نمونه مقالات علمی پژوهشی

مقالات علمی، مقالاتی هستند که توسط پژوهشگران نوشته شده و قبل از انتشار مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این بدان معنی است که پیش از چاپ، مقاله توسط متخصصان مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این فرآیند کنترل، پییر ریویو (peer review) نامیده می‌شود که برای تضمین استاندارد علمی یک مقاله طراحی شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت های معتبر مقالات علمی انگیسی با ما تماس بگیرید.

تعریف مقالات علمی

یک مقاله علمی یک نظر یا یک «وبلاگ» نیست؛ بلکه نویسنده مقاله علمی سعی دارد تا خوانندگان را با استفاده از آزمایشات، مدارک و شواهد از یک ایده یا یک راه حل برای یک مشکل خاص مطلع ساخته و آن‌ها را متقاعد سازد که ایده مطرح شده کارساز خواهد بود.

چگونگی ترتیب نگارش مقاله
ادامه مطلب

مقالات علمی به زبان رسمی نوشته شده و شامل کلمات و اصطلاحات تخصصی است و در برخی موارد سال‌ها طول می‌کشد تا از سردبیر مجله اکسپت گرفته و منتشر شود.

 

برای اینکه در مورد روش تحقیق در پایان نامه و مقاله بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

 

در مقالات علمی، استدلال‌های آگاهانه ارائه می‌شود.  برای ارائه استدلال‌های آگاهانه، شما می‌توانید یک سوال بپرسید و بلافاصله پاسخی را مطرح کنید؛ سپس آن سوال و پاسخ را مورد بررسی قرار دهید.

فرآیند نوشتن مقاله علمی صرفاً شامل جمع‌آوری داده‌ها و کپی پیست کردن اطلاعات موجود در چند مقاله و پایان‌نامه که قبلاً منتشر شده، نیست. در عوض، انجام تحقیق و نگارش مقاله شامل مطرح کردن سوالات و پاسخ دادن به آن‌ها از طریق تفکر انتقادی است.

بیشتر مقالات علمی شامل حداقل یک نظرسنجی یا پرسشنامه است که با کمک آن، نظرات یک نمونه تصادفی از شرکت‌کنندگان مربوطه جمع‌آوری می‌گردد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت جستجوی مقالات فارسی با ما تماس بگیرید.

 

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

انواع مقالات علمی پژوهشی

به طور کلی دو نوع مقاله وجود دارد: مقاله کنفرانسی و مقاله ژورنالی.

لیست مجلات علمی پژوهشی مکانیک
ادامه مطلب

مقالات ژورنالی، مقالاتی هستند که در یک ژورنال و مجله علمی منتشر می‌شوند.

مقالات کنفرانسی مقالاتی هستند که به صورت پوستر یا سخنرانی در یک کنفرانس یا کنگره ارائه می‌شوند.

برای مطالعه توضیحات بیشتر به صفحه «پذیرش مقاله به صورت پوستر یعنی چه؟» مراجعه کنید.

دانلود مقاله علمی انگلیسی

دانلود مقاله‎های علمی و انگلیسی برای خیلی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری کاری آسان نیست و باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. به ویژه زمانی که به دنبال جدید‌ترین مقالات در ژورنال‌های معتبر علمی هستید، تنها به چکیده مقاله دسترسی داشته و برای مشاهده بقیه مطالب مقاله باید هزینه‌ای پرداخت شود. برخی سایت‌ها وجود دارد که امکان دانلود کامل مقاله را به کاربران ارائه می‌دهد.

برای آموزش نحوه دانلود مقالات علمی به صورت رایگان به صفحه «دانلود مقاله رایگان» مراجعه کرده و مطالب مندرج در این صفحه را به دقت مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سایت های معتبر مقالات علمی خارجی با ما در تماس باشید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید