چاپ مقاله برای دفاع دکتری

چاپ مقاله برای دفاع دکتری ضروری است و دانشجویان این مقطع تحصیلی باید یک یا چند مقاله در مجلات علمی منتشر کنند تا بتوانند مجوز دفاع از پایان نامه را از شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خود بگیرند.

تعداد مقاله چاپ شده در مقطع دکتری به دانشگاه دانشجو بستگی دارد. دانشگاه‌های مختلف، قوانین متفاوتی در مورد تعداد مقالات چاپ شده در این مقطع دارند و این قوانین ممکن است برای دانشگاه‌های آزاد و سراسری متفاوت باشد.

اگر تمایل دارید در مورد نوشتن سمینار کارشناسی ارشد بدانید از این مطلب را مطالعه کنید.

تعداد مقالات برای دفاع دکتری دانشگاه آزاد

همانطور که گفته شد تعداد چاپ مقاله برای دفاع دکتری به خود دانشجو و نیز رشته و دانشگاه بستگی دارد. تعداد مقالات لازم برای دفاع از رساله دکتری در رشته‌های علوم انسانی و غیر علوم انسانی متفاوت است.

نگارش مقاله علمی تخصصی
ادامه مطلب

از طرف دیگر، اعتبار مجله هم در تعیین تعداد مقالات الزامی در مقطع دکتری تاثیر دارد. با توجه به قوانین تصویب شده در شورای عالی برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویانی که در گرایش‌های مختلف رشته‌های علوم انسانی و هنر تحصیل می‌کنند، باید حداقل دو مقاله استخراجی از رساله خود داشته باشند که در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم چاپ شده باشد.

اگر به دنبال راهی برای چاپ سریع مقاله هستید با ما در ارتباط باشید.

دانشجویانی که در رشته‌هایی به غیر از علوم انسانی و هنر تحصیل می‌کنند، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

  • یک مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q1 و یک مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم
  • دو مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q2 یا Q1
  • دو مقاله چاپ شده در مجلات SCOPUS ، ISI ، JCR با رده Q3 ( و یا رده Q1 یا Q2) و یک مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه ارشد در این مطلب ذکر شده است.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

شناسه ارکید (ORCID) چیست و چه کاربردی دارد؟
ادامه مطلب

بخشنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی برای دفاع دکتری با مجلات اسکوپوس

شورای عالی برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای جدید (در مورد چاپ مقاله برای دفاع دکتری) اعلام کرد که دانشجویان علوم انسانی و غیر علوم انسانی می‌توانند به جای مقالات علمی پژوهشی، در مجلات نمایه شده با یکی از رده‌های Q1، Q2، Q3 و Q4 مقاله منتشر کنند.

 

اصول استخراج مقاله از پایان نامه دکتری در این مقاله ذکر شده است.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    4.8/5 - (13 امتیاز)