خرید و فروش مقاله آماده چاپ

خرید و فروش مقاله آماده چاپ

فروش مقاله آماده چاپ روشی است که در آن یک کار تحقیقاتی همانند یک کالا به فروش می‌رسد. در نوشته‌ای با عنوان “سفارش نوشتن مقاله” در خصوص این مطلب که برخی از دانشجویان، انجام مقاله را برون‌سپاری می‌کنند بحث کردیم. در اینجا منظور از برون‌سپاری این است که شما بجای اینکه تمام مراحل تحقیق را خود انجام دهید از مؤسسات مربوطه بخواهید که تحقیقی را برای شما انجام داده و آن را به‌صورت یک مقاله در نشریه علمی منتشر سازند.

زمانی که شما نوشتن مقاله خود را به دیگری می‌سپارید شاید در انتخاب عنوان و برخی از مسائل مهم مقاله سهیم شوید و شاید در جریان روند تکاملی مقاله نیز قرار بگیرید. همچنین احتمال دارد در انتخاب ژورنال جهت چاپ مقاله، دخالتی داشته باشید. (هرچند در بیشتر موارد در این برون‌سپاری نیز صفر تا صد مراحل نگارش و چاپ مقاله توسط موسسه انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله با ما تماس بگیرید.

مشاوره خرید مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

اما چند سالی است بازار این برون‌سپاری بسیار گرم شده و روش‌های تقریباً نوینی برای این کار در نظر گرفته‌شده است. همانطور که ذکر شد، یکی از این روش‌ها، فروش مقاله آماده چاپ  است. این روش به این صورت است که برخی از مؤسسات و یا افراد اقدام به نوشتن مقالاتی در حوزه‌های مختلف می‌نمایند. سپس مراحل اولیه سابمیت مقاله را انجام می‌دهند.

درنهایت زمانی که مقاله ارسال‌شده به مرحله اکسپت رسید با اخذ مبالغی از افراد دیگر آن‌ها را در این مقاله شریک کرده و نامشان را به‌عنوان محقق دوم یا سوم و… درج می‌کنند. در این حالت شما هیچ نقشی در موارد ذکرشده ندارید و شاید تنها گزینه پیش روی شما این باشد که از بین دو یا سه مقاله آماده چاپ، یکی را انتخاب کنید.

این کار گرچه غیرقانونی است ولی روشی است که در آن محققان می‌توانند از مزایای چاپ مقاله خود بهره ببرند و همچنین با فروش علم خود کسب درآمد کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن مقاله تحلیل محتوا با ما تماس بگیرید.

دلایل رواج فروش مقاله آماده چاپ

چندین دلیل را می‌توان در ایجاد و رواج چنین رویدادهایی ذکر کرد:

  • عدم توانایی دانشجویان در انجام کار تحقیقی
  • عدم تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی (زیرا تمام مقالات معتبر که می‌توانند به‌عنوان مرجع کار تحقیقی استفاده شوند به زبان انگلیسی هستند)
  • عدم وجود فضای مناسب برای کار تحقیقی
  • عدم تأمین مالی کارهای تحقیقی از سوی دولت، نهادها، دانشگاه‌ها یا سازمان‌های زی ربط
  • عدم آموزش روش‌های تحقیق، نحوه جمع‌آوری داده‌ها و … در دانشگاه‌ها
  • عدم همکاری شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات در جمع‌آوری داده‌ها
  • عدم تامین هزینه‌های زندگی محققان و پژوهشگران (حتی اگر یک محقق توانایی و تسلط کافی برای انجام تحقیق را داشته باشد به دلیل طولانی بودن روند تحقیق، هیچ منبع درآمدی برای گذران امور خود ندارد.)

    برای اینکه در مورد نوشتن مقاله تدوین استراتژی بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

و مواردی نظیر آن باعث می‌شود دانشجویان به‌جای انجام تحقیق، به فکر خرید مقالات آماده باشند.

مورد دیگری که در اینجا می‌توان به آن اشاره کرد این است که اساساً فلسفه وجودی تحقیق و پژوهش، برای حل یک معضل اجتماعی، اقتصادی و … است. و شرکت‌ها یا دولت‌ها می‌توانند معضلات و مشکلات موجود را تحت عنوان یک موضوع به پژوهشگران پیشنهاد داده و لوازم و ابزار موردنیاز آن‌ها را (جهت انجام تحقیق) تأمین کنند تا محققان با خیالی آسوده به دنبال یافتن راه‌حل باشند.

هزینه‌هایی که در اختیار محققان قرار می‌گیرد در مقایسه با هزینه‌هایی که با حل شدن این مشکل صرفه‌جویی می‌شود بسیار ناچیز است. این روشی است که در کشورهای توسعه‌یافته از آن استفاده می‌کنند و به همین دلیل هرروز پیشرفتهای چشم‌گیری در تکنولوژی، اقتصاد، جامعه‌شناسی و… به دست می‌آورند و از فروش این علوم به کشورهای جهان سوم درآمدهای هنگفتی را کسب می‌کنند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان چاپ مقاله با ما تماس بگیرید.

متأسفانه کشورهای جهان سوم فقط مصرف‌کننده ناقص این علوم هستند. منظور از ناقص این است که آن‌ها به‌جای نگارش کتب علمی، نسخه‌ای از این کتاب‌ها را از کشورهای پیشرفته گرفته و (به طرز ناشیانه‌ای) آن را ترجمه کرده و ارائه می‌کنند. و در دانشگاه‌ها نیز این کتاب‌ها به روشی تدریس می‌شود که دانشجو فقط در شب امتحان یک مرور کلی برای کسب نمره قبولی داشته باشد. زیرا این کتاب‌ها به دلیل ترجمه نادرست و به کار بردن الفاظ نامأنوس و اساساً گنگ بودن مطالب، چندان خوشایند نیستند و دانشجویان نمی‌توانند جذب آن شوند. و این سیکل معیوب همچنان ادامه دارد.

برای اینکه در مورد نوشتن مقدمه مقاله علمی پژوهشی بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.