نحوه استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد

استخراج مقاله از پایان نامه ارشد می تواند کمک بزرگی برای شما باشد. دوران کارشناسی ارشد کوتاه ترین دورانِ تحصیل برای یک دانشجوست. در این دوران، دانشجو به ندرت فرصت نوشتن و استخراج مقاله از پایان نامه ارشد را پیدا می کند. اما نگارش و استخراج مقاله از پایان‌نامه ارشد یکی از مهم ترین خواسته ی هر دانشجوی کارشناسی ارشد است؛ زیرا شرط ورود به مقطع دکتری در بسیاری از رشته ها و دانشگاه های داخل و خارج از کشور، داشتن یک یا چند مقاله ی ارزشمند است.

اگر به دنبال راهی برای چاپ سریع مقاله هستید با ما در ارتباط باشید.

همچنین استخراج مقاله در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها باعث می شود نمره ی پایان نامه ی تحصیلی شما از نمره ی کامل محاسبه گردد. از این رو در این متن مروری داریم بر نحوه ی استخراج مقاله از پایان نامه ارشد.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد

به طور کلی استخراج مقاله از پایان‌نامه ارشدملزم رعایت اصولی کلی در نحوه ی نگارش و پژوهش است. با توجه به نوع پژوهش و کار علمی خود، می توان مقاله و یا مقالاتِ متعددی از پایان نامه ی خود استخراج کنید. همچنین از آنجایی که مقاله به قسمتِ خاصی از پایان نامه می پردازد، در بسیاری از موارد می توان بیشتر از یک مقاله از پایان نامه استخراج کرد. در ادامه نگاهی داریم به نحوه ی استخراج مقاله از پایان نامه ارشد.

در انجام مقاله دانشجویی باید به چه اصولی توجه شود ؟
ادامه مطلب

در قدم اول باید موضوع مقاله ی خود را تعیین کنیم. توجه کنید عنوان مقاله با عنوان پایان نامه متفاوت باشد. بسته به نوع مقاله ای که قصد نوشتنش را دارید، بخش ها و شکل ظاهری مقاله از جمله اندازه، فونت و زبان مقاله ی خود را تعیین می کنید و به استخراج مقاله از پایان نامه ارشدخود می پردازید.

برای اینکه در مورد استخراج مقاله انگلیسی از پایان نامه بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

به طور کلی، هر مقاله شامل عنوان، مشخصات نویسنده یا نویسندگان، چکیده، مقدمه، روش پژوهش و محتوای اصلی مقاله، نتایج و بحث، نتیجه گیری، سپاسگزاری از اشخاص و یا سازمان مورد نظر خود و منابع می باشد.

بعد از نگارش مقاله و استخراج مقاله از پایان‌نامه ارشد خود، آن را برای مجله ی مورد نظر فرستاده و برای پذیرفته شدن و چاپ شدن مقاله اقدام می کنید.

اصول استخراج مقاله از پایان نامه دکتری در این مقاله ذکر شده است.

تهیه مقاله پایان نامه کارشناسی ارشد

برای تهیه مقاله از پایان نامه باید چند نکته را رعایت کرد که در این مطلب این نکات به‌طور مفصل توضیح داده شده است.

نکات مربوط به تهیه مقاله از پایان نامه

مواردی که برای تهیه مقاله از پایان نامه باید رعایت نمود عبارتند از:

1.      طول

 تعداد صفحات مقالات چاپ شده در مجلات علمی خیلی کمتر از تعداد صفحات پایان نامه‌های دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و تز دکترا است؛  یک پایان نامه می‌تواند در 100 صفحه نوشته شود و حدود 20000 کلمه داشته باشد این در حالی است که مقالات علمی، بسته به رشته و نوع مجله، می‌توانند 3000 تا 6000 کلمه را در بر بگیرند. بنابراین برای استخراج مقاله از پایان نامه، هر بخش از پایان نامه باید به‌طور قابل توجهی کوتاه و خلاصه شود. این کار باید با انتخاب و بازنویسی مطالب مهم پایان نامه انجام شود و نه با کپی کردن و چسباندن بخش‌های مختلف به یکدیگر. انتخاب و بازنویسی عناصر کلیدی پایان نامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ شما باید ماهیت اصلی پایان نامه را حفظ کرده و جزئیات اضافی را حذف کنید.

ادبیات تحقیق و مقالات مروری سیستماتیک
ادامه مطلب

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نگارش مقالات تخصصی با ما در تماس باشید.

2.      چکیده

 چکیده مقالات علمی شامل 150 تا 250 کلمه است؛ درحالی‌که، چکیده پایان نامه‌ها معمولاً طولانی‌تر بوده و در حدود 350 کلمه است. دستورالعمل مجله موردنظر خود را در رابطه با تعداد کلمات و ساختار این بخش از مقاله را به‌دقت مطالعه کنید.

3.      مقدمه

پایان نامه‌ها معمولاً مقدمه‌ای مفصل‌تری دارند زیرا دانشجویان با نگارش طولانی این بخش می‌توانند آشنایی خود با ادبیات تحقیق را نشان دهند. درحالی‌که مرور ادبیات تحقیق در مقالات علمی بسیار کوتاه بوده و تنها به‌اندازه‌ای است که شکاف تحقیقاتی که منجر به انجام مطالعه و تحقیق جدید شده، بیشتر درک شود. اگر بیش از یک سوال در پایان نامه شما مورد بررسی قرار گرفته و می‌خواهید مقاله از این پایان نامه استخراج کنید، تمرکز خود را فقط روی یک سوال پژوهشی قرار دهید. شما می‌توانید سوالات دیگر پایان نامه را در مقالات دیگر مورد بررسی قرار دهید؛ در این صورت شما می‌توانید چند مقاله از پایان نامه خود بنویسید.

برای کسب درآمد از طریق مقاله نویسی با ما در تماس باشید.

4.      روش‌ها

در بخش مواد و روش پایان نامه، روش تحقیق به کار رفته به‌طور مفصل و جامع توضیح داده می‌شود، اما در مقالات علمی باید تنها جزئیات روش به‌کاررفته و آزمایش انجام شده توضیح داده شود.

5.      نتایج

درحالی‌که در پایان ‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکترا هر یک از نتایج با تمام جزئیات گزارش می‌شود، اما در مقالات تنها نتایج اصلی که مربوط به سوال تحقیق هستند، بیان می‌شوند. همچنین شما می‌توانید یافته‌های ثانویه را به‌عنوان اطلاعات تکمیلی در مقاله درج کنید.

6.      بحث و نتیجه‌گیری

دانشجو برای این‌که نشان دهد که داده‌ها و اطلاعات بیان شده در پایان نامه را به‌طور کامل درک کرده است، باید نتایج به‌دست‌آمده را به‌طور جامع در این بخش تفسیر ‌کند. در مقاله، بخش بحث و نتیجه‌گیری به‌طور دقیق و واضح نوشته شده و نتایج در آن تکرار نمی‌شود.

7.      مراجع

در پایان نامه لیست کاملی از منابع اطلاعاتی ارائه می‌شود؛ درحالی‌که در مقاله تنها باید مراجعی را ذکر کرد که در مقاله بیان شده است.

پاورپوینت کارگاه مقاله نویسی ppt
ادامه مطلب

 

برای یافتن مجله مناسب برای مقاله با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید