فونت مناسب نوشتن پایان نامه موضوع مورد بررسی این هفته سایت ژورنال یاب می باشد. نوشتن هر مطلب و مقاله نیاز به رعایت یکسری نکات نگارشی مخصوص به خود دارد. امروزه به دلیل اینکه تمامی مقالات علمی و پایان نامه ها به صورت تایپی هستند، باید حتما قوانین انتخاب فونت و اندازه فونت را نیز رعایت نمود. برای نوشتن یک پایان نامه شما نیاز به رعایت مواردی از قبیل نو بودن موضوع، رعایت حق کپی رایت و منابع معتبر دارید.

برای اطلاع از پذیرش مقاله به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

اما نکته دیگری که نیاز شما برای نوشتن یک پایان نامه رعایت کنید، فونت مناسب می باشد. فونت مناسب نوشتن پایان نامه منجر می‌شود که وجه زیبایی و نگارشی پایان نامه شما بالا رفته و از مقبولیت بصری بالایی برخوردار باشد. این موارد موجب می گردد که بسیاری از دانشجویان به دنبال یافتن بهترین فونت برای پایان نامه خود باشند. بنابراین ژورنال یاب در این مقاله به بررسی پرکاربردترین فونت مناسب نوشتن پایان نامه پرداخته است.

فونت چیست ؟

 

منظور از فونت یا قلم نوشته نوع  قلم، اندازه قلم استایل قلم و تایپ فیس ( سبک، وزن، عرض، ایتالیک، قرارگیری در متن) است. در گذشته فونت یا قلم ساخته شده از آهن یا چوب بود ولی در تعریف مدرن منظور از فونت یک سری از فایل های دیجیتالی موجود در کامپیوترها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی است. زمانی که در حال تایپ یک متن به خصوص هستید، می تواند بسته به نوع متن و نیاز خود فونت مناسب نوشتن پایان نامه مورد استفاده خود را برای کل متن و یا برای بخش‌های مختلف متن تغییر دهید.

 

نوشتن مقاله علمی پژوهشی رشته مهندسی معماری
ادامه مطلب

برای چاپ مقاله پژوهشی در کمترین زمان با ما در تماس باشید.

 

برای این کار در برنامه ورد، می‌توانید در پنجره Home و در قسمت Font تغییرات مد نظر خود را به شکل زیر اعمال کنید: قبل از هر چیز بایستی از کادر در قسمت بالای این بخش نوع قلم یا فونت مد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید نوع فونت مناسب نوشتن پایان نامه مد نظر خود را در این کادر تایپ کنید و یا نام آن را از لیست موجود در این قسمت انتخاب کنید. پس از این کار می‌توانید اندازه فونت مد نظر خود را برای بخش های مختلف متن از کادر موجود در سمت راست کادر نوع فونت انتخاب کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

 

پرکاربردترین فونت ها برای نوشتن پایان نامه

 

از جمله محبوب ترین فونت مناسب نوشتن پایان نامه و نگارش های مورد استفاده در تهیه مقاله های دانشجویی برای فونت های فارسی استفاده و انتخاب فونت های فارسی نازنین، زر، لوتوس می باشد. همچنین از جمله محبوب ترین فونت های مورد استفاده برای کلمات انگلیسی استفاده از فونت انگلیسی TimesNewRoman می باشد. البته اشاره بر این نکته مهم است که فونت های مورد نیاز برای استفاده در مقاله های فارسی و انگلیسی عمدتا از سمت مدیران گروه دانشگاه، استاد یاران و دیگره متخصصینی که در دانشگاه حضور دارند به دانشجویان معرفی خواهد شد و اولویت بر این است که دانشجویان قبل از شروع در تهیه و گرد آوری و نگارش مقاله های خود نکات زیر را از خود دانشگاه و مسئول مربوطه بپرسند چرا که دانشگاه ها هر کدام بسته به چارت سازمانی از یک الگوی خاص استفاده می کنند که عمدتا بر روی سایت خود قرار داده اند.

 

مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی
ادامه مطلب

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقاله علمی رایگان در مجلات با ما در تماس باشید.

 

فونت مناسب نوشتن پایان نامه

 

البته شما علاوه بر انتخاب فونت باید نکات مهم دیگری را نیز رعایت کنید. این نکات شامل موارد زیر است:

برای چاپ مقالات ترجمه شده در مجلات داخلی با ما در تماس باشید.

 • اندازه کاغذ پایان نامه باید در اندازه A4 و به صورت یک رو نوشتار باشد. 
 • اندازه حاشیه کاغذ از بالا، پایین و سمت راست ۳ سانتی متر باشد.
 • اندازه حاشیه کاغذ در سمت چپ ۲.۵ سانتی متر باشد.
 • اندازه فونت فارسی برای متن اندازه ۱۴ می باشد.
 • اندازه فونت انگلیسی متن اندازه ۱۲ معمولی است.
 • اندازه فونت زیرنویس ۱۰ است.
 • عناوین باید دارای شماره باشند.
 • چکیده دارای ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد نحوه چاپ مقاله در مجلات با ما در تماس باشید.

 

رعایت این موارد در کنار انتخاب فونت مناسب برای پایان نامه، منجر می شود که پایان نامه شما، استاندارد های بصری را پاس کرده و از مقبولیت خوبی از نظر ظاهری برخوردار باشد. انتخاب فونت مناسب نوشتن پایان نامه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل سایت ژورنال یاب در این بخش پرکاربرد ترین فونت ها برای نوشتن پایان نامه را برای شما بیان کرده است. شما می توانید برای مشاهده یک نمونه پایان نامه و نحوه انتخاب فونت آن، به سایت ژورنال یاب مراجعه کرده و از میان هزاران مقاله ای که در آن وجود دارد، مقالات مورد نظر خود را انتخاب و مشاهده کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید