نمونه مقالات علمی پژوهشی

نمونه مقالات علمی پژوهشی

مقالات علمی، مقالاتی هستند که توسط پژوهشگران نوشته شده و قبل از انتشار مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این بدان معنی است که پیش از چاپ، مقاله توسط متخصصان مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این فرآیند کنترل، پییر ریویو (peer review) نامیده می‌شود که برای تضمین استاندارد علمی یک مقاله طراحی شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت های معتبر مقالات علمی انگیسی با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان چاپ مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

تعریف مقالات علمی

یک مقاله علمی یک نظر یا یک «وبلاگ» نیست؛ بلکه نویسنده مقاله علمی سعی دارد تا خوانندگان را با استفاده از آزمایشات، مدارک و شواهد از یک ایده یا یک راه حل برای یک مشکل خاص مطلع ساخته و آن‌ها را متقاعد سازد که ایده مطرح شده کارساز خواهد بود.

مقالات علمی به زبان رسمی نوشته شده و شامل کلمات و اصطلاحات تخصصی است و در برخی موارد سال‌ها طول می‌کشد تا از سردبیر مجله اکسپت گرفته و منتشر شود.

برای اینکه در مورد روش تحقیق در پایان نامه و مقاله بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

در مقالات علمی، استدلال‌های آگاهانه ارائه می‌شود.  برای ارائه استدلال‌های آگاهانه، شما می‌توانید یک سوال بپرسید و بلافاصله پاسخی را مطرح کنید؛ سپس آن سوال و پاسخ را مورد بررسی قرار دهید.

فرآیند نوشتن مقاله علمی صرفاً شامل جمع‌آوری داده‌ها و کپی پیست کردن اطلاعات موجود در چند مقاله و پایان‌نامه که قبلاً منتشر شده، نیست. در عوض، انجام تحقیق و نگارش مقاله شامل مطرح کردن سوالات و پاسخ دادن به آن‌ها از طریق تفکر انتقادی است.

بیشتر مقالات علمی شامل حداقل یک نظرسنجی یا پرسشنامه است که با کمک آن، نظرات یک نمونه تصادفی از شرکت‌کنندگان مربوطه جمع‌آوری می‌گردد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت جستجوی مقالات فارسی با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان نگارش مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

انواع مقالات علمی پژوهشی

به طور کلی دو نوع مقاله وجود دارد: مقاله کنفرانسی و مقاله ژورنالی.

مقالات ژورنالی، مقالاتی هستند که در یک ژورنال و مجله علمی منتشر می‌شوند.

مقالات کنفرانسی مقالاتی هستند که به صورت پوستر یا سخنرانی در یک کنفرانس یا کنگره ارائه می‌شوند.

برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه «پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟» مراجعه کنید.

دانلود مقاله علمی انگلیسی

دانلود مقاله‎های علمی و انگلیسی برای خیلی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری کاری آسان نیست و باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. به ویژه زمانی که به دنبال جدید‌ترین مقالات در ژورنال‌های معتبر علمی هستید، تنها به چکیده مقاله دسترسی داشته و برای مشاهده بقیه مطالب مقاله باید هزینه‌ای پرداخت شود. برخی سایت‌ها وجود دارد که امکان دانلود کامل مقاله را به کاربران ارائه می‌دهد.

برای آموزش نحوه دانلود مقالات علمی به صورت رایگان به صفحه «دانلود مقاله رایگان» مراجعه کرده و مطالب مندرج در این صفحه را به دقت مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت های معتبر مقالات علمی خارجی با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.