استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری

استخراج مقاله از رساله دکتری یکی از روش های نوشتن مقاله است که بسیار طرفدار دارد. یکی از مهم ترین قدم هایی که یک فرد برای فارغ التحصیلی از دانشگاه می‌تواند بردارد نوشتنن رساله دکتری و دفاع از آن می باشد. اما این کار ساده ای نیست و برای انجام آن باید تلاش بسیار کرد و به نوعی برای نوشتن بهتر باید اصول استخراج مقاله از رساله دکتری را بدانیم و به عنوان یک دانش به آن نگاه کنیم. یکی از قدم هایی که در این دانش باید بتونیم فرا بگیریم توانایی نوشتن مقاله با کمک رساله و پایان نامه دکتری می باشد.

این توانایی از این جهت مهم است که در حین نگارش رساله و بعد از آن برای ارائه خلاصه و چکیده‌ای از آن به استاد راهنما، داوران و یا دوستان و … نیاز است که بتوانیم استخراج مقاله از رساله دکتری را بدانیم. در واقع این یک قدم مهم در دانش نوشتن مقاله و پایان نامه محسوب می شود که در اینجا به گوشه هایی از آن می پردازیم.

اگر نیاز دارید بدانید روش دانلود مقاله از سایت الزویر چگونه است این مقاله را مطالعه کنید

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

نکته ای مهم در استخراج مقاله از رساله دکتری

مهمترین نکته در نگارش مقاله از روی پایان نامه و رساله دکتری این است که رساله دکتری بسیار وسیع است و معمولا حجم بالایی دارد.  و مقاله در ذات خود حجم پایین و صفحات کمتری دارد. از این رو باید بتوانیم موقعی که می خواهیم از پایان نامه مقاله خارج کنیم تمام نکات مهم و مفهومی را طوری استخراج کنیم که هم بسیار کم حجم نسبت به رساله باشد و هم کمترین ضربه را به مفهوم اصلی بزند. این اتفاق بسیار مهم است. زیرا بسیاری حوصله و وقت خواندن تمام رساله با جزئیاتش را ندارند اما یک مقاله از آن رساله می تواند ترغیب کننده باشد.

برای اینکه در مورد نوشتن مقاله و پایان نامه بیشتر بدانید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

حال اگر این مقاله ناقص باشد یا برخی نکات را به درستی و کامل ننوشته باشد، به پای آن رساله نوشته می شود و به نوعی آبروی علمی آن از میان خواهد رفت و دیگر اعتباری نخواهد داشت.

5/5 - (1 امتیاز)

افزودن دیدگاه

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.