نمونه نامه کاور لتر (Cover letter) انگلیسی برای مقاله به سردبیر

نمونه نامه کاور لتر (Cover letter) انگلیسی برای مقاله به سردبیر

نمونه کاور لتر انگلیسی در این مقاله برای ششما قرار داده شده است. نامه به سردبیر یا همان Cover letter نامه‌ای است که به همراه مقاله برای سردبیر ژورنال ارسال می‌گردد. این نامه بسیار مهم است. بسیاری از مقالاتی که بدون این نامه به سردبیر ارسال می‌شوند بدون رسیدن به مرحله پییر ریویو(Peer Riview) و داوری، رد می‌گردند. اگر این حرف درست باشد می‌توان نتیجه گرفت که سردبیران به‌تنهایی قدرت زیادی را در پذیرفتن یا رد کردن مقاله دارند.

آن‌ها می‌توانند مقالات زیادی را قبل از رسیدن به مرحله پییر ریویو رد کنند. به این عمل Desk Rejection می‌گویند. یعنی مقالات همانجا روی میز سردبیر رد می‌شوند. ریجکت قبل از رسیدن به مرحله پییر ریویو بسیار سریع صورت می‌گیرد و درعین‌حال می‌تواند برای نویسنده بسیار دشوار باشد زیرا قادر نخواهد بود تا بازخوردی از ایرادات مقاله دریافت کند.

بزرگترین مشکل در نگارش cover letter مقاله این است که در عین کوتاهی باید بیشترین تاثیر را بر سردبیر مجله بگذارد. شما باید سردبیر را قانع نمائید که مقاله شما ارزش بررسی کردن را دارد. در نگارش کاور لتر حتما کاملا رسمی مکاتبه نمائید. متن cover letter به نوعی کیفیت نگارشی مقاله شما را به سردبیر نشان می دهد، پس کاور لتر مقاله را دست کم نگیرید و حتما به نوشتار متن آن و بدون ایراد بودن آن دقت نمائید. در ادامهیک متن cover letter نمونه نشان داده شده است و نمونه فایل word کاور لتر هم برای دانلود گذاشته شده است. دقت نمائید این متن در بسیاری از مکاتبات در دنیا مورد تائید است و با همین متن مشکل شما حل خواهد شد. البته دقت نمائید در صورتی که قصد اطمینان بیشتر دارید در ساختار آن نیز تغییرات ایجاد نمائید چرا که بسیاری از نشریات در حال حاضر تاکید می کنند که متن کاور لتر شما باید منحصر به فرد باشد و در مجلات سختگیر تر نیز این متن با نرم افزار چک کردن سرقت ادبی بررسی می شود. ما در ژورنال یاب کاور لتر (cover letter) شما را به صورت تخصصی نگارش می کنیم و از منحصر به فرد بودن و نیز کیفیت متن آن اطمینان داریم.

برای مشاوره و راهنمای نوشتن مقاله انگلیسی با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان نگارش مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

نمونه‌ای از نامه به سردبیر

نمونه نامه کاور لتر انگلیسی

البته شاید لازم نباشد که نامه تا این حد با جزئیات توضیح داده شود. نامه به سردبیر در حقیقت سردبیران را قانع می‌کند تا مقاله شما را برای داوری و پییر ریویو ارسال نمایند. اگر شما با ژورنالی کار می‌کنید که هر مقاله‌ای را برای پییرریویو ارسال می‌کنند یک نامه حداقلی هم می‌تواند مناسب باشد.

اما اگر ژورنال موردنظر شما بیشتر مقالات را قبل از پییر ریویو ریجکت می‌کند، شما باید در نامه به سردبیر به‌طور کامل توضیح دهید که چرا مقاله شما ارزش بررسی و داوری اولیه را دارد.

در بیشتر نامه‌ها، موارد (حداقلی)  وجود دارد که باید توضیح داده شود:

  • اینکه شما مقاله را برای ژورنال ارسال کرده‌اید تا بررسی و چاپ شود.
  • چرا ادعا می‌کنید که کارتان جدید، جالب‌توجه و مهم است.
  • چرا فکر می‌کنید این ژورنال مناسب مقاله شما است.
  • هر اطلاعات اضافی که می‌تواند برای ژورنال موردنظر مهم باشد.

برای یادگیری نحوه نوشتن مقاله علمی کوتاه این مطلب را مطالعه کنید.

بسیاری از ژورنال‌ها موارد ضروری دیگری را برای نامه به سردبیر الزامی می‌دانند. مثلاً ممکن است آن‌ها تائیدیه‌ای را بخواهند که نشان دهد تمام نویسندگان همکار، مقاله را خوانده و با ارسال آن به ژورنال موافق هستند. یا از شما بخواهند که منابع احتمالی را پیشنهاد دهید. قبل از اقدام به ارسال مقاله بخش “دستورالعمل‌هایی برای نویسندگان” را مطالعه کنید تا از شرایط و ضروریات ارسال نامه مطلع شوید.

برای آموزش ویرایش پایان نامه با ویراستیار به این صفحه مراجعه کنید.

تماس با ادیتور قبل از سابمیت

در برخی موارد، تماس با ادیتور قبل از سابمیت و پرسیدن در خصوص کیفیت نامه ارسالی می‌تواند ایده خوبی باشد. البته ممکن است همه‌ی ژورنال‌ها با این روش موافق نباشند. زیرا ادیتورها زمان کافی برای پاسخ‌گویی به چنین ایمیل‌هایی را ندارند. اما ممکن است برخی ژورنال‌ها از این کار یعنی پرس‌وجو قبل از سابمیت (pre-submission enquiries)  استقبال کنند.

به‌هرحال اگر می‌خواهید یک pre-submission enquiry بنویسید توجه داشته باشید که نوشته شما مختصر و کوتاه باشد، همراه با  آن چکیده مقاله و نمودارهای مهم را ارسال نمایید و توضیح دهید که به نظر شما چرا این مقاله برای این ژورنال می‌تواند مناسب باشد. به‌ویژه هنگام نگارش، از خود بپرسید که سردبیر چه فکری در خصوص مقاله خواهد کرد. آیا ازنظر او این مقاله می‌تواند مناسب ژورنال باشد یا خیر؟

برای سفارش نوشتن مقاله علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

گاهی اوقات سردبیران نکات خوبی را برای بهبود نوشته‌تان گوشزد می‌کنند. مثلاً ممکن است آن‌ها بگویند که کار تحقیقی‌تان به نظر جذاب است اما نیاز است تا ارتباط بین‌المللی شفاف‌تری داشته باشد تا بتوان آن را بررسی کرد. در این موارد، شما متوجه خواهید شد که حتی قبل از سابمیت چه اصلاحاتی می‌توانید بر روی مقاله انجام دهید تا مقاله پس از سابمیت به مرحله پییر ریویو برسد.

برای دانستن دلایل اصلی رد شدن مقاله این مطلب را بخوانید.

به‌هرحال بهتر است نامه به سردبیر بیشتر از یک صفحه نباشد و مؤثرتر خواهد بود اگر (در صورت امکان) در برگه‌های سربرگ‌دار مربوط به موسسه‌تان نوشته شود.

دانلود نمونه کاور لتر انگلیسی (cover letter) فایل word

برای دانلود نمونه کاور لتر فایل ورد اینجا کلیک نمائید. در این فایل مشخصات، نام نشریه، عنوان مقاله  و ایمیل خود را به روز رسانی نمائید و پس از آن برای نشریه ارسال نمائید.

درصورتی که قصد اطمینان بیشتر دارید، پروسه سابمیت مقاله به همراه کاور لتر را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. در صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمائید.

 

4.8/5 - (12 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.