نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

نوشتن سمینار کارشناسی ارشد بسیار مهم است. یکی از دروس اجباری در مقطع کارشناسی ارشد، سمینار است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظف هستند این درس دو واحدی را حداقل یک ترم پیش از دفاع از پایان نامه اخذ کنند. یعنی دانشجویان بعد از انتخاب استاد راهنما، در ترم دوم یا سوم بنا به سیاست دانشگاه خود، موظف به اخذ این درس هستند. نوشتن سمینار کارشناسی ارشد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند با روش‌های تحقیق و چگونگی نوشتن پایان نامه آشنا شوند. چرا که بعد از اخذ واحد سمینار، دانشجو و استاد راهنما جلساتی را با هم تشکیل داده و با توافق هم موضوعی را انتخاب می‌کنند. در بیشتر موارد موضوع پایان نامه و سمینار در یک راستا هستند لذا نوشتن سمینار کارشناسی ارشد اجباری است. 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه ارشد در این مطلب ذکر شده است.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

نحوه نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

بعد از انتخاب موضوع، دانشجو باید مقالات، پایان نامه‌ها و کتاب‌های مرتبط را مطالعه کرده و خلاصه‌ای از آن‌ها را تهیه کند. دانشجو باید طی چند جلسه، نتایج تحقیقات خود را به استاد راهنما گزارش دهد و اگر در پژوهش خود مشکلی داشت از او راهنمایی بخواهد. در آخر ترم دانشجو باید اطلاعیه ارائه سمینار را روی برد دانشگاه نصب کند. در روز سمینار، اطلاعات جمع‌آوری شده باید در یک جلسه تقریبا 20 دقیقه‌ای با استفاده از پاورپوینت در حضور استاد راهنما و سایر افراد علاقمند ارائه شود. در انتهای سمینار، استاد راهنما و سایر دانشجویان می‌توانند در مورد مباحث ارائه شده، سوال بپرسند.

اگر میخواهید بدانید مجلات علمی پژوهشی چه مجلاتی هستند این مقاله را مطالعه کنید.

هدف از سمینار کارشناسی ارشد

نوشتن سمینار کارشناسی ارشد یک مهارت به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اضافه می کند. هدف از اجباری بودن ارائه سمینار در مقطع تحصیلات تکمیلی، کمک به دانشجویان است تا بعد از این دوره بتوانند خودشان پایان نامه خود را بنویسند. در طول انجام سمینار، دانشجویان نحوه برنامه‌ریزی، جمع‌آوری اطلاعات، مطالعه منابع علمی معتبر و انجام تحقیقات لازم برای نگارش پایان نامه ارشد را خواهند آموخت. بعد از ارائه سمینار، دانشجو مهارت‌های زیر را خواهد داشت:   

  • طرح سوال تحقیق
  • ارائه اهداف پژوهش
  • آشنایی با ساختار پایان نامه
  • برنامه‌ریزی برای انجام تحقیقات علمی
  • تهیه و دفاع از یک طرح تحقیقاتی (پروپوزال) و فصول پایان نامه
  • توانایی ارائه مناسب و بحث مطالب پایان نامه در جلسه دفاع
  • توانایی استدلال و ارائه توضیح به صورت شفاهی در مورد موضوعاتی که ممکن است توسط داوران جلسه دفاع پرسیده شود.
  • اگر به دنبال راهی برای چاپ سریع مقاله هستید با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

افزودن دیدگاه

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.