مدت زمان چاپ مقاله

مدت زمان چاپ مقاله

مدت زمان چاپ مقاله برای مجلات مختلف، متفاوت است. و این دوره زمانی از مجله‌ای به مجله‌ای دیگر متفاوت است. این مدت زمان بستگی به زمان سابمیت مقاله، رشته و مجله دارد. بعضی مجلات در سایت خود در مورد فرآیند تصمیم‌گیری در مورد مقالات و مدت زمان چاپ مقاله به طور مفصل توضیح داده‌اند.

برای اینکه در مورد نوشتن مقدمه مقاله علمی پژوهشی بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مدت زمان پذیرش مقاله

چاپ مقاله برای بسیاری از محققان یک تجربه‌ی پر از استرس است. به ویژه اگر مجله‌ای پروسه پییر ریویو (Peer review) داشته باشد، این استرس بیشتر می‌شود. دانیل هیملشتاین از دانشگاه کالیفرنیا، تاریخ سابمیت و اکسپت تمام مقالات موجود در پایگاه داده پاب‌مِد PubMed را تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که میانگین زمان بین سابمیت و ارسال مقاله به مجله و پذیرش مقاله در 30 سال گذشته تقریباً 100 روز بوده است. و تحقیقات نشان داد که تاخیرات طولانی‌تر برای چاپ مقاله در مجلات محبوب‌تر، برای نویسندگان یک امر مرسوم و متداول است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نوشتن مقاله زبان انگلیسی به این صفحه مراجعه کنید.

در طول دهه گذشته زمان چاپ مقاله در مجله Nature از 85 روز به 150 روز افزایش یافته است و در مجله علمی  PLoS ONE این مدت زمان از 37 روز به 125 روز افزایش یافت. در بعضی زمینه‌ها و رشته‌ها مدت زمان چاپ مقاله کمتر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی معتبر با ما تماس بگیرید.

مدت زمان داوری مجلات مختلف برای چاپ مقاله

مدت زمان داوری برای مجلات مختلف، متفاوت است. و این مدت بسته به مجله، زمان ارسال و رشته متفاوت است. برای اطلاع دقیق‌تر بهتر است از همکاران و دوستان و اساتید خود که قبلاً با مجلات مدنظر شما کار کرده‌اند، در مورد داوری و مدت زمان آن سوال کنید.

اما به طور کلی مدت زمان داوری مجلات مربوط به رشته‌های پزشکی 30 تا 60 روز و این مدت برای رشته‌های علوم انسانی از 30 روز تا 90 روز طول می‌کشد.  پاسخ به یک مقاله که تجدیدنظر شده و ارسال شده است، معمولاً سریع‌تر است، اما نه همیشه.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مقاله اختلالات نوشتن با ما در تماس باشید.

طولانی بودن مدت زمان داوری

طولانی شدن مدت زمان داوری بیشتر به دلیل طولانی شدن فرآیند پییر ریویو است. این به این دلیل است که داوران بیشتر مجلات، استادانی هستند که در کنار داوری مشغول به کار تحقیقاتی خود نیز هستند. و آن‌ها تمام زمان خود را به بررسی مقالات و داوری آن‌ها اختصاص نمی‌دهند. وقتی مقاله خود را سابمیت کردید، صبور باشید. اما اگر فکر می‌کنید زمان داوری خیلی طولانی‌تر از حد نرمال شده، شما می‌توانید کاملاً مودبانه از طریق ایمیل از ادیتور مجله در مورد وضعیت مقاله خود بپرسید.

اگر شرایط خاصی دارید و به امتیاز مقاله در رزومه کاری و تحصیلی خود برای ارتقا کاری و یا ادامه تحصیل خود احتیاج دارید، در ایمیل خود آن را ذکر کنید. اگر داوران در مورد شرایط شما مطلع باشند، ممکن است فرآیند داوری را تسریع بخشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ضریب تاثیر مجلات علمی پژوهشی این مطلب را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.