افزایش سایتیشن مقاله چیست؟

افزایش سایتیشن مقاله چیست؟

تعداد ارجاعات به یک مقاله را سایتیشن می‌نامند. ارجاع یا همان رفرنس‌دهی به این معنی است که یک محقق دیگر از مطالب مقاله شما استفاده کرده و به مقاله شما رفرنس دهد. همان‌طور که در مطالب قبلی گفته شد هرچقدر تعداد سایتیشن یا استناد یا ارجاعات به یک مقاله بیشتر باشد نشان‌دهنده بالا بودن اعتبار آن مقاله است.

به همین دلیل ایمپکت فاکتور یا عامل تاثیرگذاری که میزان ارجاعات را اندازه‌گیری می‌کند می‌تواند شاخص خوبی برای نشان‌دادن اعتبار یک ژورنال باشد. البته تعداد ارجاعات زمانی مشخص می‌شود که مقاله موردنظر در یک ژورنال معتبر به چاپ رسیده باشد. و رفرنس‌های داده‌شده آن مشخص باشد. برای دیدن تعداد رفرنس‌های داده‌شده به یک مقاله کافی است به اطلاعاتی که هنگام جستجوی مقاله در یک پایگاه داده ظاهر می‌شود توجه نمایید. جستجوی زیر را در نظر بگیرید:

 

برای اینکه در مورد مرور ادبیات برای مقاله بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

برای دیدن اطلاعاتی مانند سایتیشن روی مقاله موردنظر کلیک کنید:

افزایش سایتیشن مقاله

در این صفحه در کنار چکیده مقاله و در پایین صفحه، گزینه citation indexes نشان‌دهنده تعداد ارجاعات به این مقاله است و در بالا گزینه citing articles مقالاتی را که به این مقاله رفرنس داده‌اند نشان می‌دهد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه نوشتن چکیده مقاله این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

 9 تکنیک ساده برای افزایش تعداد سایتیشن

به‌طورکلی زمانی سایتیشن مقاله شما افزایش می‌یابد که علاوه بر بالا بودن کیفیت، در معرض دید محققان دیگر نیز قرار گیرد.

 1. یکی از این تکنیک‌ها ارجاع به خود است. شما می‌توانید در مقالات جدید خود به مقالات قبلی رفرنس دهید. البته برای هر مقاله جدیدی این کار را انجام ندهید. مقالات باید ازنظر محتوا با هم مرتبط باشند.
 2. کلمات کلیدی خود را با دقت انتخاب کنید. کلمات کلیدی را انتخاب کنید که محققان دیگر در حوزه تحقیقی شما جستجو خواهند کرد تا مقاله شما در جستجوی پایگاه داده ظاهر شود.

  برای دیدن نمونه نامه کاور لتر انگلیسی به این صفحه مراجعه کنید. 3. از کلمات و عبارات کلیدی خود در عنوان و به‌صورت مکرر در چکیده مقاله استفاده نمایید. تکرار کلمات و عبارات کلیدی، احتمال قرارگیری مقاله شما در بالای لیست موتور جستجو را افزایش خواهد داد. با این کار خوانده شدن مقاله‌تان توسط دیگران را محتمل‌تر کنید.
 4. از یک قالب مشخص برای نام خود در تمام مقالاتتان استفاده کنید. استفاده کردن از یک نام در تمام مقالات، یافتن همه‌ی کارهای منتشرشده شما را برای دیگران آسان‌تر می‌کند.

  برای مشاوره و راهنمای نوشتن مقاله انگلیسی با ما تماس بگیرید. 5. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما درست است. نام و سمت دانشگاهی‌تان را در اصلاح نهایی نوشته‌هایتان به‌دقت چک کنید.
 6. مقاله‌تان را در دسترس عموم قرار دهید. یکی از بهترین روش‌ها برای در دسترس قرار دادن نوشته‌تان عضویت در شبکه‌های اجتماعی مانند  Facebook,  Twitter,   Academia.edu,  ResearchGate,  Mendeley  است.

  برای یادگیری نحوه نوشتن مقاله علمی کوتاه این مطلب را مطالعه کنید. 7. مقاله‌تان را به کنفرانس‌ها ارسال کنید. این کار باعث بیشتر دیده شدن مقاله‌تان می‌گردد.
 8. اطلاعاتتان را به اشتراک بگذارید. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد به اشتراک‌گذاری اطلاعات تعداد سایتیشن را افزایش می‌دهد. شما می‌توانید پست‌هایی را در سایت‌های به اشتراک‌گذاری داده‌ها مانند figshare یا slideshare و یا Wikipedia نوشته و در متن نوشته‌هایتان به مقاله‌تان لینک دهید.
 9. تحقیقات خود را به‌طور فعالانه‌ای ارتقاء دهید.. با سایر محققان در مورد مقاله خود صحبت کنید، حتی با کسانی که در حوزه مطالعاتی شما کار نمی‌کنند.

  برای آموزش ویرایش پایان نامه با ویراستیار به این صفحه مراجعه کنید.  یک کپی از مقالات و تحقیقات خود را به محققانی که ممکن است به این حوزه علاقه‌مند باشند، ایمیل کنید. یک وبلاگ یا وب‌سایت ایجاد کرده و آن را به پژوهش خود اختصاص دهید تا بتوانید کارهای تحقیقی خود را در آنجا به اشتراک بگذارید.

 

برای سفارش نوشتن مقاله علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

ردیابی استنادی (Citation tracking)

ردیابی استنادی (Citation tracking)، به روشی برمی‌گردد که در آن ایمپکت یا تأثیر پژوهش‌ها برای شناسایی دانشمندان پیشرو و برجسته در یک رشته خاص سنجیده می‌شوند.

به‌طورکلی سایتیشن میزان ارجاعات به یک پژوهش را نشان می‌دهد. وقتی شما یک کار پژوهشی انجام می‌دهید و در کار خود به مقالاتی رفرنس می‌دهید. این رفرنس دادن به یک مقاله، امتیازی برای آن مقاله محسوب می‌شود. زیرا نشان می‌دهد که این مقاله ازنظر علمی آن‌قدر قوی است که دیگران از مطالب آن در مقالات خود استفاده می‌کنند.

برای دانستن دلایل اصلی رد شدن مقاله این مطلب را بخوانید.

این روش مبتنی بر تحلیل سیستماتیک است و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • چه کسانی به یک تحقیق رفرنس داده‌اند؟
 • در چه فواصل زمانی به یک تحقیق توسط دیگران رفرنس داده‌شده است؟
 • چه رشته‌هایی توسط استنادهای بعدی ارائه شده‌اند؟

ردیابی استنادی می‌تواند بررسی و ارزیابی ادبیات مربوط به موضوع تحقیق شما را تسهیل کند زیرا:

 1. ردیابی استنادی می‌تواند یک روش مؤثر استفاده از یک مقاله “برجسته” یا تاثیرگذار با ارجاعات بالا باشد برای پیدا کردن مقالات جدیدتر و مرتبط که به کار اصلی رفرنس داده‌اند. همچنین می‌تواند روش مؤثری برای شناسایی دانشمندان مهم در یک رشته خاص باشد که متعاقباً به آن پژوهش رفرنس داده‌اند.

  برای دانستن دلایل فروش مقاله آماده چاپ این مطلب را بخوانید. 2. ردیابی استنادی می‌تواند ابزار مفیدی باشد برای ارزیابی “تأثیر” (Impact)، در یک رشته خاص بر اساس تعداد دفعاتی که توسط دیگران به یک پژوهش استناد شده است. یک پژوهش با استناد بالا می‌تواند نشان دهد که یافته‌های تحقیق به نوعی منحصربه‌فرد، پیشگامانه یا بحث‌برانگیز است.
 3. ردیابی استنادی می‌تواند یک روش مؤثر برای یافتن مطالعاتی باشد که تحقیقات پیشگامانه را نقد کرده یا به چالش می‌کشند. این قضیه مهمی است اگر شما به دنبال تحقیقی برای تائید کار خود در به چالش کشیدن فرضیات گذشته هستید و یا اسنادی را ارائه می‌دهید که نشان می‌دهند مطالعات موجود به‌اندازه کافی مسئله تحقیق را موردبررسی قرار نداده‌اند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سرقت ادبی این مطلب را مطالعه کنید. 4. ردیابی استنادی می‌تواند یک ابزار مؤثر برای تعیین ارزش بین‌رشته‌ای یک تحقیق خاص باشد. زیرا شما می‌توانید میزان استنادات بعدی از نشریات در رشته‌های دیگر یا حوزه‌های مطالعاتی دیگر به مقاله را مشخص کنید. تحقیقاتی که ازبسیاری از رشته‌ها رفرنس دهی شده است، نشانه‌ای قوی از تأثیر کلی تحقیق در همه علوم اجتماعی و شاید فراتر از آن دارد.

 

برای سفارش نوشتن مقاله دانشجویی با ما در ژورنال یاب تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.