چاپ تضمینی مقاله در ژورنال های علمی

چاپ تضمینی مقاله در ژورنال های علمی

چاپ تضمینی مقاله در ژورنال های علمی برای دانشجویان و اساتید و دانش پژوهان یک دغدغه فکری است. گستره دانش در دنیای کنونی بسیار گسترده است. طیف وسیع رشته ها، گرایش ها و موضوعات علمی گواه این نکته است که دیگر مرزبندی گذشته در ارتباط با علوم کارکرد خود را از دست داده اند. در این میان یکی از مهمترین ابزارهای گسترش دانش نشریات علمی یا ژورنال ها هستند.

رشد شگفت انگیز تعداد ژورنال ها در سالهای اخیر سبب گشته است انتخاب یک ژورنال مناسب جهت چاپ تضمینی مقاله با وجود بیش از بیست هزار عنوان ژورنال معتبر و بیش از دهها عنوان ژورنال در هر موضوع تخصصی با مشکل مواجه باشد. چه بسیارند مقالات ارزشمندی که به دلیل عدم آشنایی کامل مولفین آنها، در ژورنالهایی با کیفیت پایین چاپ شده اند و یا جهت چاپ آن در ژورنال مناسب زمان بسیار زیادی صرف شده است.

در این مطلب به موضوع نحوه نگارش مقالات JCR پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

مشاوره رایگان چاپ تضمینی مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

موسسات مختلفی هستند که ادعای چاپ تضمینی مقالات را دارند. از این رو در سراسر جهان شرکتها و موسساتی تاسیس گشته اند تا با بهره گیری از متخصصین و نرم افزارهای مرتبط، مولفین را در انتخاب ژورنال2مناسب و ارسال مقالات به آن ژورنالها یاری رسانند.

از دیگر سوی، پس از انتخاب ژورنال مناسب، رعایت اصول ساختاری و محتوایی آن ژورنال، تسریع فرآیند داوری، پاسخ مناسب به نظرات داورها و کاهش زمان چاپ از دیگر مشکلاتی است که محققین و بویژه دانشجویان و داوطلبان شرکت در مصاحبه دکتری یا دریافت بورس تحصیلی به دلیل محدودیتهای زمانی شان با آنها مواجه اند.

از این رو موسسه ژورنال یاب با ایجاد شبکه ای از محققین تراز اول، اساتید برجسته و داوران بین المللی ژورنالهای معتبر داخل و خارج از کشور تحت عنوان سیمادا (سامانه یکپارچه مشاوران، اساتید و داوران جهت انتشار مقالات) موفق گشته است ضمن انتخاب ژورنال مناسب و متناسب با مقاله شما، زمان دریافت پذیرش و چاپ مقالات را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

اگر به دنبال موضوع برای نگارش مقاله مدیریت مالی هستید این مقاله را مطالعه کنید.

شرایط چاپ تضمینی مقاله

چاپ تضمینی مقاله یکی از روش های نشر مقالات در نشریات معتبر است. در این روش، نویسنده یا نویسندگان پیش از ارسال مقاله به مجله، هزینه ای را برای چاپ تضمینی آن پرداخت می کنند. بدین ترتیب مقاله پس از داوری و تأیید علمی، بدون نیاز به رقابت با سایر مقالات، در همان نشریه چاپ خواهد شد. شرایط کلی چاپ تضمینی عبارتند از:

 1. پرداخت هزینه چاپ تضمینی به نشریه قبل از داوری مقاله
 2. گذراندن فرآیند داوری علمی معمول نشریه و تأیید کیفیت مقاله توسط داوران
 3. رعایت کلیه قوانین و شیوه نامه های نشریه از جمله نحوه نگارش، ساختار، محدودیت تعداد کلمات و …
 4. چاپ قطعی مقاله در شماره آتی نشریه در صورت تأیید کیفیت آن پس از داوری

لازم به ذکر است هزینه چاپ تضمینی مقاله بسته به اعتبار و رتبه نشریه متفاوت است و معمولا برای نشریات پراستناد بالاتر است. همچنین این روش بیشتر در نشریات تجاری و نشریات الکترونیک متداول است.

برای اطلاع از APC در چاپ مقاله تضمینی از این مطلب دیدن نمایید.

نحوه استفاده از خدمات چاپ مقاله تضمینی

برای استفاده از خدمات چاپ تضمینی مقاله، معمولا مراحل زیر را باید طی کرد:

 1. انتخاب نشریه مناسب: ابتدا باید نشریه معتبر و مرتبطی را که خدمات چاپ تضمینی را ارائه می دهد، انتخاب کنید. می توانید در وب سایت نشریات این اطلاعات را پیدا کنید.
 2. آشنایی با شرایط و هزینه: شرایط و هزینه چاپ تضمینی در هر نشریه متفاوت است. قبل از هر اقدامی باید این موارد را از طریق وب سایت یا تماس با دفتر نشریه بررسی کنید.
 3. ارسال درخواست: معمولا باید فرم درخواست چاپ تضمینی را تکمیل و همراه با مقاله و پرداخت هزینه مربوطه برای نشریه ارسال کنید.
 4. فرآیند داوری: پس از ارسال، مقاله شما مانند مقالات معمولی فرآیند داوری را طی می کند. در صورت تأیید کیفیت علمی توسط داوران، چاپ آن تضمین می شود.
 5. چاپ مقاله: در نهایت مقاله شما در شماره آتی نشریه به چاپ خواهد رسید.

برخی نکات مهم در این زمینه آشنایی با سیاست های انتشاراتی هر نشریه و دقت در رعایت شیوه نامه های نگارش است تا فرآیند چاپ بدون مشکل انجام شود.

برای آشنایی با موسسه چاپ تضمینی مقاله از این مطلب دیدن نمایید.

مزایا و معایب چاپ تضمینی مقاله

استفاده از چاپ تضمینی مقالات می تواند مزایا و معایبی داشته باشد که باید موارد زیر را در نظر گرفت:

مزایای چاپ تضمینی مقاله:

 1. اطمینان از چاپ مقاله پس از تأیید کیفیت آن توسط داوران و بدون نیاز به رقابت با سایر مقالات.
 2. سرعت بالاتر در انتشار مقاله در مقایسه با روند معمول.
 3. افزایش احتمال انتشار در نشریات معتبرتر که شانس پذیرش در آنها کمتر است.
 4. مناسب برای پژوهشگرانی که نیاز به انتشار سریع مقالات دارند مانند دانشجویان دکتری.

برای مشاهده شرایط چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی از این مطلب دیدن نمایید.

معایب چاپ مقاله تضمینی:

 1. هزینه بالای چاپ تضمینی که برای بسیاری از پژوهشگران می تواند گران باشد.
 2. انتقادهایی مبنی بر کاستن از کیفیت فرآیند داوری و انتخاب غیرمنصفانه مقالات.
 3. امکان سوءاستفاده برخی ناشران کم اعتبار از این روش برای کسب درآمد بیشتر.
 4. احتمال کاهش انگیزه نویسندگان برای ارسال مقالات با کیفیت بالاتر.

در مجموع چاپ تضمینی می تواند یک گزینه مناسب باشد اما باید با دقت و از طریق نشریات معتبر انجام شود. بهترین راه انتخاب یک نشریه پراستناد و آگاهی از سیاست های انتشاراتی آن است.

برای آشنایی با چاپ تضمینی مقاله ISI از این مطلب دیدن نمایید.

هزینه چاپ تضمینی مقاله

هزینه چاپ تضمینی مقاله معمولا شامل چند بخش اصلی است:

 1. هزینه پردازش مقاله: این هزینه اصلی برای چاپ تضمینی مقالات است که مبلغ آن بسیار متغیر و بسته به اعتبار و رتبه نشریه متفاوت است. این هزینه می تواند از حدود 500 دلار برای نشریات کم اعتبارتر شروع شود و تا 5000 دلار یا بیشتر برای نشریات پراستناد و معتبر مانند مجلات انتشارات نیچر یا ساینس باشد.
 2. هزینه های اضافی:
 • هزینه رنگی چاپ تصاویر و نمودارها (معمولا 200-500 دلار)
 • هزینه صفحات اضافی (در صورتی که مقاله بیش از حد مجاز صفحات باشد، حدود 50-100 دلار برای هر صفحه اضافی)
 • هزینه انتشار سریع یا انتشار زودهنگام (200-500 دلار)
 1. هزینه واگذاری حق انتشار به ناشر (حدود 100-300 دلار)

بنابراین در مجموع هزینه چاپ تضمینی مقالات می تواند از حدود 1000 دلار برای نشریات کم اعتبار تا 5000 دلار یا بیشتر برای نشریات پراستناد متغیر باشد.

لازم به ذکر است که این هزینه ها معمولا توسط موسسات پژوهشی، دانشگاه ها یا صندوق های حمایت مالی از پژوهشگران پرداخت می شود.

برای آشنایی با هزینه چاپ مقاله از این مطلب دیدن نمایید.

چاپ تضمینی مقالات علمی پژوهشی

فرایند کار سیمادا

سیمادا (سامانه یکپارچه مشاوران، اساتید و داوران جهت انتشار مقالات) بدین ترتیب است که ابتدا مشاوران این سامانه مقاله مورد نظر را مطالعه و بررسی می نمایند و سپس آن را برای متخصصین مربوطه در آن رشته ارسال می نمایند.

اگر میخواهید در مورد چاپ مقاله برای دفاع دکتری بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

متخصصین سیمادا که همگی از اساتید برجسته و داوران بین المللی ژورنالهای معتبر می باشند با بررسی مقاله سطح آن را مشخص و ژورنال مورد نظر را انتخاب می نمایند.

در این مرحله در صورتیکه مقاله با مشکلات محتوایی مواجه باشد آن مشکلات نیز برطرف و جهت چاپ در آن ژورنال آماده و سپس ارسال می گردد.

افتخار همکاری با چنین شبکه جامعی از نخبگان و اساتید که همگی به عنوان داور در یک یا چند ژورنال معتبر مشغول فعایت هستند و یا دارای مقالات متعدد در آن ژورنالها هستند و شناخت کاملی از فرایندهای داوری ژورنالها در حیطه تخصصیشان دارند به سیمادا این قابلیت را می دهد تا با بهره گیری از ارتباطات وسیع میان این متخصصین و داوران و سردبیران ژورنالها، روند داوری مقالات را تسریع و زمان چاپ مقالات را به شدت کاهش دهد.

برای تشخیص ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals) این مطلب را مطالعه کنید.

در انتها متخصصین این سامانه به سئوالات و نظرات داوران ژورنال پاسخ داده و مشکلات احتمالی را برطرف می نمایند و پذیرش نهایی مقالات را دریافت می نمایند. قابل ذکر است کلیه اطلاعات و مستندات دانشجویان و محققین که به موسسه ژورنال یاب سپرده می شوند به صورت کاملا محرمانه مورد بررسی قرار می گیرند و تا مرحله قبل از چاپ جهت افزایش دامنه امنیت متقاضیان، بدون ذکر نام سفارش دهنده به متخصصین سیمادا جهت انتخاب ژورنال و چاپ مقاله واگذار می گردند.

اگر میخواهید بدانید مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

موسسه ژورنال یاب به یاری متخصصین توانمند خود در سیمادا (سامانه یکپارچه مشاوران، اساتید و داوران جهت انتشار مقالات) مفتخر است تا کلیه خدمات مربوط به چاپ مقالات را به صورت کاملا تضمینی (کلیه شرایط و ظوابط ضمانت اجرایی چاپ مقاله در قرارداد حقوقی موسسه ذکر شده است) به دانشجویان و محققین گرانقدر داخل و خارج از کشور ارائه نماید.

برای چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.