شرایط چاپ مقاله در مجله علمی پژوهش وزارتین

در این بخش به توضیح شرایط چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی وزارتین میپردازیم. پس از نوشتن مقاله، گام بعدی شما این است که مجله‌ای را برای انتشار تحقیقات و مقاله خود انتخاب کنید. وقتی شما به عنوان یک دانشجو، نویسنده و پژوهشگر برای اولین بار مقاله‌ای می‌نویسید، پس از اتمام نگارش محتوای مقاله، سوالی که ممکن است با آن مواجه می‌شوید این است که ” چگونه مجله برای چاپ مقاله خود انتخاب کنیم؟ “

به‌طورکلی می‌توان گفت انتخاب مجله درست، نقش بسیار مهمی در دیده شدن مقاله شما در جوامع علمی دارد و همچنین می‌تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر پیشرفت و اعتبار حرفه‌ای شما در کار و تحصیل و گرفتن بورسیه از دانشگاه معتبر تاثیر بگذارد. منظور از انتخاب درست مجله، مجلاتی است که مخاطبان آن در حوزه کاری و تحصیلی مرتبط با موضوع مقاله شما مشغول به فعالیت هستند.

برای اینکه بدانید ترتیب نام نویسندگان در مقاله چگونه است به این مطلب مراجعه کنید.

در این مطلب ما به دنبال پاسخ سوال ” چگونه مجله برای چاپ مقاله خود انتخاب کنیم؟ ” هستیم.

ادبیات تحقیق و مقالات مروری سیستماتیک
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

فرآیند انتخاب مجله و چاپ مقاله در مجله علمی پژوهش وزارتین

روند انتخاب مجله مناسب به علت افزایش تعداد مجلات، زمینه‌های تخصصی و ظهور مباحث بین‌رشته‌ای به‌طور فزاینده پیچیده شده است. برای انتخاب مجله مراحل زیر را طی کنید:

1.یک فهرست از مجلات موجود در رشته خود را تهیه کنید. برای این کار با استاد راهنما، هم‌کلاسی‌ها و همکاران خود مشورت کنید و از آن‌ها بخواهید تا چند ژورنال به شما معرفی کنند. همچنین شما می‌توانید به بخش رفرنس مقاله خود مراجعه کرده و توجه کنید که مقالاتی که موضوعی مشابه با مقاله شما دارند در چه مجلاتی چاپ‌شده‌اند. فهرستی از این مجلات تهیه کنید.

 همچنین مجله‌ای را که مقاله بیس شما در آن چاپ شده، به لیست مجلات جمع‌آوری شده اضافه کنید.

2. حال تک‌تک مجلات را بررسی کنید. در بررسی خود موارد زیر را یادداشت کنید:

 • حوزه کاری مجله
 • ایمپکت فاکتور مجله
 • ایندکس مجله
 • ادیتور مجله
 • Sjr مجله
 • h index مجله

برای اینکه بدانید به جای ارسال همزمان مقاله به دو ژورنال چه کنید این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان
ادامه مطلب

انتخاب مجله برای چاپ مقاله

مهم است که شما یک مجله پییر ریویو (Peer Review) را انتخاب کنید چراکه چنین مجلاتی به ارتقا سطح علمی و کیفیت مقاله در مراحل داوری کمک شایانی می‌کنند.

هنگام انتخاب یک مجله برای سابمیت مقاله سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • آیا بین موضوع مقاله و حوزه کاری مجله انتخابی، تطابقی وجود دارد؟

رایج‌ترین دلیل مجلات برای ریجکت مقاله، عدم تطابق بین موضوع مقاله دریافتی و حوزه کاری مجله است.

در انتخاب مجله، نخست تعیین کنید که آیا موضوع مقاله شما با حوزه کاری مجله مطابقت دارد یا خیر. برای اطلاع دقیق از حوزه کاری مجلات به سایت آن‌ها مراجعه کنید. معمولاً در سایت مجلات علمی داخلی در منوی “اهداف و زمینه‌ها” و در سایت مجلات خارجی در منوی “Aim and Scope” در مورد زمینه‌های کاری مجلات توضیح داده شده است.

اگر نیاز دارید بدانید که چگونه باید به اصلاح مقاله ریجکت شده پرداخت، این مطلب را بخوانید.

 • ادیتور و ویرایشگر مجلات چه کسانی هستند؟

 مجلات معتبر اغلب محققان برجسته را به عنوان اعضای داوران خود دارند. برای بررسی اسامی این افراد، به وب‌سایت مجله مراجعه کنید. آیا ادیتورهای مجله در رشته تحصیلی شما افرادی شناخته شده‌اند.

 • چند بار در سال مجله منتشر شده است؟
 • فرآیند بین سابمیت و چاپ مقاله چقدر طول می‌کشد؟ اگر این فرآیند کمتر از 10 روز باشد، مجله از اعتبار زیادی برخوردار نیست.
 • مدت‌زمان فعالیت مجله چقدر است؟ مجلاتی که بیشتر از 10 سال فعالیت دارند از اعتبار بیشتری برخوردارند.

با در نظر گرفتن این سوالات و پاسخ آن‌ها، ژورنالی را برای چاپ مقاله انتخاب کنید. سپس مقاله را به فرمت مجله درآوره و به صورت آنلاین یا از طریق ایمیل، مقاله خود را به ادیتور مجله ارسال کنید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد manuscript  مقاله این مطلب را مطالعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید