سفارش نوشتن مقاله دانشجویی

یکی از چالش‌هایی که همواره دانشجویان با آن مواجه هستند، نوشتن مقاله است. مقاله دانشجویی یکی از معیارهایی است که نشان‌دهنده علاقه دانشجو به تحقیق و مطالعه در مورد موضوعات جدید است. داشتن مقاله همواره یک مزیت در قیاس با سایر دانشجویان محسوب می‌شود.

برای دریافت راهنمایی برای نوشتن مقاله مروری با ما تماس بگیرید.

موضوع مقاله دانشجویی

در مورد بخش‌های مختلف رشته خود که موردعلاقه شماست، فکر کنید. جزوات، کتاب‌ها و ژورنال‌های مربوط به رشته خود را مطالعه کنید تا موضوعی برای نوشتن مقاله پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحلیل آماری مقاله این صفحه را مطالعه کنید.

در این صورت با موضوعات مختلف در رشته‌تان آگاه شوید. موضوعی را انتخاب کنید و آن موضوع را تا جایی که می‌توانید محدود کنید. سوالاتی مانند چه کسی؟ چه چیزی؟ کجا؟ چه وقت؟ چر؟ و چطور؟ به شما کمک خواهد کرد. در این صورت شما  می‌توانید موضوعتان را محدود کنید و بخشی که بیشتر علاقه دارید را مشخص کنید.  در بسیاری از موارد، استاد رهنما می‌تواند برای یافتن موضوع مقاله کمک کند.

اگر نمیدانید مقاله علمی پژوهشی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

شرکت مقاله نویسی ISI
ادامه مطلب

انتخاب موضوع  مقاله دانشجویی

نکات زیر را در انتخاب موضوع  مقاله دانشجویی در نظر بگیرید:

 • موضوعی انتخاب کنید که به آن علاقه‌مند هستید. شما زمان زیادی با این موضوع صرف خواهید کرد، بنابراین موضوعی را انتخاب کنید که برای شما خسته‌کننده نباشد.
 • موضوعی تکراری نباشد.
 • موضوعی انتخاب کنید که اطلاعات کافی (اما نه خیلی زیاد) در منابع معتبر وجود دارد. اگر اطلاعات بیش از حد پیدا کنید، باید موضوع خود را بیشتر محدود کنید. اگر اطلاعات بسیار کمی پیدا کنید، باید موضوع خود را گسترش دهید.
 • موضوع مقاله خود را طوری انتخاب کنید که شما بتوانید در زمانی که دارید بررسی کنید. شما ممکن است مجبور شوید پیچیدگی موضوع خود را محدود کنید تا بتوانید مقاله خود را تا تاریخی که مدنظر دارید (مثلاً تا زمان دفاع و یا ددلاین دانشگاه‌های مختلف و زمان مصاحبه و …) چاپ کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

چگونگی نوشتن مقاله دانشجویی

برای نوشتن یک مقاله با یک سؤال خوب شروع کنید. هنگامی که موضوع خاصی برای نوشتن مقاله پیدا کردید، موضوع خود را به صورت سوالی مطرح کنید که مقاله شما پاسخ خواهد داد. مطالبی که در مقاله گنجانده می‌شود باید منجر به حل مسئله و پاسخ به سوال شود. مقاله‌ها و پروژه‌ها انجام شده مربوط به سوال  (literature review) را بررسی کنید.

سعی کنید پاسخ‌هایی را برای سوال خود پیدا کنید. ممکن است در این فرآیند نیاز به انجام آزمایش‌های متفاوتی داشته باشید. یافته‌های خود را تجزیه و تحلیل کنید. در واقع با نوشتن مقاله، شما پاسخ خود را با منطق و شواهد توجیه می‌کنید. شما افکار و یافته‌های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.

برای اطلاع از قواعد مقاله نویسی به این صفحه مراجعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

انتشارات اشپرینگر چیست و چه محصولاتی دارد؟
ادامه مطلب

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

ویژگی‌های یک مقاله دانشجویی خوب

یک مقاله دانشجویی مقاله‌ای خوب تعریف می‌شود که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • سوالی که در مقاله مطرح شده یک پاسخ ساده ندارد.
 • سوال و موضوع مطرح شده در مقاله ارزش پاسخ دادن دارد.
 • موضوع مطرح شده در مقاله، موضوع جدید است.
 • مقاله شما باید مفید باشد. به خوانندگان شما یک دیدگاه جدید ارائه دهد و نگرش آن‌ها را تغییر دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

اهمیت مقاله دانشجویی در مقاطع مختلف

مقاله دانشجویی در مقاطع مختلف اهمیت‌های متمایزی دارد.

 مقاله دانشجویی در دوره کارشناسی

داشتن و یا نداشتن مقاله در دوره کارشناسی زیاد موضوع جدی نیست.

مقاله دانشجویی در دوره کارشناسی ارشد

دو نمره از پایان نامه کارشناسی ارشد به مقاله اختصاص داده شده است. اگر دانشجو در دوره کارشناسی ارشد بتواند مقاله چاپ کند حداقل 0.5 نمره و حداکثر 2 نمره از نمره پایان نامه را خواهد گرفت. این نمره به ایمپکت فاکتور  ژورنال بستگی دارد. 

اکسپت مقاله در ژورنال معتبر یک امتیاز برای گرفتن  نمره مقاله محسوب می‌شود. علاوه بر این، مقاله دانشجویی یکی از پارامترهای مهم در مصاحبه دکتری مقاله است. در بیشتر موارد داوران در جلسه مصاحبه به  ایمپکت فاکتور  ژورنال توجه ویژه‌ای می‌کنند.

برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در Elsevier با ما تماس بگیرید.

مقاله دانشجویی در مقطع دکتری

در مقطع دکتری دانشجو باید مقاله داشته باشد تا بتواند مجوز دفاع از پایان نامه دکتری را از دانشگاه اخذ کند. تعداد مقاله و ایمپکت فاکتور ژورنال بستگی به دانشگاه دارد. دانشگاه‌های مختلف، قوانین متفاوتی دارند. با رعایت قوانین دانشگاه، دانشجو مجوز دفاع از پایان نامه را از دانشگاه اخذ خواهد کرد.

برای چاپ مقاله در مجلات با داوری آسان با ما تماس بگیرید.

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارجی

داشتن مقاله برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خارجی یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید