ریویژن مقاله چیست؟

ریویژن مقاله چیست؟

ریویژن مقاله یکی از مراحل چاپ مقاله است. یک مقاله حتماً قبل از چاپ نیاز به بازبینی و در صورت لزوم نیاز به ویرایش دارد. به همین دلیل نیاز است که نویسنده نسبت به بازبینی مقاله قبل از چاپ اقدام نماید. این کار موجب افزایش کیفیت مقاله شده و خطاهای احتمالی را کاهش میدهد. 

ریویژن مقاله باید به صورت دقیق و تخصصی انجام شود تا کارایی مقاله افزایش یابد. به‌همین‌دلیل ژورنال یاب قصد دارد در این مقاله به شما توضیح دهد که ریویژن چیست و انواع ریویژن مقاله را برای شما شرح دهد. اگر شما نیز نیاز به اصلاح مقاله خود دارید، این مطالب را تا انتها مطالعه کنید تا با انواع ریویژن آشنا شوید. در پایان مقاله نیز می توانید با مشاوران سایت ژورنال یاب در ارتباط باشید تا مشکلات مقاله خود را حل نماید و اصلاحات لازم را بر آن اعمال کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ویراستاری یک مجله و نیز دریافت خدمات ویراستاری با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

ریویژن مقاله چیست؟ 

ریویژن یا اصلاحیه مقاله در واقع زمانی اتفاق می افتد که داورانی که قصد قضاوت مقاله شما را دارند، ایرادات جزئی در مقاله شما پیدا کنند. در این حالت ایرادات را به شما تذکر داده و شما موظف هستید که این ایرادات را رفع نمایید. سپس زمانی که شما نسبت به رفع این ایرادات اقدام می نمایید، قسمتهای ریویژن شده مقاله را مجددا برای داوران ارسال می کنید.

این عمل را ریویژن یا اصلاح مقاله می گویند. شما می توانید برای انجام ریویژن مقاله، به سایت ژورنال یاب مراجعه نمایید و پس از مشورت با متخصصان مقاله نویسی این سایت، نسبت به ریویژن کردن مقاله خود اقدام نمایید. ریویژن دارای دو نوع مختلف می باشد. در ادامه به معرفی و بررسی انواع ریویژن خواهیم پرداخت.

برای اطلاع از ویژگی های یک مقاله علمی خوب این مطلب را مطالعه کنید.

انواع ریویژن مقاله

ریویژن کردن یک مقاله دارای دو نوع مختلف می باشد. در ادامه ژورنال یاب شما را با انواع ریویژن مقاله آشنا می کند.

  1.  بازنگری جزیی یا مینور ریویژن: در این حالت داوران به مقاله شما ایرادات اندکی می گیرند و شما با اصلاحات این موارد می توانید ورژن جدید  مقاله خود را به ژورنال بفرستید.  در این حالت  در اکثر موارد مقاله شما برای داوری مجدد نمی رود و ادیتور اصلاحات را مورد بررسی و در صورت رفع شدن ایرادات آن را مورد بررسی قرار می دهد. اگر اصلاحات کامل بود که مقاله پذیرش می شود اگر نه مجددا برای شما ارسال می شود. این نوع از ریویژن مقاله راحت تر و ابتدایی تر از روش دوم می باشد و بسیاری از نویسندگانی که با این نوع ریویژن مواجه هستند، می توانند به راحتی مشکل مقاله خود را حل کنند.

اگر میخواهید بدانید چه چیزی یک مقاله تحقیقاتی با کیفیت بالا را ایجاد می کند؟ این مطلب را مطالعه کنید.

2. بازنگری کلی یا ماژور ریویژن: اصلاحات اساسی توسط داوران خواسته شده است. بعد از اینکه شما اشکالات که در بیشتر مواقع ایرادات اساسی محتوایی و علمی هستند را اصلاح کردید مقاله شما جهت تایید اصلاحات صورت گرفته به همان داوران ارسال می‎گردد. در صورت تامین نظر داوران مقاله شما پذیرش می‎گردد. در هر صورت اصلاحات خود را در مقاله هایلایت کنید.

اگر این کار را نکنید داوران اعلام خواهند کرد که مقاله به همان شکل قبل ارسال شده و گاهی آن‎را در همان مرحله ریجکت می‎کنند. یا اصلاحات انجام شده را بولد یا رنگی کنید و یا از امکان  Track change در word استفاده کنید. در واقع در این مرحله بسیار مهم است که شما داوران را قانع کنید که ریویژن کلی را انجام دادید و تغییراتی که مد نظر آن ها بود را به وجود آورده اید.

نکات مهم در مورد یک مقاله علمی خوب را در این مطلب بخوانید.

3. بازگشت مقاله بدون ریویژن: اگر ادیتور مجله پی ببرد که مقاله با اسکوپ مجله متناسب نیست یا اینکه مقاله ارسالی کمترین حد استانداردهای مورد انتظار را برای مجله ندارد، بعد از بررسی سطحی اولیه آن را به خود مولف برمی‌گرداند بدون اینکه مقاله را به داوری ارسال کند. یک مقاله اگر دارای مشکلاتی مانند مشکلات گرامری در نگارش، عدم رعایت لغات اختصاصی، و موارد مشابه باشد، مقاله سریعاً به مولف بازگردانده می‌شود. در این حالت شما نیازی به ریویژن ندارید و باید بطور کلی مقاله ای جدید و متناسب با موضوع مورد نظر بنویسید. 

برای بررسی مقاله ژورنالی نکات مهم آن را در این مطلب بخوانید.

درست ریویژن کردن یک مقاله کمک شایانی به چاپ مقاله در ژورنال های مختلف می نماید. به همین دلیل نیاز است که شما این کار را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام دهید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد، ریویژن کردن مقاله و انجام این کار به سایت ژورنال یاب مراجعه نمایید.

برای تشخیص منابع معتبر مقاله نکاتی مهمی وجود دارد که در این مقاله به آن اشاره شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.