مقاله JCR چیست؟ انتخاب مجله و چاپ مقاله JCR

مقاله JCR چیست؟ انتخاب مجله و چاپ مقاله JCR

اگر می‌خواهید قبولی شما در مصاحبه دکتری تضمین شده باشد و از یک دانشگاه خوب در اروپا، آمریکا و یا کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرید، اقدام به نوشتن مقاله JCR کنید. اگر نمی‌دانید که مقاله JCR چیست این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

تعریف مقاله JCR

در این بخش به این موضوع می پردازیم که مقاله JCR چیست؟ مقاله JCR به مقاله‌ای گفته می‌شود که در یکی از مجلات نمایه شده در پایگاه web of science تامبسون رویترز در master list آن قرار داشته باشد و ضریب تاثیر دریافت کرده باشد منتشر شده باشد. یعنی اگر می‌خواهید مقاله JCR چاپ کنید، پیش‌نویس (Manuscript) مقاله‌تان را به یک مجله JCR ارسال کنید. در ایران به نشریات JCR ژورنال ایمپکت فکتور دار هم گفته می شود. دقت کنید این ضریب تاثیر را با ایمکت های گلوبال یا سایر ضریب تاثیر های پایگاه های علمی دیگر اشتباه نگیرید. معادل JCR در نشریات اسکوپوس SJR می باشد.

اگر به دنبال مجلات علمی پژوهشی مدیریت مالی می گردید این مطلب را مطالعه کنید

چاپ مقاله JCR

برای دریافت پذیرش و چاپ مقاله JCR پس از آماده سازی مقاله متناسب با استاندارد های مجلات WoS یک مرحله مهم در پیش دارید. باید مجله مناسب مقاله خود را انتخاب کنید. این مرحله را میتوان به جرأت گفت مهم ترین مرحله برای اخذ پذیرش از ژورنال JCR است. در ادامه با نحوه انتخاب نشریه مناسب JCR این مقاله را پیش می بریم.

مشاوره رایگان چاپ مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مجلات JCR

JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports به معنی گزارش استنادی مجلات است و موسسه تامسون (ISI) سالی یک‌بار این لیست را منتشر می‌کند. موسسه ISI معیارهایی ( مانند Immediacy Index ، JIF Quartile، ایمپکت فاکتور (IF) و Cited Half – Life ) را مشخص کرده و براساس آ‌‌ن‌ها JCR بودن ژورنال را مشخص می‌کند. از بین این معیارها، ایمپکت فاکتور (Impact Factor) مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیاری است که موسسه تامسون در انتشار این گزارش استنادی در نظر می‌گیرد. نشریات JCR را در پایگاه علمی Web of Science (WoS) جستجو نمائید.

در این مطلب به موضوع نحوه نگارش مقالات JCR پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

مجلات JCR و مجلات ISI listed

به‌طورکلی می‌توان گفت مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند به دودسته مجلات JCR و مجلات ISI listed تقسیم می‌شوند. معیار این تقسیم‌بندی داشتن ایمپکت فاکتور است. یعنی مجلات ISIای که دارای IF هستند، مجلات JCR (جی سی آر) نامیده شده و مجلاتی که دارای نمایه ISI بوده ولی ایمپکت فاکتور ندارند، مجلات ISI listed هستند.

توجه کنید که موسسه تامسون رویتز هر سال اعتبار مجلات و ایمپکت فاکتور آن‌ها را بررسی می‌کند و اگر مجله‌ای معیارهای موردنظر موسسه ISI را داشته باشد، آن ژورنال دارای نمایه JCR می‌شود. ممکن است مجله‌ای در یک سال دارای نمایه JCR باشد و در یک سال دیگر از لیست مجلات JCR خارج شود. بنابراین پیش از سابمیت مقاله، حتماً یک‌بار اعتبار مجله و JCR بودن آن را چک کنید.

مجلات دارای نمایه JCR معتبرترین ژورنال‌های علمی هستند. داوران مجلات JCR در بررسی مقالات بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنند. این داوران به مقالاتی اکسپت می‌دهند که از نظر علمی سطح بالایی دارند. به همین دلیل فرآیند داوری مقالات ارسال شده با این مجلات حتی ممکن است چندین ماه طول بکشد.

برای درخواست چاپ تضمینی مقاله jcr با ما در موسسه ژورنال یاب در ارتباط باشید.

توجه کنید که اگر هدف شما فقط گرفتن 2 نمره پایان نامه و یا قبولی در دکترا و گرفتن امتیاز بالاتر در مصاحبه دانشگاه‌های داخل کشور است، توصیه می‌شود که مقالات خود را به مجلات ISI listed ارسال کنید. هر چند اعتبار این مجلات کمتر از ژورنال‌های JCR است، اما فرایند داوری آن‌ها راحت‌تر و کوتاه‌تر است. یعنی شما با پرداخت هزینه چاپ می‌توانید در بازه زمانی کوتاه مقاله خود را چاپ کنید.

اگر میخواهید بدانید مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

4.8/5 - (18 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.