سفارش چاپ مقاله ایمپکت دار

چاپ مقاله در حقیقت به فرآیندی گفته می شود که طی آن پژوهشگر با تکیه بر علم خود و نویسندگان همکار اقدام به ریسرچ در یک موضوع خاص با نوآوری منحصر به فرد می کند و ضمن نگارش تحقیق صورت گرفته در قالب فرمت مقاله، اقدام به ارسال یا سابمیت مقاله به کنفرانس ا مجله متناسب با موضوع موردنظر می کند تا بعد از بررسی توسط داوران و با تایید ادیتور یا سردبیر مجله مقاله پذیرش یا اکسپت و سپس چاپ یا پابلیش شود.

برای اینکه بدانید فرضیه چیست این مطلب را مطالعه کنید.

چاپ برای مقاله کنفرانسی

چاپ برای مقاله در کنفرانس ها یا همایش های ملی یا بین المللی می تواند ضمن یکسو کردن تحقیقات پژوهشگران، نتایج کار آنها را به صورت عملی در اختیار صنعتگران قرار دهد تا ادامه کار آنها در زندگی مردم عادی مشهود شود. البته چاپ یک مقاله در کنفرانس ها از نظر علمی کیفیت پایین تری نسبت به مجلات ژورنالی دارد.

برای اینکه بدانید ایمپکت فاکتور چیست این مقاله را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

چاپ برای مقاله ژورنالی

چاپ یک مقاله در مجله بسته به نوع مجله دارای اهمیت است. اینکه ژورنال یا مجله موردنظر در کجا ایندکس شده است سبب می شود کیقیت مقاله چاپ شده از اهمیت بالا یا پایینی برخوردار باشد. ایندکس های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می توان به مجله علمی تخصصی، علمی ترویجی، علمی پژوهشی، کشورهای جهان اسلام (ISC)، اسکوپوس، پابمد، ISI و … اشاره کرد.

نحوه رفرنس نویسی مقاله فارسی
ادامه مطلب

برای دیدن پایگاه مقالات علمی پژوهشی به این صفحه مراجعه کنید.

چاپ برای مقاله ISI

مقالات چاپ شده در مجلات ISI دارای بالاترین کیفیت ممکن در بین سایر نشریه ها می باشند و دارای اهمیت و امتیاز ویژه ای برای مصاحبه ها یا ارتقای شغلی و تحصیلی می باشند. البته در بین مجلات ISI تفاوت زیادی دیده می شود و عوامل مختلفی در انتخاب مجله موردنظر تاثیر می گذارد. از جمله این عوامل می توان به پابلیشر آن مجله، تیم ادیتوری، تخصصی بودن مجله در یک موضوع خاص، ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور و درجه کیفیت یا کوالیتی آن مجله نام برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقالات پییر ریویو (Peer review) این مطلب را مطالعه کنید.

هنگامی که مقاله‌ای را برای فرآیند چاپ مقاله ISI برای مجله یا کنفرانس ارسال می‌کنید، سردبیر و داوران پس از دریافت مقاله، یک پرسش بسیار مهم و اساسی مطرح می‌نمایند: آیا اطلاعات این مقاله به اندازه کافی مهم و جدید هست که ارزش چاپ شدن داشته باشد؟ برای پاسخ به این پرسش مهم می‌بایست خود را در جایگاه سردبیر و یا داوران بگذارید که می‌خواهند مقاله را بخوانند. سپس تلاش کنید صادقانه پاسخ دهید. آن‌ها از خود می‌پرسند چرا این مقاله را چاپ کنیم؟ بایستی مطمئن باشید که مقاله شما پاسخ می‌دهد: چون این مقاله، یافته جدید و ارزشمندی مرتبط با حیطه کاری مجله ارایه می‌کند!

سایت های درخواست مشاوره مقاله نویسی را در این مطلب بیابید.

پس از متقاعد کردن خود در پاسخ به این پرسش اساسی و اینکه تصمیم گرفته‌اید دستاوردهای خود را در قالب یک مقاله به جامعه علمی عرضه کنید، باید به مخاطبان مقاله فکر کنید. بسیاری از نویسندگان این مساله را در نظر نمی‌گیرند و به افرادی که قرار است مقاله را مطالعه کنند، فکر نمی‌کنند. شما مقاله می‌نویسید، چون می‌خواهید دیگران آنرا بخوانند و از نتایج تحقیق شما آگاه شوند! پس تلاش کنید از همان ابتدا، مقاله را در جهتی هدایت کنید و به مجله و یا کنفرانسی بفرستید که در نهایت توسط افرادی که شما مایلید، خوانده شود و مورد استفاده قرار گیرد.

برای دریافت یوزر و پسوردهای دانشگاهی با ما تماس بگیرید.

امروزه مجلات، تعداد زیادی مقاله دریافت می‌کنند در حالیکه تعداد بسیار کمی را پذیرش و چاپ می‌کنند. چون از ارسال مقاله تا تصمیم‌گیری نهایی مبنی بر پذیرش یا رد مقاله چندین ماه زمان لازم است، پس مطمئن شوید که مجله درستی را برای ارسال مقاله انتخاب کرده‌اید. مجلات معتبر، نرخ رد مقاله بیشتری دارند. توصیه می‌شود در انتخاب مجله واقع‌بین بود و همه عوامل را پیش از ارسال مقاله در نظر بگیرید.

لیست مجلات علمی پژوهشی فیزیک
ادامه مطلب

برای شناسایی انواع ژورنال ها از نظر اعتبار به این مطلب مراجعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

ایمپکت فاکتور یا ضریب تاثیر در چاپ مقاله

ایمپکت فاکتور یک مجله ISI نمایانگر کیفیت مجلات می باشد. این ضریب هر چه بیشتر باشد کیفیت ژورنال بیشتر است. البته در رشته های مختلف مقدار این ضریب متفاوت است. به طور مثال ایمپکت مجلات پزشکی دارای رنج بالاتری نسبت به مجلات فنی و مهندسی است. دلیل این امر پیشینه طولانی تر علم و مجلات پزشکی می باشد.

چگونگی ترتیب نگارش مقاله را در این مطلب بخوانید.

مجلات ISI که دارای ضریب تاثیر صفر می باشند از درجه اهمیت کمتری برخوردارند و در مصاحبه ها و موارد مشابه کمتر دیده می شوند. ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر انواع مختلفی دارد. نویسندگان باید دقت داشته باشند ضریب تاثیری که دارای اهمیت می باشد همان ایمپکت JCR می باشد و ایمپکت های معرفی شده از جمله گلوبال یا یونیورسال معیار مهمی نمی باشد.

مراحل چاپ مقاله در مجلات الزویر را در این مطلب بخوانید.

متاسفانه برخی از موسسات به دلیل عدم آشنایی با مجلات اقدام به چاپ نتایج تحقیقاتی پژوهشگران در مجلات پولی و در کشورهای هند، اروپای شرقی و … می کنند که این مجلات دارای ایمپکت صفر می باشند و با وجود اینکه در تامسون رویترز نمایه شده اند هنوز از طرف این موسسه تایید نشده اند.

تیم تخصصی علمی پژوهشی ژورنال یاب با مجلات مورد تایید وزارت علوم که دارای ایمپکت بالا می باشد کار می کند و توانسته است مقالات پژوهشگران را برای چاپ در این مجلات آموزش و مشاوره دهد.

5 نکته مهم نگارش مقاله علمی پژوهشی
ادامه مطلب

برای دانستن نحوه نوشتن مقاله و پایان نامه این مطلب را بخوانید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد