چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین‌المللی

چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر بین‌المللی

یکی از فعالیت هایی که بسیاری از محققین به دنبال آن هستند، چاپ مقاله علمی پژوهشی می باشد. امروزه مجلات زیادی وجود دارند که اقدام به چاپ مقاله علمی پژوهشی شما می نماید. در واقع این مجلات برای همین کار منتشر می‌شوند و به صورت روزانه، هفتگی، ماهیانه یا سالیانه اقدام به چاپ مقاله علمی پژوهشی شما می نمایند. چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات، دارای روش‌های متعددی می باشد. شما با دانستن این روش، امکان چاپ مقاله خود در مجلات مختلف را بالا می برید. 

سایت ژورنال یاب یکی از بزرگترین و تخصصی ترین سایت های فعال در زمینه یافتن مجلات و پذیرش و چاپ مقالات مختلف می باشد. این سایت قصد دارد در ادامه روش چاپ مقاله علمی پژوهشی، چاپ مقاله در مجلات داخلی و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی را برای شما بیان کند. شما می توانید پس از مطالعه این مطالب، تا حد زیادی با چگونگی چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی آشنا شوید.

همچنین در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشته باشید و قصد واگذاری اخذ پذیرش و چاپ مقاله خود را به ژورنال یاب دارید، می توانید با متخصصان فعال در سایت ژورنال یاب مشورت کرده و راهنمایی های لازم را از آنها دریافت کنید. این موسسه به شما در یافتن مجلات و اخذ پذیرش مقالات شما کمک زیادی می کند.

برای آگاهی از اخذ مجوز تاسیس مجله اسکوپوس با شماره های درج شده تماس بگیرید.

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی معتبر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار مهم است. بسیاری از پژوهشگران در مقطع فوق لیسانس و دکتری به نوشتن مقاله به منظور بالا بردن رزومه می پردازند.

 بنابراین شاهد تلاش های این عزیزان در این شرایط خواهیم بود که باید مراحلی را برای چاپ مقاله علمی پژوهشی و ایندکس مقاله ی خود طی کنند. مقاله هایی که طبق اصول نوشته شده باشند می توانند در مجلات بین المللی چاپ شوند. به مجلات علمی ژورنال گفته می شود که همانطور که می دانید هر مجله دارای اصول و ساختار خاص خود هستند. برای چاپ مقاله علمی پژوهشی در هر نوع مجله ای باید اطلاعات لازم درباره ی شیوه ی نگارش و… را کسب کنید. 

اگر می خواهید بدانید ieee چیست این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

چاپ مقاله علمی پژوهشی از پایان نامه

همانطور که می دانید استخراج مقاله از روی پایان نامه وجود دارد. البته استخراج مقاله از پایان نامه کار آسانی نیست بلکه دارای اصول خاصی است که باید کاملا به صورت صحیح رعایت شود

وقتی حرف از استخراج مقاله از پایان نامه می زنیم دقیقا منظورمان بیرون کشیدن تحقیق است. مطالب و داده هایی که از بخش های مختلف پایان نامه گرفته می شوند بسیار دارای اهمیت هستند. استخراج با نگارش بسیار تفاوت دارد. شما در صورت نگارش مقاله می توانید مطالب جدیدی را بر آن بیافزایید. اما در استخراج مقاله نیازی به انجام این کار نیست.

بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران به فکر این هستند تا مقالاتی را از پایان نامه های دکتری و ارشد استخراج کنند. اگر شما بتوانید در این راستا گام های درستی بردارید قطعا می توانید یک مقاله ی علمی داشته باشید. بسیاری از پژوهشگران بر اساس یافته های پایان نامه در سطح ملی و بین المللی با انتشار و استخراج مقاله از پایان نامه توانسته اند بسیار در این زمینه پیشتاز باشند. در حقیقت شما با این مورد می توانید در صورت اقدام به پیدا کردن شغل رزومه ی خود را تقویت کنید.

برای آشنایی بیشتر با سابمیت مقاله با شماره واتس آپ ما در ارتباط باشید.

برای استخراج مقاله از پایان نامه قطعا نیاز دارید که به نوشتن مقدمه در استخراج مقاله، نوشتن پیشینه پژوهشی در استخراج مقاله، نوشتن پیشینه تحقیق در استخراج مقاله، نوشتن روش پژوهش در استخراج مقاله، نوشتن بحث و نتیجه گیری در استخراج مقاله، نوشتن منابع در استخراج مقاله از پایان نامه.

همانطور که می بینید این پروسه نیاز به وقت بسیاری دارد که شما باید در راستای آن تلاش کنید و وقت بگذارید. بنابراین انجام دادن این شاید زمان بر باشد، شاید استرس را در شما ایجاد کند، اما شما می توانید با کمی صبر و حوصله و تمرین این کار را انجام دهید. البته بهتر از قبل از شروع حتما با کسانی که در این زمینه فعالیت دارند مشورت بگیرید.

برای اینکه بدانید کدام فونت مناسب نوشتن پایان نامه است این مطلب را مطالعه کنید.

روش چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی دارای مراحل مختلفی می باشد. این مقالات باید از روش های مشخصی در مجلات علمی پژوهشی چاپ شوند. روش چاپ مقاله علمی پژوهشی، یکی از مهم ترین بخش های چاپ مقاله می باشد که شما باید به آن آشنا باشید. باید بدانید که تمامی روش های چاپ مقاله علمی پژوهشی دارای مراحل یکسان می باشند.  ژورنال یاب قصد دارد در ادامه، مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی را برای شما بیان نماید. شما می توانید با دانستن این مراحل، اقدام به چاپ مقاله علمی پژوهشی نمایید‌:

انتخاب مجله مناسب برای ارسال مقاله

مقالات علمی پژوهشی، در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند. هر کدام از این مجلات، فقط مقاله هایی با موضوع مرتبط را چاپ می کنند. بنابراین شما باید دقت کنید و موضوع مناسب را برای ارسال مقاله به مجله، انتخاب کنید.

مطالعه دقیق راهنمای نویسنده و بررسی الزامات قالب‌بندی مقاله

هر کدام از مجلات مختلف، دارای راهنمای چاپ مقالات مختلفی می باشند که نیازمند این است که نکات مختلفی در نگارش و ارسال مقاله رعایت شود. شما باید این راهنما را مطالعه کرده و طبق آن اقدام کنید. 

نگارش مقاله با توجه به راهنمای نویسنده

پس از اینکه راهنمای هر مجله را مطالعه کردید، باید طبق نظر مدیران مجله، اقدام به نگارش مقاله نمایید تا امکان چاپ مقاله شما وجود داشته باشد‌. 

ارسال مقاله به مجله

مرحله بعدی در روش چاپ مقاله علمی پژوهشی، این است که پس از نگارش مقاله، آن را برای بررسی و داوری به مجله مورد نظر ارسال کنید. این مجله بررسی های لازم را انجام خواهد داد. 

بررسی اولیه مقاله توسط سردبیر مجله

سردبیر مجله، اولین کسی است که مجله شما را بررسی می کند و در صورتی که مشکلات عمده ای در آن وجود نداشته باشد، برای داوری بهتر به داوران مجله ارسال می نماید. 

ارجاع مقاله به داوران برای بررسی دقیق تر

داوران مجلات، اغلب افراد ماهری هستند که اقدام به بررسی دقیق مقاله می کنند و در صورت نیاز برای اصلاحات به شما ارجاع می دهند. 

ارسال نسخه نهایی مقاله به مجله برای چاپ

در این مرحله شما پس از ایجاد تغییرات خواسته شده، مجددا مقاله را به مجله ارسال می کنید و مجله اقدام به چاپ مجله شما می نماید. 

در هر صورت، بسته به مجله مورد نظر و الزامات آن، روش های چاپ مقاله علمی پژوهشی فوق ممکن است متفاوت باشد. همچنین، برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر، می‌توانید به وب‌سایت ژورنال یاب مراجعه کنید.

چاپ مقاله در مجلات داخلی 

چاپ مقاله در مجلات داخلی مزایای زیادی برای صاحب مقاله خواهد داشت. این امر موجب می شود که بسیاری از دانشجویان و اساتید، اقدام به چاپ مقاله در مجلات داخلی نمایند. در ادامه مزایای چاپ مقاله در مجلات داخلی برای شما بیان می شود. 

دسترسی سریعتر به مخاطبین داخلی

چاپ مقاله در مجلات داخلی، به محققان و افراد علاقه مند در داخل کشور فرصت می‌دهد تا به صورت سریع و آسان به نتایج پژوهش شما دسترسی پیدا کنند و از آن بهره‌مند شوند.

 شناخت و شهرت

چاپ مقاله در مجلات داخلی، به شما امکان می‌دهد تا شناخت خود را در بین محققان و افراد علاقه‌مند در داخل کشور ارتقا دهید و در عین حال، شهرت خود را در دنیای علمی داخلی بالا ببرید.

 فرصت‌های همکاری

چاپ مقاله در مجلات داخلی، می‌تواند به عنوان یک فرصت برای ایجاد همکاری با محققان و متخصصان دیگر در داخل کشور باشد. این فرصت می‌تواند به رشد شبکه‌ی حرفه‌ای شما کمک کند و از طریق آن، ایده‌ها و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

لیست مجلات علمی پژوهشی علوم قرآنی را می توانید در این صفحه ببینید.

دسترسی سریعتر به مخاطبین داخلی

چاپ مقاله در مجلات داخلی، به محققان و افراد علاقه مند در داخل کشور فرصت می‌دهد تا به صورت سریع و آسان به نتایج پژوهش شما دسترسی پیدا کنند و از آن بهره‌مند‌ شوند. 

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی 

چاپ مقاله در بسیاری از مجله ها امکان پذیر است. اما چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی، وجه بهتری دارد و موجب افزایش سطح کیفی و ارتقای رتبه علمی شما می گردد. اما چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی، کمی پیچیده بوده و نیازمند تخصص می باشد. بنابراین اگر تجربه کمی در چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی دارید، بهتر است به سایت ژورنال یاب مراجعه کنید. دلیل این امر این است که این سایت، می تواند اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد و شما را در این مسیر همراهی کند. 

مراحل چاپ مقاله علمی پژوهشی

 سابمیت مقاله:

بعد از این که مقاله را نوشتید باید مقاله را به مجله ای ارسال کنید. که بعد از ارسال فرایند سابمیت آغاز می شود.

این مرحله بسیار مهم که ارسال مقاله به ژورنال های معتبر جهانی برای چاپ است ، توسط ژورنال یاب (ژورنال فایندر) برای شما طی می شود.

اکسپت مقاله

اکسپت یعنی پذیرفتن مقاله از سوی داوران برای فرایند چاپ. در بخش از سوی ادیتور نامه ای دریافت می کنید که مقاله شما پذیرفته شده است.

ریجکت مقاله

ریجکت یعنی رد مقاله. در این بخش بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و نگران نباشید، شما می توانید روی مقاله ی خود با توجه به خواست داوران کار کنید و برای مجله ی دیگری آن را بفرستید. بنابراین انتخاب یک مجله مناسب می تواند برای روند اکسپت مقاله ی شما بهتر باشد.

چاپ مقاله

در نهایت مقاله شما بعد از پذیرش چاپ می شود.
برای دسترسی به لیست ژورنال های معتبر این مطلب را مطالعه کنید و با ما در تماس باشید.

مجلات معتبر برای چاپ مقاله

برای اینکه بتوانید به مقاله ی خود ارزش بدهید بهتر است که حتما آن را در یک ژورنال و یا مجله علمی معتبر چاپ کنید. برای دادن رزومه در زمینه اپلای تحصیلی، یا گرفتن شغل، می توانید علم خود را در این راستا نشان دهید تا بتوانید راحت تر آن شغل و یا آن اپلای تحصیلی از آن خود کنید. بنابراین این نکته را همیشه در نظر داشته باشید.

برای سفارش ژورنال فایندر به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

در مجلات داخلی باید اشاره داشته باشیم به سه دسته بندی اسکوپوس، آی اس آی و پاب مد.

این سه دسته مجلات از جمله مجلاتی هستند که دانشجویان بسیاری به منظور اعتبار علمی و جهانی دادن به مقاله ی خود به آن معنا می بخشند.

مقالات اسکوپوس از جمله مقالاتی هستند که از موسسه گرفته شده اند و به چاپ می رسند. رشته های علمی بسیاری را این مجله زیر نظر خود پوشش می دهد.

آی آس آی هم فکر می کنیم به گوش شما خورده باشد که یکی از پایگاه های جامع مقالات علمی است. در این مجله از داده های مرتبط به مقالات استاندارد و مهمی از طرف دانشگاه ها و مراکز مهم و معتبر علمی اعطا شده است. چاپ مقاله در این حوزه به معنی اعتبار بخشیدن آن به کار شما است و می توانید مقالات استانداردی را در این مجله ببنید که به چاپ رسیده است.

پاب مد هم یکی دیگر از پایگاه علمی در زمینه پزشکی است که بسیار معتبر است. در این پایگاه داده می توانید مقالات پزشکی را ببینید که اگر تحقیقاتی در این زمینه دارید بتوانید از منابع خوبی استفاده کنید.

مقالاتی که از این پایگاه در نظر گرفته می شود و مورد پذیرش قرار می گیرند، به آن مقالات پاب مد می گویند.

برای اینکه بدانید تفاوت jsr با impact factor چیست این مطلب را مطالعه کنید.

چاپ مقالات ترجمه شده

اگر می خواهید مقاله مورد نظر خود را در مجلات ایرانی که در ای اس ای و ای اس سی نمایه شده است، چاپ کنید بهتر است که به ترجمه تخصصی و فوق العاده حرفه بپردازید. 

مجلات داخلی ای اس ای مقالات را به صورت فارسی و انگلیسی مورد پذیرش قرار می دهند.  بنابراین مقاله شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و یا باید دستورالعمل های مجله را مطالعه کنید تا متوجه شوید مقاله را به چه زبانی پذیرش می کنند. مقاله را باید ترجمه کنید و برای چاپ در مراحل بعدی سابمیت کنید.

سعی کنید مقالات را با کیفیت خوبی ترجمه کنید تا به مشکل برنخورید. زیرا در صورت نداشتن کیفیت در مرحله داروی اعتباری نخواهند داشت و امتیازی به آن تعلق نمی گیرد. برای چاپ مقالات خود حتما از شخصی کمک بگیرید که دانش کافی در این حیطه را دارد.

برای هماهنگی های لازم در خصوص ایندکس مقاله با شماره های ما در تماس باشید.

در چند دهه گذشته لطف خداوند با ما همراه بوده است تا بتوانیم چند نمایه علمی دیگری در کشور خودمان و در این پایگاه ها داشته باشیم تا به مقاله خود اعتبار دهیم. بنابراین می توانیم اشاره کنیم به دانشجویان و محققین بسیاری که در این دسته قرار می گیرند و مهارت بسیاری در زمینه ی مطالعه و پژوهش دارند. 

برای اطلاع از برترین مقالات گروه مدیریت کسب و کار این مطلب را مطالعه کنید.

چاپ مقاله در مجلات داخلی

همانطور که می دانیم بسیاری از پژوهشگران در زمینه ی چاپ مقالات همه ی تلاش خود را می کنند تا بتوانند موفق شوند. در صورت چاپ مقاله در مجلات داخلی می توانید نامه پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی را که مورد تایید وزرات علوم است را دریافت کنید، این موضوع نشان دهنده ی این خواهد بود که شما یک پژوهشگر و محقق هستید.

چاپ مقاله در مجلات داخلی می تواند برای معافیت از سربازی برای نخبگانی باشد که در صورت چاپ و اکسپت مقاله در مجلات علمی مورد تایید وزرات علوم قرار گرفته اند. چاپ مقاله در مجلات داخلی باعث می شود تا بتوانید در بسیاری از دانشگاه های مهم و بزرگ کشور بتوانید جذب هیئت علمی شوید. چاپ مقاله در مجلات داخلی باعث می شود بتوانید ارتقا رتبه کسب کنید. چاپ مقاله در مجلات داخلی باعث می شود بتوانید با تایید وزرات علوم در رشته های علوم انسانی و هنر بدون کنکور دعوت به مصاحبه شوند.

علاوه بر ترجمه اختصاصی مقاله شما در چاپ مقاله در مجلات داخلی نیاز دارید که حتما ویراستاری مقاله انجام گیرد. مقالاتی که از از یک زبان دیگر ترجمه می شوند باید ویراستاری انجام بگیرید زیرا  در برخی موارد در ترجمه از نکات نگارشی و از دستورات زبانی و گرامر درستی پیروی نمی شود، بنابراین باید متن را به درستی ارائه داد تا ایرادات آن برطرف شود. کل متن مقاله را باید از نظر کیفیت و اعتبار بررسی کنید، این کار را با نداشتن وقت کافی می توانید به ویراستار اختصاص دهید. در مرحله بعد از ویراستاری باید پارافریاز مقاله را هم مورد بررسی قرار دهید.

پارافرایز مقاله زمانی مورد بررسی قرار می گیرد که در برخی موارد مقالات علمی دیگر به سرقت متن دیگر مقالات می پردازند. بنابراین برای اینکه خیالتان بابت اعتبار متن مقاله از این نظر راحت باشد می توانید این مقالات را در مجلات علمی پژوهشی چاپ کنید. همچنین لازم به ذکر است که در برخی از موارد امکان دارد که تشابهت علمی پیش بیاید، بنابراین این عمل کاملا از نظر علمی غیر اخلاقی است بنابراین باید سعی داشته باشید که برای رعایت این اصول پارافرایز مقاله را به درستی اعمال کنید.

برای آشنایی بیشتر با ژورنال یاب  با ما در تماس باشید.

چاپ مقاله در مجلات داخلی باید مورد دیگری را که مورد بررسی قرار دهید، فرمت بندی مقاله است. از آن جایی که باید مقاله شما در مجلات معتبر سابمیت شود، نیاز است که فرمت بندی مقاله طبق خواست مجله به درستی رعایت شود. فرمت و ساختار مقاله یک موضوع بسیار مهمی است که نباید آن را فراموش کنید. زیرا برای پذیرش مقاله یکی از موضوعاتی که در مجله مورد بررسی قرار می دهند فرمت بندی است. این مورد را حتما مورد بررسی قرار دهید.

چاپ مقاله در مجلات داخلی یک موضوع بسیار مهم برای هر پژوهشگری است که بتواند در یک مجله معتبر به دلیل اهمیت پروژه آن را به چاپ برساند، بعد از گذراندن این موارد می توانید مقاله خود را سابمیت کنید، اگر طبق دستورات مجلات باشد، خیلی زود مقاله شما آماده چاپ می گردد.

هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی در مجلات داخلی

یکی از مهم ترین مواردی که ذهن بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان را به خود مشغول می سازد هزینه های ناشی از چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی است. هزینه چاپ نرخ ثابتی ندارد و در هر ژورنال متنوع است. در برخی از نشریات داخلی و خارجی، هزینه چاپ مقاله به صورت رایگان انجام می گیرد در برخی از موارد هم هزینه ای وجود دارد. هزینه چاپ در نشریات داخلی از 400 هزار تومان تا 3 میلیون تومان هم می رسد که  باید پرداخت کنید. البته هزینه های انتشار مقاله در مجلات خارجی به نسبت هزینه ژورنال داخلی بسیار بیشتر است. هزینه ی چاپ در ژورنال های خارجی به ارز خارجی محاسبه می شود

بنابراین شاید از نظر شما گران تر باشد. هزینه ای که باید برای ژورنال های خارجی بپردازید از 5 تا 10 میلیون تومان است. در برخی از موارد گران تر در برخی دیگر از موارد ارزان تر است. هزینه های دیگری علاوه بر چاپ مقاله در مجلات داخلی وجود دارد که این موضوع کاملا بستگی به شما از نظر مهارتی دارد که به چه صورت مقاله ی خود را نوشته اید. اگر می خواهید از نظر اصول نگارش آن را بررسی کنید، نیاز به هزینه ویراستار دارید.

برای اطلاع از نحوه رفع اشکالات حوزه پژوهش مقاله با ما تماس بگیرید.

ما می توانیم بیشتر به شما کمک کنیم

ژورنال یاب؛
پلتفرم جستجوی مجلات علمی و پذیرش و چاپ مقالات

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

نحوه چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

مقالات ، یکی از ابزارهایی است که افراد با نوشتن آن به دنبال راهی برای گرفتن امتیاز در مرحله مصاحبه دکترا می روند که برای کسب این امتیاز می بایست مقاله را در یکی از مقالات معتبر به چاپ برسانند . چاپ مقاله در مجلات علمی ، یکی از رایج ترین روش هایی است که افراد به دنبال آن می روند . اولین و مهمترین کاری که افراد باید در این زمینه انجام دهند این است که یک مقاله خوب و معتبر برای چاپ مقاله علمی پژوهشی خود پیدا نمایند .

افراد می توانند پس از دفاع از پایان نامه خود و کسب نمره تاییدیه ، مقاله ای را از آن استخراج نمایند و و به دنبال چاپ مقاله در مجلات علمی بروند . مجلات علمی شامل چند بخش علمی –پژوهشی ، علمی –ترویجی و … می باشد . در این مقاله با روش ها و مراحل چاپ مقاله در مجلات علمی بیشتر آشنا می شویم .

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی یکی از روش های کسب امتیاز برای ارتقای شغلی و تحصیلی می باشد.

فرایند چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

برای چاپ مقاله در مجلات علمی باید فرایندهایی را طی نمود که این فرآیندها به شرح زیر می باشند :
1 . ابتدا نویسنده یا نویسندگان مقاله (معمولا تا دونفر مجاز به نوشتن یک مقاله می باشند ) باید یک مجله علمی معتبر را پیدا نمایند .
2 . دومین فرآیند چاپ مقاله در مجلات علمی این است که نویسنده مقاله بایستی مقاله را به مجله مورد نظر ارسال نماید .
3 . سومین فرایند این است که مقاله توسط متخصصان مربوط به رشته ی مورد نظری که مقاله در رابطه با آن می باشد ، مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد .
4 . اگر مقاله مورد نظر صلاحیت کافی برای چاپ را داشته باشد ، توسط متخصصان به مرحله بعد فرستاده می شود.
5 . در مرحله پنجم چاپ مقاله در مجلات علمی ، مقاله را داوران مختلفی بررسی می نمایند و هرکدام نظر خود را بیان می کنند و در نهایت تایید یا عدم تایید می زنند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ریویژن مقاله با ما تماس بگیرید.
آشنایی با انواع مقالات :
مقالات برای چاپ و ارسال به مجلات به چندین بخش تقسیم می شوند که مهمترین نوع این تقسیم بندی به شرح زیر می باشد :

مقاله علمی – پژوهشی

نوشتن هر مقاله توسط افراد سبب می شود که ذهن فرد بر روی مباحث علمی جدیدی باز شود و سبب تحول جدیدی در عرصه علمی می گردد . در مقاله علمی – پژوهشی ، نوعی نوآوری و ابتکار علمی انجام می گردد و به بررسی نتایج تحقیقاتی که قبلا انجام گرفته است ، پرداخته نمی شود و در این مقالات همچنین به دنبال یافتن راه حل هایی برای حل مشکلاتی که در مقالات مطرح می شود ، می باشند . هر مقاله علمی – پژوهشی دارای بخش های مختلفی می باشد که این بخش ها به شرح زیر می باشند :
* عنوان اصلی مقاله
* چکیده
* کلمات کلیدی اصلی
* مقدمه
* مبانی نظری
* روش های استفاده شده در پژوهش
* بخش نتایج
* بخش نتیجه گیری
* بخش تقدیر و تشکر
* مراجع و منابع استفاده شده
* ضمیمه
* موارد تکمیلی .
نکاتی که در نوشتن مقالات علمی _ پژوهشی به آن توجه شود در وهله اول این است که عنوان مقاله نباید زیاد طولانی باشد که شانس قبولی را برای گذراندن مراحل چاپ مقاله در مجلات علمی را داشته باشد . همچنین نویسنده مقاله باید به تمام نکات و مراحل نوشتن مانند بخش چکیده ، بخش روش های استفاده شده در مقاله ، مقدمه و … توجه نمایند. برای چاپ مقاله در مجلات علمی به ویژه مقالات علمی – پژوهشی می بایستی مراحلی را طی نمود که این مراحل تقریبا همان مراحلی است که برای به چاپ رساندن مقالات دیگر می باشد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ویراستاری یک مجله و نیز دریافت خدمات ویراستاری با ما تماس بگیرید.

* مقالات مروری :
نوعی دیگر از مقالات که قبل از چاپ مقاله در مجلات علمی انجام می گیرد ، مقالات مروری می باشند که این مقالات بیشتر جنبه ی ایجاد درک و فهم را برای افراد دارند و اطلاعات موثری را در مورد یک موضوع خاص به طور موثر و خلاصه بیان می نماید .
* مقالات علمی – ترویجی :
این گونه مقالات که سطحی پایین تر از مقالات علمی _ پژوهشی دارند و در هنگام چاپ مقاله در مجلات علمی نسبت به مقالات علمی – پژوهشی شانس کمتری برای چاپ دارند . این گونه مقالات بیشتر یک موضوع خاص را در حیطه زمانی معین بررسی می نمایند و یا از دیگر منابع و مقالاتی که به چاپ رسیده چکیده ای را ارائه می نماید ولی این کار را با تخصص و مهارت خاصی انجام می دهند .

در مقاله نویسی می بایست نکات زیادی را مورد توجه قرار داد .
مزایای چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی :
چاپ مقاله در مجلات علمی دارای منافع و مزایای زیادی برای نویسندگان مقالات می باشد که از جمله این مزایا می توان موارد زیر را بیان نمود :
1 . چاپ مقاله در مجلات علمی در وهله اول سبب می گردد که فرد نویسنده امتیاز نخبه بودن و محقق بودن را بگیرد .
2 . سبب کسب امتیاز برای قبولی در مصاحبه دکتری می شود و افرادی که مقالاتشان به چاپ می رسد نسبت به رقبای خود شانس بیشتری دارند .
3 . همچنین چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند جذب هیأت علمی دانشگاه ها شوند و یا ارتقا رتبه یابند ، امتیاز خیلی خوبی محسوب می گردد .
4 . چاپ مقاله در مجلات علمی در جذب افراد در مشاغل و ادارات مختلف بسیار موثر می باشد .
مراحل مورد نظر در ارسال مقاله برای چاپ مقاله در مجلات علمی :
برای چاپ مقاله در مجلات علمی باید مراحلی را طی نمود :
1 . درصورتی که مقالات بخواهند در مجلات علمی خارجی به چاپ برسند ، می بایست به صورت کاملا تخصصی ترجمه شوند .
2 . ویرایش فنی و نگارشی مقاله به لحاظ شباهت با دیگر مقالات .
3 . انتخاب یک مجله علمی مناسب و معتبر .
4 . از دیگر مراحل چاپ مقاله در مجلات علمی این است که متن مقاله را به صورت فرمت خواسته شده ی مجله انتخابی تبدیل گردد .
5 . ارسال نهایی مقاله .
پس از طی این مراحل از چاپ مقاله در مجلات علمی داوران و متخصصان به بررسی مقاله ارسال شده می پردازند و در صورت تایید همه داوران مقاله به چاپ می رسد ولی در صورت تایید نشدن از سوی یک نفر آن ها مقاله یا به چاپ نمی رسد و به طور کلی رد می شود و یا برای ویرایش و بازبینی مجدد ارجاع داده می گردد.

نکته ای که بسیار اهمیت دارد ، این است که مراحل چاپ مقاله در مجلات علمی و داخلی هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند ولی تنها عاملی که سبب یک فرق اندک در مراحل آن ها می شود ، این است باید مقاله ای که قرار است برای مجلات خارجی ارسال گردد به زبان اصلی ترجمه گردد سپس ارسال شود .
آشنایی با تقسیم بندی مجلات و نشریات :

برای چاپ مقاله در مجلات علمی ، قبل از هرچیز می بایست یک مجله یا نشریه مناسب پیدا نمایند که به لحاظ نوع این مجلات به دو دسته اصلی تقسیم می گردند که این تقسیم بندی به صورت زیر می باشد :

1 . نشریه یا مجله عمومی :
در این نوع نشریه مدت زمان لازم برای پذیرش اولیه مقالات بین چهارده روز تا بیست و هشت روز می باشد و یک نوع نشریه بین رشته ای محسوب می گردد .همچنین مدت زمان لازم برای چاپ مقاله در مجلات علمی -عمومی بین بیست و هشت روز تا چهل روز می باشد که در این فاصله زمانی مقالات ارسال شده از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند و پس از این بررسی ها یا تایید می شوند یا رد می شوند و یا برای بازبینی مجدد ارجاع داده می شوند .
2 . نشریه یا مجله تخصصی :
نشریه تخصصی به نشریاتی گفته می شود که فقط مقالاتی که در حیطه خاصی باشند را پذیرش می نماید ، مثلا ممکن است مجله ای فقط مقالات رشته مدیریت ، اقتصاد ، ادبیات فارسی ، تاریخی و اجتماعی و … را پذیرش نماید و هیچگاه یک مجله تاریخی _ اجتماعی مقالاتی را که در حیطه ادبیات یا مدیریت باشد ، پذیرش نمی کند . مدت زمانی که برای چاپ مقاله در مجلات علمی و تخصصی نیاز است حدود شش تا هشت هفته می باشد و مدت زمانی که برای پذیرش اولیه مقاله در نشریات تخصصی لازم است ، بین بیست و هشت روز تا چهل روز می باشد .
جدا از نوع نشریات شرایطی برای پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی ( چه تخصصی و چه عمومی ) وجود دارد که از جمله این شرایط می توان موارد زیر را ذکر نمود :
* مقالات ارسال شده به هرکدام از مجلات می بایست در حیطه و تخصص آن مجله باشد .
* قبلا در جای دیگری به چاپ نرسیده باشد .
* مطابق با قلم و نگارش آن نشریه باشد .

چاپ مقاله در مجلات علمی جدا از معتبر شدن مقاله نوشته شده به لحاظ علمی ، جایگاه فرد را به لحاظ شغلی و کاری بالاتر می برد و یکی از بهترین روش های کسب امتیاز و پیشی گرفتن از رقبا در مصاحبه دکترا می باشد که همین عامل سبب شده است افراد به دنبال مقاله نویسی بروند .

برای چاپ مقاله در مجلات علمی بایستی فرآیندها و مراحل زیادی را طی نمود .

برای بررسی مقاله ژورنالی نکات مهم آن را در این مطلب بخوانید.

اهمیت شناخت چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی، یا بطور کلی چاپ هرگونه مقاله علمی پژوهشی در هر مجله ای، یکی از مهم ترین اهداف محققین، دانشجویان و اساتید می باشد. این کار یکی از راحت ترین روش های مطرح شدن در جوامع علمی می باشد. سایت ژورنال یاب تلاش کرده است تا در این بخش شما را با چاپ مقاله علمی پژوهشی آشنا کند. در صورتی که نیازمند راهنمایی بیشتر هستید، با مشاوران این شرکت تماس بگیرید.

4.8/5 - (32 امتیاز)

افزودن دیدگاه

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.