نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

نوشتن سمینار کارشناسی ارشد بسیار مهم است. یکی از دروس اجباری در مقطع کارشناسی ارشد، سمینار است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظف هستند این درس دو واحدی را حداقل یک ترم پیش از دفاع از پایان نامه اخذ کنند. یعنی دانشجویان بعد از انتخاب استاد راهنما، در ترم دوم یا سوم بنا به سیاست دانشگاه خود، موظف به اخذ این درس هستند. نوشتن سمینار کارشناسی ارشد به دانشجویان کمک می‌کند تا بتوانند با روش‌های تحقیق و چگونگی نوشتن پایان نامه آشنا شوند. چرا که بعد از اخذ واحد سمینار، دانشجو و استاد راهنما جلساتی را با هم تشکیل داده و با توافق هم موضوعی را انتخاب می‌کنند. در بیشتر موارد موضوع پایان نامه و سمینار در یک راستا هستند لذا نوشتن سمینار کارشناسی ارشد اجباری است. 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه ارشد در این مطلب ذکر شده است.

تفاوت مقالات ژورنالی و مقالات کنفرانسی
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

نحوه نوشتن سمینار کارشناسی ارشد

بعد از انتخاب موضوع، دانشجو باید مقالات، پایان نامه‌ها و کتاب‌های مرتبط را مطالعه کرده و خلاصه‌ای از آن‌ها را تهیه کند. دانشجو باید طی چند جلسه، نتایج تحقیقات خود را به استاد راهنما گزارش دهد و اگر در پژوهش خود مشکلی داشت از او راهنمایی بخواهد. در آخر ترم دانشجو باید اطلاعیه ارائه سمینار را روی برد دانشگاه نصب کند. در روز سمینار، اطلاعات جمع‌آوری شده باید در یک جلسه تقریبا 20 دقیقه‌ای با استفاده از پاورپوینت در حضور استاد راهنما و سایر افراد علاقمند ارائه شود. در انتهای سمینار، استاد راهنما و سایر دانشجویان می‌توانند در مورد مباحث ارائه شده، سوال بپرسند.

اگر میخواهید بدانید مجلات علمی پژوهشی چه مجلاتی هستند این مقاله را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

هدف از سمینار کارشناسی ارشد

نوشتن سمینار کارشناسی ارشد یک مهارت به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اضافه می کند. هدف از اجباری بودن ارائه سمینار در مقطع تحصیلات تکمیلی، کمک به دانشجویان است تا بعد از این دوره بتوانند خودشان پایان نامه خود را بنویسند. در طول انجام سمینار، دانشجویان نحوه برنامه‌ریزی، جمع‌آوری اطلاعات، مطالعه منابع علمی معتبر و انجام تحقیقات لازم برای نگارش پایان نامه ارشد را خواهند آموخت. بعد از ارائه سمینار، دانشجو مهارت‌های زیر را خواهد داشت:   

 • طرح سوال تحقیق
 • ارائه اهداف پژوهش
 • آشنایی با ساختار پایان نامه
 • برنامه‌ریزی برای انجام تحقیقات علمی
 • تهیه و دفاع از یک طرح تحقیقاتی (پروپوزال) و فصول پایان نامه
 • توانایی ارائه مناسب و بحث مطالب پایان نامه در جلسه دفاع
 • توانایی استدلال و ارائه توضیح به صورت شفاهی در مورد موضوعاتی که ممکن است توسط داوران جلسه دفاع پرسیده شود.
 • اگر به دنبال راهی برای چاپ سریع مقاله هستید با ما در ارتباط باشید.

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته ادبیات فارسی
ادامه مطلب
لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک
ادامه مطلب
تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  5/5 - (1 امتیاز)