نمایه ی استنادی (Citation Index)

نمایه ی استنادی (Citation Index)

 • نمایه ی استنادی (Citation Index) یک نوع پایگاه داده­ ی کتاب­ شناختی است، نمایه­ ای از استنادات بین انتشارات، که کاربر را قادر می­ سازد به سادگی دریابد کدام مقالات جدید جای کدام مقالات قدیمی را گرفته­ اند. اولین نمایه­ های استنادی استنادات قانونی از قبیل استنادات Shepard بودند.
  در سال ۱۹۶۰، موسسه­ ی Eugene Garfield اطلاعات علمی، اولین نمایه­ ی استنادی را جهت مقالات منتشر شده در مجلات آکادمیک معرفی نمود. در ابتدا نمایه­ ی استنادی علوم (SCI) و سپس نمایه­ ی استنادی علوم اجتماعی (SSCI) و نمایه­ ی استنادی هنر و علوم انسانی (AHCI) را معرفی کرد. اولین نمایه­ ی سازی استنادی خودکار توسط Cite Seer در سال ۱۹۹۷ (پشتیبانی) گرفت. از جمله سایر منابع چنین داده ­هایی می­توان به Google Scholar اشاره نمود.

  برای دریافت خدمات چاپ مقالات با ما در ژورنال یاب تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

سرویس­های نمایه­ سازی استنادی اصلی

 • ISI

  (که اکنون به بخشی از Thomson Scientific تبدیل شده)، نمایه­ های استنادی ISI را به شکل چاپ شده و همچنین روی دیسک­ های فشرده ارائه می ­دهد. این نمایه­ ها هم­ اکنون عموما از طریق وب و تحت نام شبکه ­ی دانش(Web of Knowledge) شناخته می­ شوند، که به نوبه­ ی خود بخشی از گروه پایگاه­ های داده در شبکه­ ی دانش هستند.

  برای دریافت خدمات مشاوره نگارش مقاله با ما در ژورنال یاب تماس بگیرید.

 • Elsevier

  اسکوپوس(Scopus)­های منتشر می­ نماید که تنها به شکل آنلاین در دسترس هستند و به طور مشابه جستجوی موضوع را با جستجوی استنادی و ردیابی در علوم و علوم اجتماعی ترکیب می کنند.

  برای اطلاع از قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه با ما تماس بگیرید.

 • نمایه­ ی استنادی هندی

  داده ­های استنادی است که نشریات منتشر شده در هندوستان را تحت پوشش دارد. این نمایه موضوعات اصلی را از قبیل علمی، فنی، پزشکی و علوم اجتماعی دربرگرفته و هنر و علوم انسانی را هم شامل می­­ شود. پایگاه داده ­ی استنادی در هندوستان اولین در نوع خود می ­باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کنفرانس یا ژورنال با ما تماس بگیرید.

هر یک از این نمایه­ ها، نمایه ­ای از استنادات بین انتشارات ارائه داده و مکانیزمی جهت بیان اینکه کدام اسناد جایگزین به کدام اسناد استناد می­ کنند به همراه دارند.

این نمایه­ ها از نظر هزینه بسیار متفاوت هستند:

پایگاه داده­ های ISI و Scopus از طریق اشتراک قابل دسترسی می ­باشند. بعلاوه، CiteSeer و Google Scholar به شکل رایگان روی اینترنت موجودند.

برای سفارش انجام مقاله مدیریت با ما در تماس باشید.

با اینکه نمایه ­های استنادی در اصل به سبب بازیابی اطلاعات طراحی شده بودند، به طور صعودی جهت کتاب ­شناسی و سایر مطالعات شامل ارزیابی تحقیقات مورد استفاده قرار می­ گیرند. داده­ های استنادی هم اساس ضریب تاثیرگذاری(Impact Factor) نشریات محبوب است.

تحقیقات بسیاری در رابطه با تجزیه و تحلیل استنادی صورت گرفته، که گاهی با عنوان علم­ سنجی(Scientometric) یا اگر بخواهیم به شکل دقیق­تر بیان کنیم کتاب­ سنجی(Bibliometrics) شناخته می­ شود، کلمه ­ای که توسط Vasily Nalimov ارائه گردید.

برای انجام مقاله علمی پژوهشی با ما در موسسه ژورنال یاب تماس بگیرید.

این زمینه با ظهور نمایه­ ی استنادی علوم شکوفا شد که هم ­اکنون نزدیک به ۱۹۰۰ اثر را در خود دارد. نشریات پیشرو در این عرصه علم­سنجی، اطلاع­ سنجی(Infometrics) و نشریه­ ی جامعه­ ی آمریکایی علم اطلاعات و فن­آوری می­ باشند.

ASIST همچنین یک لیست پستی الکترونیکی با نام SIGMETRICS را در خود میزبانی می­ نماید. این روش در حال تجدید فعالیت براساس اشاعه­ ی گسترده­ی شبکه­ ی علوم و پایگاه داده­ ی اشتراک Scopus در بسیاری از دانشگاه ها و ابزارهای استنادی رایگان موجود دانشگاهی از قبیل CiteBase، CiteSeerX، Google Scholar و Windows Live Academic سابق است (هم اکنون با قابلیت­های جانبی در Microsoft Academic Search موجود است) می ­باشد.

برای چاپ مقاله ایمپکت دار با ما تماس بگیرید.

تجزیه و تحلیل استنادی قانونی یک روش تجزیه و تحلیلی استنادی است جهت تجزیه و تحلیل اسناد قانونی و تسهیل درک اسناد انطباق تنظیمی مرتبط با اکتشاف استناداتی که تدارکات را به سایر تدارکات در همان سند یا بین اسناد گوناگون اتصال می­ دهند.

تجزیه و تحلیل استنادی قانونی از یک نمودار استنادی جدا شده از یک سند تشکیل شده، که اکتشاف الکترونیکی(E-Discovery) را تکمیل می ­نماید.

برای اینکه بدانید فرضیه چیست این مطلب را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.