بازگو می کنیم و درباره اهمیت آن صحبت خواهیم کرد.

1_ترجمه

یکی از مهم ترین بخش هایی که مربوط می شود به مراحل اکسپت مقاله، ترجمه متون است. شما باید ترجمه ی خوبی را برای مقاله خود در نظر بگیرید و به صورت تخصصی به آن بپردازید. ترجمه مقاله باید دارای کیفیت مناسبی باشد. اگر در این زمینه دانش کافی ندارید و یا اگر وقتی برای ترجمه متون ندارید می توانید از تیم ما در این زمینه کمک بگیرید. چرا که با کمک ژورنال یاب می توانید ترجمه تخصصی رشته ی خود را ارائه کنید تا در مراحل اکسپت مقاله به خوبی پیشرفت کنید.

2_ ویرایش متن

شاید در برخی از بخش های مقاله به دلیلی بی توجهی یا بی دقتی نسبت به برخی موارد نیاز باشد تا مقاله خود را ویرایش کنید. از آنجایی که شما برخی از بخش های مختلف مقاله را می خوانید شاید متوجه ایرادات آن نشوید. بنابراین نیاز است که بتوانید مقاله را ویرایش کنید که در این زمینه هم ژورنال یاب در کنار شما خواهد بود تا بتوانید به درستی مقاله را ویرایش کنید و مشکلات دستورات زبانی آن را برطرف سازید. این موضوع باعث می شود که بر کیفیت مقاله تاثیر بگذارد.

3_ انتخاب ژورنال

یکی از مهم ترین بخش های مربوط به ژورنال یاب این است که می تواند برای شما ژورنال مناسبی را انتخاب کند. این روند می تواند به شما برای اکسپت مقاله کمک کند.

4_ فرمت بندی مقاله

مقاله باید دارای ساختار و فرمت درستی باشد که نیاز است که فرمت بندی را رعایت کنید. یکی از قوانینی که بسیاری از ژورنال ها می گذارند قانون فرمت بندی است که باید در سایت آن ژورنال فرمت بندی را مشاهده کنید و طبق همان پیش بروید.

در نهایت سابمیت مقاله است که می توانید با کمک تیم ژورنال یاب این روند را به درستی پیگیری کنید.

برای سفارش ژورنال فایندر به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

هزینه اکسپت مقاله

یکی از مهم ترین سوالاتی که شاید ذهن بسیاری از پژوهشگران را درگیر کند هزینه اکسپت مقاله است. شما باید بتوانید برای مقاله خود هزینه ای را درنظر بگیرید. این هزینه مربوط می شود به عملکرد شما. هرچقدر توانسته باشید بر اساس توانایی خود مقاله را به شیوه ی درستی بنویسید از هزینه های شما کاسته می شود، در نهایت هرچقدر مقاله شما دارای مشکلاتی باشد، هزینه هم به همون مقدار بیشتر می شود.

اما صحبتی که تیم ژورنال یاب با شما دارد این است که هزینه هایی که توسط تیم ما ارائه می شود بسیار کمتر از دیگر افرادی است که مشابه ما کار می کنند. شما می توانید کیفیت تضمین شده ی کار را داشته باشید و هزینه ی کمی برای آن پرداخت کنید. می دانیم کیفیت برای شما مهم است بنابراین برای تشکیل تیم ژورنال یاب سعی داشته ایم از بهترین اشخاص در این حوزه استفاده کنیم و تلاش هایی را برای دوستداران علم در زمینه ترجمه، ویرایش، پارافرایز و یافتن یک ژورنال مناسب ارائه کنیم. بنابراین شما می توانید با اطمینان به تیم ما می توانید بهترین کیفیت را از آن خود سازید.

برای کسب اطلاعات از تفاوت مقالات ژورنالی و مقالات کنفرانسی با ما در تماس باشید.

نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی

شما می توانید با بررسی در سایت ژورنال یاب نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی را ببینید. چرا که تمامی این ها تلاش های بی وقفه ی تیم ژورنال یاب بوده است. اگر می خواهید ببینید که روند مربوط به اکسپت مقاله به چه صورت است نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی در اختیار شما قرار داده شده است.

در واقع شما می توانید با بررسی و بازنگری نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی در رابطه با اکسپت مقاله در ژورنال های مختلف با ویژگی های مربوط به کار ما آشنا شوید و کیفیت موجود در نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی را ببینید.

یکی از افتخار های تیم ژورنال یاب این است که توانسته است برای بسیاری از پژوهشگران موقعیتی را ایجاد کند تا آن ها هم بتوانند اطلاعات خوبی را در اکسپت مقاله یاد بگیرند و هم ایده های خود را در قالب یک مقاله در یک ژورنال معتبر چاپ کنند. در واقع پژوهش از شما نوشتن صحیح مقاله از ما. شما با اعتماد به تیم ژورنال یاب می توانید خیال خود را از بابت نوشتن مقاله راحت کنید. تمامی خواسته ی تیم ژورنال یاب این است که شما بتوانید به عنوان یک پژوهشگر در رزومه ی کاری خود یک مقاله بین المللی داشته باشید.  ما تمامی تلاش خود را در این زمینه برای شما ارائه خواهیم داد. تیم ما متشکل است از بهترین پژوهشگران، نویسندگان، مترجمان، ویراستارانی که همیشه در حال پژوهش هستند و سال ها در زمینه مربوط به اکسپت مقاله تجربه دارند.

برای پذیرش مقاله در مجلات داخلی از این مطلب دیدن نمائید.

نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی را می توانید در همین حوزه در سایت ما مشاهده کنید.

بنابراین برای موفق شدن هرگز دیر نیست، فقط کافی است که بخواهید در این زمینه گام بردارید و با بررسی نمونه اکسپت مقاله علمی پژوهشی بتوانید روند اکسپت مقاله و کیفیت کار تیم ما را مورد بررسی قرار دهید.

هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی

می دانیم که برای اکسپت مقاله نیاز دارید راه های طولانی بسیاری را طی کنید. بنابراین برای این کار نیاز به هزینه ای دارید. به بیان دیگر بسیاری از پژوهشگران می خواهند بدانند هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی به چه صورت ارائه خواهد شد؟

شما برای طی کردن این راه باید صبوری های بسیاری را داشته باشید در واقع هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی بر اساس نیاز شما به نیروی است که می خواهند در این راستا به شما کمک هایی را ارائه کنند، مانند ژورنال یاب که با کمک تیم متخصص خود علاقه دارد تا راهنمای شما در زمینه اکسپت کردن مقاله باشد.

در هر صورت شما برای این روند با توجه به نگارشی که انجام داده اید و ژورنالی که برای چاپ مقاله در نظر گرفته باشید با هزینه ها را برآورد کنید. برخی ژورنال ها از دیگر ژورنال ها دارای هزینه های متفاوتی هستند. ژورنال های داخلی از ژورنال های خارجی ارزان تر است. در هر صورت این توجه شما و انتخاب شما نسبت به این مسئله است که می توانید انتخاب کنید.

هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی توسط تیم ما برای شما بسیار ارزان تر از آن چیزی خواهد بود که فکرش را نمی توانید بکنید. شما هم کیفیت خوبی برای مقاله هایتان خواهید داشت و هم توسط تیم ما می توانید یک ژورنال مناسب بیابید و هم هزینه ای بسیار کمتر دیگر کسانی که به کار می پردازند، پرداخت خواهید کرد. با ما برای داشتن هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی به قیمتی ارزان همراه باشید.

گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی

برای بسیاری از پژوهشگران این سوال وجود دارد که گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی به چه صورت است و باید برای آن چه اقداماتی را انجام دهد. شما برای گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی باید بتوانید روند درستی را درباره مقاله و ژورنال طی کنید. یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی انجام دهید این است که قبل از نوشتن مقاله ژورنال خود را انتخاب کنید. انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله ی شما می تواند گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی را برای شما آسان تر کند. برای اینکه بتوانید اکسپت مقاله را دریافت کنید باید در این راستا بسیار گام های محکمی بردارید، تلاش کنید و از نیروی متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تیم ژورنال فایندر برای کمک به شما آماده است. اگر می خواهید روند گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی برای شما آسان تر باشد می توانید از متخصصین تیم ژورنال یاب کمک بگیرید. مشاورین ما با تجربیاتشان راهنمایی های بسیاری را برای شما ارائه خواهند کرد بنابراین راهی که در این مورد می تواند برای شما بسیار آسان باشد، کمک گرفتن از یک تیم پشتیبانی قوی مانند ژورنال یاب است. گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی یکی از صد آرزوی یک نویسنده و یا پژوهشگر در این راستا است. درواقع گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی می تواند خستگی های زحمت یکساله نوشتن مقاله را برای ما آسان تر سازد. اگر می خواهید در این زمینه موفق باشید بهتر است علاوه بر تلاشی که خودتان دارید حتما از تیم ژورنال یاب کمک بگیرید.

اکسپت مقاله علمی پژوهشی

ژورنال های بسیاری هستند که برای اکسپت مقاله علمی پژوهشی قوانین خاص خودشان را دارند. اگر می خواهید روند اکسپت مقاله علمی پژوهشی را به خوبی طی کنید باید مراحل مربوط به آن را بدانید و طبق آنچه که ژورنال وضع کرده است عمل کنید.

برای همین موضوع که بسیاری از پژوهشگران برای بار اول می خواهند مقاله ای را به ژورنال بفرستند و یا اکسپت مقاله علمی پژوهشی را داشته باشند، تیم ژورنال یاب با کمک متخصصین خود در این حوزه آماده خدمتگزاری است. شما می توانید در این راستا برای موفق شدن گام بردارید و طبق آنچه که می خواهید به اهداف خود برسید.

می دانیم اکسپت مقاله علمی پژوهشی برای بسیاری از افراد دارای اهمیت است. شما برای طی کردن روند اکسپت مقاله علمی پژوهشی باید یک ترجمه ی خوب و ویرایش درستی از متن را برای ژورنال ارسال کنید. اگر در زمینه زبان انگلیسی ضعیف هستید و یا درباره دروس تخصصی رشته خود هیچ اطلاعاتی ندارید می توانید این کار را به تیم ما بسپارید. زیرا تیم ما با داشتن مترجمین در رشته های مهم دانشگاهی کار های شما را به درستی پیش خواهند برد. می دانیم هر رشته ای لغات تخصصی زبان انگلیسی مربوط به خودش را دارد بنابراین در این تیم ما از بهترین مترجمین کمک گرفته ایم.

در زمینه ی مربوط به ویرایش متن می دانیم یکی از مهم ترین بخش های یک مقاله است. شما باید لغات را به درستی در یک متن مقاله به کار ببرید تا مقاله شما اکسپت شود. برای اکسپت مقاله علمی پژوهشی باید بتوانید متون خود را درست و به جا و قابل فهم بنویسید. این کار به شما کمک می کند تا روند اکسپت مقاله آسان تر شود. حالا شاید برای شما سوال باشد که برای ویرایش متن مقاله باید چه اقداماتی را درنظر بگیریم؟ برای اینکار می دانیم که شما تخصص خاصی ندارید بنابراین باز هم تیم ژورنال یاب به کمک شما می آید و روش های مربوط به نوشتن مقاله را برای شما ارائه می دهد. شما می توانیم با کمک تیم ما بهترین مقاله را از نظر نوشتار و ویرایش به ژورنال مورد نظر بفرستید. در واقع یکی از مهم ترین راه های مربوط به اکسپت مقاله علمی پژوهشی همین موضوع می باشد. باید موضوعات مهم مقاله علمی پژوهشی معلوم باشد و مطلب به خوبی ادا شود. برای همین موضوع هم پیشنهاد می دهیم برای اکسپت مقاله علمی پژوهشی اگر مشکلی در زمینه ویرایش دارید با ما همراه باشید.

مسئله ی دیگری که در زمینه مقالات و اکسپت مقاله علمی پژوهشی وجود دارد، انتخاب یک ژورنال مناسب است که ژورنال یاب با دانش و تخصص خود می تواند در این زمینه به شما کمک های بزرگی را ارائه دهد.

اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی

بسیاری از پژوهشگران برای شروع در حال نوشتن مقالات علمی داخلی هستند و می خواهند اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی را بگیرند. این افراد کمی روند کاریشان متفاوت است. در واقع نیازی به پیچیدگی در نوشتن مقاله ندارند، در حقیقت مقالات خارجی دارای پیچیدگی هایی است و باید طبق ژورنال های خارجی قوانین ارائه شده را به درستی عمل کنید. هرچند که در اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی باز هم قوانینی وجود دارد که باید به درستی عمل کنید. در هر صورت اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی کمی راحت تر از مقالات خارجی خواهد بود هزینه ی کمتری هم دارد. اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی هم مانند مقالات خارجی باید روندی را طی کند. شما باز هم در نوشتن مقالات داخلی باید متن مقاله خود را ویرایش کنید. اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی در این زمینه می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد که پیش زمینه برای نوشتن مقالات خارجی برای ژورنال های بین المللی است. بنابراین می دانیم برای بسیاری از پژوهشگران این موضوع چقدر دارای اهمیت است. اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی را می توانید با کمک ژورنال یاب به نهایت و سرانجام درستی برسانید. اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی یکی از مهم ترین مواردی است که روند مربوط به را تنها با کمک ژورنال یاب می توانید به نهایت خود برسانید. تیم ما با کمک افراد متخصصی که به استخدام درآورده است می تواند نیاز شما را برای اکسپت مقاله علمی پژوهشی داخلی برطرف سازد و روند مربوط به آن را برای شما آسان تر سازد. تیم ژورنال یاب برای پیدا کردن ژورنال های داخلی و خارجی آماده ی کمک رسانی است.

برای آشنایی بیشتر با سابمیت مقاله با شماره واتس آپ ما در ارتباط باشید.

اکسپت مقاله در مجلات داخلی

می دانیم در بسیاری از کار ها ما دارای تخصصی نیستیم و باید برخی مسائل نوشتاری انواع مقاله را به افرادی بسپاریم که روش های مربوط به آن را می دانند. اکسپت مقاله در مجلات داخلی برای ما دارای اهمیت است زیرا می تواند برای ما برای کسب رزومه بسیار مناسب باشد و می توانیم فعالیت خود را در ادامه ی آن گرایش دنبال کنیم. اکسپت مقاله در مجلات داخلی توسط تیم ژورنال یاب می تواند به ما کمک کند تا بتوانیم در وقت خود صرفه جویی کنیم و جزئیاتی را که باید برای اکسپت مقاله در مجلات داخلی رعایت کنیم را برای ما ارائه خواهد داد. با کمک تیم ژورنال یاب می توانید روند مربوط به اکسپت مقاله در مجلات داخلی را طی کنید و راحت تر در این راستا به هدف خود برسید.

با توجه به دانش و تخصص کم ما در حوزه نوشتن و ارائه مقاله طبیعی است که به کمک افرادی نیاز داشته باشیم که توانایی انجام این کار را دارند. اگر هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید اصلا جای نگرانی نیست، شما می توانید با کمک تیم ژورنال یاب چیز های بسیاری را بیاموزید و در اکسپت مقاله در مجلات داخلی هم موفق باشید. هیچوقت برای موفق شدن و یادگیری درست دیر نیست برای همین هم تیم ما در کنار شما هستند تا بتوانید ترجمه، ویرایش مقاله خود را برای اکسپت مقاله در مجلات داخلی به بهترین شکل ممکن طی کنید.

تیم ما متشکل است از جوانانی که در زمینه نوشتن مقاله، اکسپت مقاله توانسته اند مقالات بسیاری را به اسم خود ارائه کنند، بنابراین شما هم می توانید با کمک تیم ما به اکسپت مقاله در مجلات داخلی در زمینه موردنظرتان بپردازید، تنها کافی است که به توانایی های ما ایمان داشته باشید.

اکسپت مقاله در کمترین زمان به چه صورت می باشد ؟

بسیاری افراد به ویژه دانشجویان و تحصیل کردگان مقاطع بالاتری مانند کارشناسی ارشد برای اینکه در آینده شانس بالاتری برای رفتن به مقاطع بالاتر و نیز شاغلان برای ارتقا جایگاه شغلی خود به سراغ نوشتن مقالات می روند و برای چاپ آن به سراغ مجلات و نشریاتی می روند که اکسپت مقاله در کمترین زمان ممکن را انجام دهند . شاید سوالی که مطرح شود ، این است که منظور از اکسپت مقاله چیست ؟ منظور از اکسپت مقاله ممکن یعنی اینکه مقاله را به مجله ای ارسال کنیم که مراحل پذیرش ، تایید و داوری را در کمترین زمان ممکن انجام دهد . در این مقاله به چگونگی و نحوه اکسپت مقاله می پردازیم .

نحوه و چگونگی اکسپت مقاله در کمترین زمان :

برای اکسپت مقاله افراد معمولا هم به سراغ مجلاتی می روند که معتبر باشند و هم مجلاتی که به اکسپت مقاله در کمترین زمان بپردازند . سردبیران و داوران مجلات در هنگام اکسپت مقاله چند مورد اساسی را در نظر می گیرند که این موارد عبارتند از : 1 . چگونگی و نوع مقاله ، 2 . اسکوپ مقاله ، 3 . بررسی و ارزیابی کلی کیفیت مقاله ارسال شده . امروزه یکی از دغدغه های پژوهشگران و نویسندگان مقاله ، طولانی بودن مدت زمان پذیرش و اکسپت مقاله می باشد . اکسپت مقاله ممکن یعنی این که مقاله های با کیفیت بالا را با دقت و سرعت بالا مورد تایید و پذیرش قرار دهند که این کار را معمولا بعضی مجلات و نشریات انجام می دهند . چرا گاهی اکسپت مقاله ممکن انجام نمی گیرد ؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت گاهی اوقات اکسپت مقاله ممکن به دلایل زیر انجام نمی گیرد:
1 . از دلایل تاخیر در اکسپت مقاله می توان گفت این است که افراد مجله و نشریه معتبری برای ارسال مقاله خود پیدا نمی کنند .
2 . گاهی اوقات نیز افراد به دلایل ضعف و کم کاری خود فرد می باشد که سبب تاخیر در زمان پذیرش مقاله می شود .
3 . از دیگر عوامل تاخیر در اکسپت مقاله در کمترین زمان مشکل در نگارش مقاله است .
4 . ضعف و مشکل در ترجمه مقاله ارسال شده .
5 . ضعف در داوری های داوران مجله .
همچنین برای اکسپت مقاله در کمترین زمان باید به نکاتی توجه شود :
1 . سبک نوشتاری مقاله می بایست واضح و روشن باشد چرا که هرگونه تاخیر و ابهام در متن مقالات سبب تاخیر در اکسپت مقاله ممکن می شود .
2 . از دیگر مواردی که برای اکسپت مقاله در کمترین زمان ممکن باید رعایت شود ، این است فرمت بندی مقاله را باید طبق فرمت بندی مجله و نشریهای باشد که مقاله ی خود را برای چاپ به آن ارسال نمودیم .
3 . اطمینان از معتبر بودن مجله و نشریه ای که انتخاب نموده ایم .
4 . از دیگر نکات لازم برای اکسپت مقاله این است که مواردی که داوران مجله مورد نظر به نویسنده ایمیل نمایند ، باید در اسرع وقت ویرایش و اصلاح شود .
چرا افراد به دنبال اکسپت مقاله در کمترین زمان می روند :
افراد به ویژه دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا که مقاله نویسی می کنند و پس از نوشتن مقالات به سراغ مجلاتی برای چاپ مقالات خود می روند که کار اکسپت مقاله را در کمترین زمان انجام دهند و این کار را به دلایل مختلفی انجام می دهند که پاره ای از این دلایل به شرح زیر می باشند :
1 . معمولا فارغ تحصیلان مقطع ارشد در طول تحصیل خود یا پس از اتمام آن اقدام به مقاله نویسی می کنند که در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را داشته باشند ، امتیاز لازم را داشته باشند .
2 . همچنین اکثر اساتید دانشگاه ها برای ارتقا رتبه خود و همچنین برای هیات علمی شدن اقدام به نوشتن مقاله و تلاش برای چاپ آن در مجلاتی که به اکسپت مقاله در کمترین زمان می پردازند ، می نمایند .
3 . افرادی که به دنبال پیدا کردن شغل متناسب با رشته ی خود هستند نیز برای این کار به سراغ مقاله نویسی می روند .
4 . گذشته از موارد ذکر شده ، چاپ و اکسپت مقاله به افرادی قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ، بسیار کمک می نماید .

مقاله نویسی ، یکی از رایج ترین کارهایی است که دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای کسب امتیازهای علمی بیشتر انجام می دهند و پس از نوشتن مقالات خود به سراغ مجلاتی معتبر که اکسپت مقاله در کمترین زمان را انجام دهند ، می روند . اکسپت مقاله ممکن است به دلایلی با تاخیر مواجه شود که دلایل اصلی آن به خود ارسال کنندگان مقاله ها مربوط می شود که در بحث ویرایش مقاله ها بر طبق فونت مجلات کم کاری می نمایند و یا ویرایش های خواسته شده را در اسرع وقت انجام نمی دهند . اکسپت مقاله به این معنا نیست که هر مقاله ای هرچند نا معتبر باشد ، سریع پذیرفته شود بلکه منظور اصلی این است که سردبیران و داوران و دیگر متخصصان مجلات و نشریه های معتبر با دقت و تخصص بیشتر تلاش می نمایند که مقاله را در کمترین زمان ممکن مورد بررسی قرار دهند و در اسرع وقت ویرایشات و اصلاحاتی را که نویسنده ی مقاله باید انجام دهد ، به وی ارسال نمایند تا پس از انجام ویرایش های لازم مقاله را به چاپ برسانند . اکسپت مقاله را فقط مجلات و نشریه های معتبر ومعروف که سابقه های علمی زیادی و اساتید و متخصصان ماهری دارند ، این کار را انجام می دهند . ما در این مقاله تمام جوانب ، مزیت ها ، نحوه و چگونگی اکسپت مقاله در کمترین زمان را به طور کامل ذکر نموده ایم .
نوشتن مقاله شانس بیشتری را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند ، به همراه دارد.

شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که دغدغه اکسپت فوری مقاله علمی و پژوهشی خود را دارید.

اگر جز دانشجویانی هستید که تمایل به چاپ مقاله در مجلات داخلی دارید، بهتر است زمانی که می‌خواهید مقاله علمی پژوهشی خود را نگارش کنید به مبانی فکری، فرهنگی و علمی توجه زیادی داشته باشید. اگر بتوانید این مسائل را در قالب سنت و فرهنگ ایرانی دربیاورید، توانمندی جامعه علمی تان را بالا برده و نظر استادان را به خود جلب می‌کنید؛ بنابراین شانس بیشتری در موفقیت چاپ فوری مقاله تان در مجلات داخلی خواهید داشت.

اما اگر جز آن دسته کسانی هستید که به فکر اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی تان در مجلات خارجی هستید، بهتر است در ابتدا استخراج مقاله انگلیسی از پایان نامه خود را انجام داده و ضوابطی را که مجله خارجی تعیین کرده است را رعایت کنید.

برای گرفتن اکسپت مقاله خود حتما قوانین نگارشی و ظاهری متون را رعایت کنید وگرنه مقاله شما توسط سردبیر و ناشر مورد نظرتان ریجکت خواهد شد. امروزه با همکاری پژوهشگران و استادان در رشته‌های مختلف و همکاری محققان سرشناس با مجلات داخلی، مقالات علمی پژوهشی در اکثر رشته ها مانند روانشناسی، علوم تربیتی، اقتصاد و… فرآیند داوری پیش‌نویس مقالات (Manuscript) سریع‌تر صورت می‌گیرد.

نکاتی مهم در مورد اکسپت فوری مقاله علمی و پژوهشی

1- نوآوری و جذاب بودن مقاله و موضوع پژوهش شما علاقه ناشران را برای اکسپت مقاله علمی افزایش خواهد داد.

2- ویرایش را در نوشتن مقالات علمی و پژوهشی خود فراموش نکنید که ناشران تمامی مقالاتی که از لحاظ ویرایش دچار ضعف هستند را بدون توجه به محتوا، مرجوع خواهند کرد.

3- روش های تحقیق خود و مراحل آن را در مقاله تان حتما ذکر کنید و با یک نتیجه گیری مناسب و مفید آن را جمع‌بندی کنید.

4- اگر به دنبال انتخاب مجله برای اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی هستید بهتر است در ابتدا به اهداف و موضوع آن مجله و نوع مدرک و درجه علمی و مخاطبان و جامعه ی هدف آن دقت کنید.

5- مقاله شما باید به نوعی باعث پیشرفت در زمینه و حوزه ی مورد نظر شما بوده و برای افراد مفید واقع شود.

6- اگر موضوع مقاله شما با حوزه کاری مجله مورد نظر همخوانی نداشته باشد مانع از اکسپت مقاله علمی و پژوهشی شما می‌شود.

اکسپت و چاپ مقاله فوری

مقاله همواره یکی از گزینه هایی است که این روزها استادان از دانشجویان خود برای ارزیابی میزان مهارت و توانایی آن ها در درس ها می خواهند. به هر دلیلی ممکن است دانشجو از نوشتن و چاپ این نوع مقالات عقب بماند. از آن جایی که نمره دانشجویان یا حتی قبولی در درس به این مقالات وابسته می باشد چاپ مقاله فوری یکی از نیازهای فوری و حیاتی برای قشر دانشجو محسوب می‌شود.

مواردی که یک چاپ مقاله فوری باید آن را داشته باشد

با توجه به مقدمه گفته شده در بالا و حساسیت و نیاز به چاپ مقاله فوری دانشجویان و اساتید نسبت به کیفیت مقالات حساسیت دارند. از این رو چاپ مقاله باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند هر دو گروه را راضی کند.

اول از همه این که این نوع از مقالات معمولا باید جدید بوده و کپی نباشد. درواقع حرف تازه ای برای گفتن داشته باشد و تا حد امکان از چند منبع استفاده شده باشد. این یعنی نیاز به مطالعه و داشتن دانش. این ویژگی باعث میشود سرعت ارائه مقاله پایین بیاید و از این جهت است که چاپ سریع مقاله اهمیت پیدا می‌کند.

ویژگی دیگری که باید چاپ مقاله آن را داشته باشد این است که برخی از مقالات نیاز به ترجمه دارد بنابراین علاوه بر جمع آوری مطلب به مترجم نیاز پیدا میشود. از این رو کار را چند برابر سخت تر میکند. از طرف دیگر مقالات عموما برای روزهای نزدیک به امتحانات پایانی است و زمان چندانی برای انجام و تحویل یک مقاله باقی نمی ماند و نمی توان بجای استفاده از فرصت مطالعه برای آمادگی برای امتحان آن را صرف نوشتن یک مقاله کرد.

این ها معدود دلایلی است که باعث شده چاپ مقاله فوری یک امکان خوب برای دانشجویان باشد تا با صرف هزینه و زمان مناسب به نتیجه مطلوب خود برسند.

هزینه اکسپت فوری مقاله isi

اکسپت فوری مقاله و چاپ سریع مقاله isi را می توان یکی از مهم ترین آرزوهای یک فرد علمی و دانشجو دانست. از طرفی برای رفتن، مهاجرت تحصیلی و گرفتن بورسیه از دانشگاه های خارجی و معتبر، داشتن مقاله یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. از طرف دیگر می تواند به عنوان یک سکوی پرش برای کسب موقعیت شغلی و تحصیلی  در خود کشور نیز استفاده می شود. اکسپت فوری مقاله از این جهت مهم است که عمر اولا به سرعت میگذرد و نمی توان ماه ها منتظر ماند که شاید مقاله پذیرفته شود یا نه. از طرف دیگر این کار نیاز به تجربه و تخصص است. زیرا چم و خم بسیاری دارد. مخصوصا کسانی که بار اول می خواهند سراغ چاپ مقاله بروند، باید بدانند که چاپ مقاله کاری زمان‌بر است.

فرستادن مقاله به معنی اکسپت فوری مقاله نیست

یکی از مهمترین و ساده ترین نکاتی که گاها فراموش می شود این است که با فرستادن مقاله، انتظار داشته باشیم که اکسپت شود و به عنوان مقاله isi شناخته شود. در واقع چاپ مقاله از دو مرحله اصلی تشکیل میشود. که هر دو به یک اندازه مهم است. مرحله اول آماده سازی و نوشتن مقاله علمی قوی و جدید ( جدید بودن واقعا یک ویژگی مهم است) و مرحله دوم نحوه آماده کردن آن برای ارسال و جاهای ارسالی است. زیرا ممکن است شما مقاله تان را برای مجله ای بفرستید اما دقیق ندانید رتبه علمی مجله در چه حد است و اصلا این مجله را جایی قبول دارند یا نه. این ها ریزه کاری هایی است که یک نفر اگر بخواهد حواسش به همه شان باشد این فرایند ممکن است به چند ماه طول بکشد. بنابراین برای اکسپت فوری مقاله لازم است که این ریزه کاری ها را بدانیم و می توانیم در این راه از مشاوره ها و کسانی که این راه را یک یا چند بار رفته اند استفاده کنیم.

اکسپت سریع مقاله علمی پژوهشی

اگر به دنبال دریافت اکسپت سریع مقاله خود هستید، این مطلب را مطالعه کنید.

در این مطلب تلاش شده تا راهکارهایی ارائه شود که با رعایت آن‌ها بتوانید سریع‌تر برای مقاله خود اکسپت گرفته و آن را در یک ژورنال معتبر داخلی یا خارجی چاپ کنید.

 • در اولین فرصت نوشتن مقاله خود را شروع کنید.

حتی زمانی که آزمایشات شما تمام نشده، شروع به نوشتن کنید. شما می‌توانید با بخش مقدمه مقاله، که معمولاً بر اساس تحقیقات گذشته نوشته می‌شود، شروع کنید. همچنین می‌توان بخش روش تحقیق (مواد و روش‌ها) مقاله را در حین انجام آزمایشات نوشت.

 • مقاله را کامل و واضح بنویسید.

تا جایی که می‌توانید مقاله خود را ساده و روان با اشتباهات گرامری و املایی کمتری بنوسید. علت اصلی ریجکت شدن بسیاری از مقالات، زبان نوشتاری ضعیف آن مقاله است. این مشکل بیشتر برای نویسندگانی رخ می‌دهد که مقاله خود را از زبان دیگر به زبان انگلیسی ترجمه می‌کنند. برای این که مقاله شما به دلیل مشکلات زبان انگلیسی و ضعیف بودن زبان نگارش ریجکت نشود، حتماً مقاله خود را پیش از ارسال و سابمیت به مجله ویرایش کنید.

 • اصول رفرنس دهی را رعایت کنید.

حتماً اصول رفرنس دهی در متن مقاله را رعایت کنید؛ در غیر این صورت سرقت ادبی محسوب شده و مقاله شما ریجکت می‌شود. نحوه رفرنس دهی در نگارش مقاله مانند پایان نامه است. در لینک ” نحوه رفرنس دهی در پایان نامه” اصول رفرنس نویسی و ذکر منابع علمی استفاده شده، توضیح داده شده است.  

 • مجله مناسب را انتخاب کنید.

برای افزایش احتمال پذیرش مقاله، سعی کنید مجله‌ای را انتخاب کنید که حوزه کاری آن مجله متناسب با موضوع مقاله شما باشد.

در لینک ” چگونه برای چاپ مقاله خود مجله انتخاب کنیم؟” اصول انتخاب مجله توضیح داده شده است.

 • به سایت مجله مراجعه کنید.

هر مجله‌ای فرمت خاصی برای مقالات سابمیت شده (در مورد نام‌گذاری هر بخش، فرمت جداول، نمودارها و تصاویر مقاله، فونت مطالب و غیره) دارد. پیش از ارسال مقاله، به سایت ژورنال مراجعه کرده و از قسمت راهنمای نگارش مقاله (guideline)، فرمت اصلی مقاله (که معمولاً به‌صورت word در سایت مجله آپلود شده) را دانلود کرده و مقاله خود را با آن فرمت سابمیت کنید.

 • کاورلتر مناسب بنویسید.

در کنار سابمیت مقاله خود، کاورلتر مقاله را نیز ارسال کنید. این کار شانس اکسپت مقاله شما را افزایش می‌دهد. چراکه با نوشتن نکات و مطالب مهم مقاله، می‌توانید سردبیر مجله را متقاعد کنید تا بلافاصله مقاله شما را برای داوری به ادیتور ارسال کند.

 • مقاله خود را پیگیری کنید.

در مجلات علمی مختلف مدت زمان بین سابمیت و تعیین وضعیت مقاله از سوی سردبیر، متفاوت است. اگر مقاله خود را به یک مجله ارسال کرده اما هنوز ایمیلی ( مبنی بر اکسپت، ریوایز یا ریجکت مقاله) دریافت نکرده‌اید، به وب‌سایت مجله مراجعه کرده و بررسی کنید که این مدت زمان چقدر طول می‌کشد. این مدت زمان تعیین شده را صبر کنید و اگر پاسخی دریافت نکردید، به سردبیر مجله ایمیلی ارسال کرده و وضعیت مقاله خود را جویا شوید.

 •  به سوالات داوران پاسخ دهید.

پاسخ کامل، واضح و مؤدبانه به نظرات و سوالات داوران مجله به کاهش احتمال ریجکت شدن مقاله کمک می‌کند و به این ترتیب زمان بیشتری را صرفه‌جویی می‌کنید.

مراحل گرفتن اکسپت مقاله علمی پژوهشی

به طور کلی، هدف یک نویسنده و پژوهشگر که یک مقاله علمی را به یک مجله ارسال می‌کند، گرفتن اکسپت مقاله از مجله است تا مقاله در آن مجله چاپ شود. در ادامه نکات مربوط به ارسال مقاله به مجله و نامه پذیرش مقاله را بیان می‌کنیم.

ارسال مقاله به مجله

بعد از این که مقاله به مجله ارسال شد، سردبیر مجله فقط با نویسنده مسئول مقاله تبادل ایمیل می‌کنند نه با نویسندگان دیگر مقاله. نویسنده مسئول تنها فردی است که با مجله مکاتبه می‌کند. اگر سابمیت مقاله به صورت آنلاین باشد، حتماً در فرآیند ارسال مقاله، آدرس ایمیل نویسنده مسئول پرسیده می‌شود. در غیر این صورت اگر سابمیت مقاله به مجله از طریق ایمیل امکان‌پذیر باشد، باید مقاله با ایمیل نویسنده مسئول به ادیتور مجله فرستاده شود. بعد از این که مقاله سابمیت شد، داوران و ادیتور مجله تنها از طریق این ایمیل با نویسندگان مقاله ارتباط برقرار می‌کنند. به عبارتی اگر مقاله اکسپت شود، ریجکت شود و یا نیاز به اصلاحاتی داشته باشد، سردبیر مجله نتیجه داوری مقاله را تنها به ایمیل نویسنده مسئول مقاله ارسال می‌کند. و این وظیفه نویسنده مسئول است که پیام‌های داوران مقاله را به سایر نویسندگان مقاله منتقل کند.

نامه اکسپت مقاله چیست؟

نامه اکسپت یک قرارداد و یا توافقنامه بین مجله و نویسنده است. بعد از صدور نامه اکسپت، هر دو طرف یعنی نویسنده و مجله، تعهداتی را قبول می‌کنند. در واقع نویسنده تعهد می‌دهد که مقاله را به‌هیچ‌وجه در مجله‌ای دیگر چاپ نشده و چاپ نخواهد کرد. سردبیر مجله هم تعهد می‌کند که این مقاله را منتشر کند. این تعهد اخلاقی و قانونی است، زیرا نامه اکسپت یک قرارداد ضمنی است. توجه کنید که بعد از دریافت نامه اکسپت از ژورنال، ضرورتی ندارد که نویسنده مسئول مقاله به ادیتور مجله نامه تشکر بنویسد.

برای مشاهده نمونه‌هایی از نامه اکسپت مقاله از ژورنال‌های معتبر داخلی و خارجی به سایت متفکران sharifyar.org مراجعه کنید. در قسمت پایین سایت چند نمونه از نامه‌های اکسپت مقالات از ژورنال‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است.

بعد از گرفتن نامه اکسپت

شما می‌توانید بعد از گرفتن نامه اکسپت، مقاله را تغییر دهید ولی این تغییرات باید جزیی باشند. در واقع، شما مجاز نیستید تا محتوای علمی مقاله را تغییر دهید. شما اجازه ندارید به طور کامل عنوان مقاله را تغییر دهید یا تغییرات قابل توجهی در بخش چکیده و نتیجه‌گیری ایجاد کنید. تمام تغییراتی که شما مجاز به انجام آن هستید مربوط به دستور زبان، تصحیح معادلات، جداول و ارقام است. اگر می‌خواهید تغییرات قابل‌توجهی در محتوا مقاله ایجاد کنید، باید آن را تحت عنوان مقاله‌ای جدید به مجله ارسال کنید.

اکسپت مقاله در یک ژورنال معتبر

دلایل مختلفی وجود دارد که یک محقق پس از نوشتن یک مقاله علمی به دنبال چاپ یا همان اکسپت مقاله خود در یک ژورنال معتبر می‌باشد. بدیهی‌ترین دلیل می‌تواند ترویج علم باشد. اما انسان‌ها همیشه به دنبال کسب سود و منفعت برای خود هستند. (جمله دقیق‌تر : افراد منطقی به منافع حاشیه‌ای توجه می‌کنند. این یکی از اصول اقتصادی منکیو، اقتصاددان معروف است). پذیرش مقاله در یک ژورنال معتبر مانند ژورنال‌های ISI یا اسکوپوس، علاوه بر ثبت کردن کار تحقیقی به نام مولف و حفظ آن از کپی‌برداری غیرقانونی، امتیازات زیادی را برای محقق در پی دارد:

 1. استفاده از اکسپت مقاله برای اخذ یک‌ونیم تا دو نمره در جلسه دفاع پایان‌نامه

همان‌طور که می‌دانید پایان‌نامه در مقطع ارشد 18 نمره دارد که دو نمره آن منوط به داشتن مقاله است. منظور از داشتن مقاله، اکسپت آن در یک ژورنال معتبر است. هرچقدر مقاله‌ای که از پایان‌نامه استخراج می‌کنید از یک ژورنال معتبرتری اکسپت بگیرد این نمره به عدد 2 نزدیک‌تر می‌شود. البته ارسال مقاله به کنفرانس (یا همان مقاله کنفرانسی) نیز می‌تواند نیم نمره برای دانشجو به ارمغان بیاورد.

در برخی از دانشگاه‌ها شما قبل از رفتن به جلسه دفاع باید اکسپت مقاله خود را اخذ کرده باشید. یعنی حتی اگر مقاله شما پس از پذیرش اولیه از سوی ژورنال، در حال گذراندن مراحل داوری و اکسپت نهایی نیز باشد نمره چندانی به آن تعلق نمی‌گیرد. (شاید فقط نیم نمره برای سابمیت و زحمتی که برای استخراج مقاله و ترجمه آن کشیده‌اید) اما برخی از دانشگاه‌ها (مانند دانشگاه آزاد) یک فرصت یک‌ساله را (البته در صورت درخواست دانشجو) از زمان دفاع به دانشجو برای گرفتن اکسپت مقاله می‌دهند و در صورت اخذ اکسپت تا پایان مهلت داده‌شده، نمره پایان‌نامه قابل‌تغییر است.

 1. استفاده از امتیازِ اکسپت مقاله در مصاحبه دکتری

همان‌طور که می‌دانید برای قبولی در کنکور دکتری علاوه بر شرکت در آزمون کتبی، در مصاحبه ایی که توسط دانشگاه‌ها برگزار می‌شود نیز باید نمره قبولی کسب نمایید. در این مصاحبه مهم‌ترین چیز داشتن یک رزومه قوی است و اخذ اکسپت مقاله از یک ژورنال معتبر (ترجیحاً ISI یا اسکوپوس) امتیاز خوبی را برای دانشجو فراهم می‌آورد.

 1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله  در مصاحبه مربوط به جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها

پس از اخذ مدرک دکتری درصورتی که تمایل به عضویت در هئیت علمی دانشگاه را داشته باشید. باید مدارک و رزومه خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. در صورتی که رزومه قوی باشد برای مصاحبه از شما دعوت به عمل خواهد آمد. البته داشتن چندین مقاله معتبر شرط کافی برای پذیرش درخواست استخدام شما در دانشگاه نیست اما حتما شرط لازم است.

 1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله  برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور را دارند و در صورتی که به دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر دنیا هستند حتما باید یک کار تحقیقی خوب با عنوان جدید و خلاقانه داشته باشند. داشتن یک مقاله از یک ژورنال معتبر می‌تواند امتیاز خوبی برای اخذ پذیرش باشد.

 1. استفاده از امتیاز اکسپت مقاله در ارتقاء سمت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

اساتیدی که جزء اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند در ابتدا با سمت استادیار (و درصورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد که مختص برخی از رشته‌هاست با سمت مربی) کار خود را آغاز می‌کنند. در سال‌های بعد بر حسب توانمندی‌ها و پژو هش‌هایی که انجام می‌دهند ارتقاء رتبه می‌یابند. داشتن مقالات معتبر یکی از شرایطی است که در ارتقاء رتبه اساتید اعضای هیئت علمی بسیار تاثیرگذار است.

رتبه بندی اعضای هیئت علمی: مربی (Instructor)، استادیار (Assistant Professor)، دانشیار (Associate Professor) و استاد (Professor) یا «استاد تمام» (Full Professor)

و دلایل دیگری که یک محقق را ترغیب به نوشتن مقاله و چاپ آن در یک ژورنال معتبر می‌نماید.

4.8/5 - (13 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.