نحوه چاپ مقاله در مجلات

هدف هر نویسنده و پژوهشگری از نوشتن مقاله، چاپ آن در مجلات علمی است. در این مطلب تلاش شده است تا نکاتی را در مورد نحوه چاپ مقاله در مجلات علمی داخلی و خارجی و مراحل چاپ مقاله توضیح داده شود. اگر می‌خواهید مقاله خود را در مجلات علمی چاپ کنید، مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب عنوان مقاله تحقیقی به صفحه آن مراجعه کنید.

1. انتخاب مجله

اولین مرحله در آموزش نحوه چاپ مقاله در مجلات ، انتخاب یک مجله مناسب با موضوع مقاله است.

در صفحه معیارهای انتخاب مجله مناسب در مورد انتخاب مجله بیشتر توضیح داده شده است با مطالعه این صفحه می‌توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

فرضیه چیست؟
ادامه مطلب

برای تشخیص ISI بودن مجله انتخابی خود به صفحه “تشخیص ISI بودن مجله” مراجعه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقاله isi با ما تماس بگیرید.

 

2. مراجعه به سایت مجله

در سایت مجله، قسمتی را که با عنوان راهنمای نویسندگان (guidelines for author) آماده شده،  مطالعه کنید. در این قسمت در مورد فرمت مقاله، فونت و اندازه کلمات، جداول، اشکال و عنوان بخش‌های مقالات توضیح داده شده است. معمولا یک فرمت آماده به صورت word در سایت مجلات (تحت عنوان Template مقاله) وجود دارد که فرمت نهایی مقاله سابمیت شده به مجله باید به صورت آن Template باشد.

برای انتخاب یک عنوان خوب برای مقاله علمی پژوهشی این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

3. پر کردن فرم کپی رایت copy right

فرم کپی رایت copy right را از سایت مجله دانلود کنید و آن را به صورت دستی پر کنید. دقت کنید که هر مجله‌ای فرم کپی رایت منحصر به فرد خود را دارد و طول فرم کپی رایت مجلات مختلف، متفاوت است؛ اما به طور کلی این فرم حداقل یک و حداکثر 4 صفحه است. همه نویسندگان مقاله باید این فرم را امضا کنند. بعد از این که فرم را نویسنده مسئول پر کرد و همه نویسندگان آن را امضا کردند، از تمام صفحات اسکن بگیرید. سپس تمام اسکن‌ها را به ترتیب در یک فایل Word کپی کنید و آن را به pdf تبدیل کنید.

مجلات علمی پژوهشی علوم انسانی
ادامه مطلب

برای آشنایی بیشتر با سابمیت مقاله با شماره واتس آپ ما در ارتباط باشید.

4. ارسال مقاله

مقاله خود را همراه با فرم کپی رایت سابمیت کنید. در سایت مجله در مورد نحوه ارسال مقاله توضیح داده شده است. سابمیت مقاله در برخی مجلات به صورت آن‌لاین در سایت مجله است و یا از طریق ایمیل به سردبیر مجله صورت می‌گیرد. آدرس ایمیل در صفحه اطلاعات تماس با مجله نشان داده شده است. بعد از ارسال مقاله منتظر ایمیل سردبیر مجله باشید.

برای هماهنگی های لازم در خصوص ایندکس مقاله با شماره های ما در تماس باشید.

5. ویرایش و اکسپت مقاله

بعد از سابمیت مقاله، سردبیر مجله از طریق ایمیل نویسنده مسئول مقاله را از نتایج داوری مقاله مطلع می‌کند. در این مرحله، ممکن است مقاله اکسپت و یا ریجکت شود و یا داوران از نویسنده بخواهند تا بخش‌هایی از مقاله را ویرایش کنند. اگر مقاله شما احتیاج به ریوایز داشت، مطابق با دستوالعمل ادیتور مجله عمل کنید و مقاله ویرایش شده را دوباره به سردبیر مجله ارسال کنید. درصفحات ویرایش مقاله و ویرایش مقاله انگلیسی در مورد ادیت مقالات بیشتر توضیح داده شده است.

برای کسب اطلاعات اکسپت مقاله با شماره های درج شده تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد