sjr مجلات چیست ؟

sjr مجلات چیست ؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد هنگامی که می‌خواهید مقاله خود را در یک مجله خارجی چاپ کنید، تعداد زیادی ژورنال در حیطه و موضوع کاری شما برای انتخاب وجود داشته و نمی‌دانید که کدام مجله مناسب‌تر است؟ و یا ممکن است از خود بپرسید که از کجا بدانم که مجله انتخابی در سطح مقاله من است تا از پذیرش تضمینی مقاله خود مطمئن بوده و پس از سابمیت، دیگر نگران ریجکت شدن مقاله نباشم؟

اگر میخواهید بدانید ISSN مجلات چیست این مطلب را مطالعه کنید.

در این مواقع باید کیفیت مجلات را با هم  مقایسه کرده و ژورنالی که در سطح کیفیت مقاله نوشته شده است (Manuscript)، را باید انتخاب کرد.

اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که معیار مقایسه مجلات و ژورنال‌های خارجی چیست؟ چند شاخص برای مقایسه ژورنال‌ها وجود دارد که برخی از این شاخص‌ها عبارتند از:

 • ایمپکت فاکتور impact factor
 • اچ ایندکس h index
 • SJR

در صفحات “ایمپکت فاکتور impact factor” و “اچ ایندکس h index ژورنال” به طور مفصل در مورد دو شاخص اول توضیح داده شده است. از این رو در این مطلب تمرکز ما روی SJR چیست و مفهوم و نحوه محاسبه آن برای مجلات مختلف است.

به طور خلاصه SJR ایمپکت فکتور یا ضریب تاثیر ژورنال های scopus می باشد.

برای نوشتن مقالات ژنتیک و اصلاح نژاد دام با ما در تماس باشید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

تعریف SJR

ابتدا باید بدانیم که sjr مجلات چیست؟ شاخص sjr هر مجله بیانگر میانگین وزنی تعداد مقالاتی است که در نوشته‌های علمی دیگر استناد شده‌اند. به عبارتی تعداد ارجاعات به مقالات یک مجله، نشان دهنده sjr آن مجله است. این شاخص به لحاظ مفهومی شبیه به ایمپکت فاکتور impact factor است؛ با این تفاوت که در محاسبه ایمپکت فاکتور همه سایتیشن‌ها یکسان فرض می‌شود و هیچ کدام‌یک از این استنادها به دیگری برتری ندارد. ولی برای محاسبه sjr علاوه بر تعداد استنادها به اعتبار آن مجلات رفرنس داده شده هم توجه می‌شود.

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته ادبیات فارسی را در این مطلب بخوانید.

یعنی اگر بخواهیم sjr مجله x را در سال 2017 محاسبه کنیم باید ببینیم که مقالات این مجله در چه مقالات دیگری استناد شده‌اند. فرض کنیم در دو مجله y و z به یک مقاله از مجله x رفرنس داده شده است و اعتبار مجله z بیشتر از مجله y است. در این صورت برای محاسبه sjr، مجلات y و z یکسان فرض نمی‌شوند و در محاسبه میانگین وزنی، وزنی که به مجله z داده می‌شود بیشتر از وزن مجله y است.

چگونگی نوشتن مقاله رشته ادبیات فارسی را در این مطلب بخوانید.

 sjr مجلات چیست و چگونه آن را پیدا کنیم؟

برای مشخص کردن sjr یک مجله، کافیست

  1. به آدرس اینترنتی ” https://www.scimagojr.com” مراجعه کنید.
  2. عنوان مجله موردنظر خود را در جعبه جستجو وارد کنید.
  3. روی علامت سرچ کلیک کنید.
  4. در نتایج نشان داده شده در صفحه نمایش، روی لینک عنوان مجله کلیک کنید. در این صورت اطلاعات کامل آن مجله به شما نشان داده می‌شود. اگر در آن صفحه کمی پایین‌تر بیایید SJR مجله در سال‌های مختلف در یک نمودار نشان داده می‌شود.

برای چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.