مقاله JCR چیست؟

اگر می‌خواهید قبولی شما در مصاحبه دکتری تضمین شده باشد و از یک دانشگاه خوب در اروپا، آمریکا و یا کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرید، اقدام به نوشتن مقاله JCR کنید. اگر نمی‌دانید که مقاله JCR چیست این پست از موسسه ژورنال یاب را مطالعه کنید.

تعریف مقاله JCR

در این بخش به این موضوع می پردازیم که مقاله JCR چیست؟ مقاله JCR به مقاله‌ای گفته می‌شود که در یکی از مجلات JCR منتشر شده باشد. یعنی اگر می‌خواهید مقاله JCR چاپ کنید، پیش‌نویس (Manuscript) مقاله‌تان را به یک مجله JCR ارسال کنید.

اگر به دنبال مجلات علمی پژوهشی مدیریت مالی می گردید این مطلب را مطالعه کنید

سفارش چاپ مقاله ایمپکت دار
ادامه مطلب

مجلات JCR

JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports به معنی گزارش استنادی مجلات است و موسسه تامسون (ISI) سالی یک‌بار این لیست را منتشر می‌کند. موسسه ISI معیارهایی ( مانند Immediacy Index ، JIF Quartile، ایمپکت فاکتور (IF) و Cited Half – Life ) را مشخص کرده و براساس آ‌‌ن‌ها JCR بودن ژورنال را مشخص می‌کند. از بین این معیارها، ایمپکت فاکتور (Impact Factor) مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیاری است که موسسه تامسون در انتشار این گزارش استنادی در نظر می‌گیرد.

در این مطلب به موضوع نحوه نگارش مقالات JCR پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

مجلات JCR و مجلات ISI listed

به‌طورکلی می‌توان گفت مجلاتی که دارای نمایه ISI هستند به دودسته مجلات JCR و مجلات ISI listed تقسیم می‌شوند. معیار این تقسیم‌بندی داشتن ایمپکت فاکتور است. یعنی مجلات ISIای که دارای IF هستند، مجلات JCR (جی سی آر) نامیده شده و مجلاتی که دارای نمایه ISI بوده ولی ایمپکت فاکتور ندارند، مجلات ISI listed هستند.

توجه کنید که موسسه تامسون رویتز هر سال اعتبار مجلات و ایمپکت فاکتور آن‌ها را بررسی می‌کند و اگر مجله‌ای معیارهای موردنظر موسسه ISI را داشته باشد، آن ژورنال دارای نمایه JCR می‌شود. ممکن است مجله‌ای در یک سال دارای نمایه JCR باشد و در یک سال دیگر از لیست مجلات JCR خارج شود. بنابراین پیش از سابمیت مقاله، حتماً یک‌بار اعتبار مجله و JCR بودن آن را چک کنید.

شرایط چاپ مقاله در مجله علمی پژوهش وزارتین
ادامه مطلب

مجلات دارای نمایه JCR معتبرترین ژورنال‌های علمی هستند. داوران مجلات JCR در بررسی مقالات بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنند. این داوران به مقالاتی اکسپت می‌دهند که از نظر علمی سطح بالایی دارند. به همین دلیل فرآیند داوری مقالات ارسال شده با این مجلات حتی ممکن است چندین ماه طول بکشد.

برای درخواست چاپ تضمینی مقاله jcr با ما در موسسه ژورنال یاب در ارتباط باشید.

توجه کنید که اگر هدف شما فقط گرفتن 2 نمره پایان نامه و یا قبولی در دکترا و گرفتن امتیاز بالاتر در مصاحبه دانشگاه‌های داخل کشور است، توصیه می‌شود که مقالات خود را به مجلات ISI listed ارسال کنید. هر چند اعتبار این مجلات کمتر از ژورنال‌های JCR است، اما فرایند داوری آن‌ها راحت‌تر و کوتاه‌تر است. یعنی شما با پرداخت هزینه چاپ می‌توانید در بازه زمانی کوتاه مقاله خود را چاپ کنید.

اگر میخواهید بدانید مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد