معرفی پابلیشرهای مجلات معتبر خارجی

معرفی پابلیشرهای مجلات معتبر خارجی

  • بانک‌های اطلاعاتی موسساتی هستند که در حوزه‌های اختصاصی و یا در حوزه‌های مختلف علوم به چاپ و انتشار تعداد زیادی مجله و کتاب می‌پردازند. برخی از ناشران در رشته‌های مختلف علمی مجلات متنوعی دارند اما بعضی از آن‌ها فقط به حوزه‌های خاصی مانند علوم پزشکی نظیر PubMed و یا مهندسی برق نظیر IEEE اختصاص دارند.

    برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمایه ی استنادی به این صفحه مراجعه کنید.

Thomson Scientific-1

موسسه اطلاعات علمی که به اختصار ISI نامیده می‌شود در اوایل دهه شصت میلادی برای جمع‌آوری چکیده مقالات منتشر شده در مجلات علمی راه‌اندازی شد. بعدها این موسسه توسط شرکت Thomson خریداری شد و به Thomson Scientific مشهور شد. آنچه که به عنوان چاپ مقاله ISI ذکر می‌شود در واقع به معنای چاپ مقاله در مجله‌ای است که آن مجله توسط Thomson Scientific نمایه می‌شود و نشان دهنده اعتبار علمی آن مجله می‌باشد.

یکی از معیارهای ارتقای اعضای هیات علمی در ایران و نیز رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات ISI می‌باشد.

برای دریافت خدمات چاپ مقالات با ما در ژورنال یاب تماس بگیرید.

دقت شود که ISI بودن یک مجله همیشگی نیست و ممکن است یک مجله پس از مدتی به دلیل عملکرد ضعیف از فهرست مجلات ISI خارج شود و یا بر عکس، مجله‌ای به فهرست مجلات ISI افزوده شود. بهترین روش مشخص کردن ISI بودن یک مجله، استفاده از سایت Thomson Scientific و یا بخش‌های مهم آن ISI Web Knowledge, ISI Web of Science و Journal Citation Report (JCR) است.این دو بانک اطلاعاتی که بزرگ‌ترین بانک اطلاعاتی را تشکیل می‌دهند، امکان دسترسی به مقالات و مراجع را در یک زنجیره بی‌پایان فراهم می‌نمایند و شامل چندین هزار عنوان مجله، صدها هزار مقاله و ثبت اختراع (Patent)، کتاب و حتی ساختارهای شیمیایی نیز می‌شوند.

برای دریافت خدمات مشاوره نگارش مقاله با ما در ژورنال یاب تماس بگیرید.

مقاله‌های چاپ شده در مجلات ISI معمولا در سه شاخه اصلی نمایه ارجاعات علوم (SCI) شامل مجلات در حوزه فنی و مهندسی، علوم پزشکی، داروسازی، ریاضی، فیزیک، شیمی، بیولوژی و …، نمایه ارجاعات علوم اجتماعی (SSCI) شامل مجلات در حوزه روانشناسی، علوم سیاسی، علوم اقتصادی، حقوق، مدیریت، تاریخ، جغرافیا و … و نمایه ارجاعات هنر و علوم انسانی (AHSCI) شامل مجلات مرتبط با ادبیات، هنر، موسیقی، معماری، فلسفه و … گروه‌بندی می‌شوند. با جستجو در این بانک‌های اطلاعاتی امکان دسترسی به چکیده مقالات (منابع) و نیز فهرست مراجع استفاده شده وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

ScienceDirect-2

سرویس اطلاعات الکترونیکی برای دسترسی به مجلات تمام متن از انتشارات Elsevier است. عنوان Elsevier برگرفته از نام لوئیس الزویر (Lowy’s Elsevier) و یکی از اولین ناشرانی است که به چاپ مجلات علمی پرداخته است.

از بزرگ‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف علمی مانند علوم پزشکی و پژوهش‌های مرتبط با آن همچون فیزیولوژی، آناتومی، داروسازی و …، علوم پایه شامل علوم ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و …، علوم مهندسی شامل برق، کامپیوتر، مکانیک، عمران و …، علوم کشاورزی و نجوم، علوم انسانی، علوم اقتصادی و علوم اجتماعی و مدیریتی می‌باشد. در این پایگاه شما می‌توانید به چندین هزار عنوان مجله و کتاب و چندین میلیون مقاله به صورت تمام متن دسترسی پیدا کنید.

www.sciencedirect.com

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کنفرانس یا ژورنال با ما تماس بگیرید.

John Wiley-3

پیش از این با نام Wiley InterScienc شناخته شده بود و پس از ادغام John Wiley و Blackwell هم اکنون تمامی نشریات و کتاب‌های این دو ناشر بزرگ در Wiley Online Library قابل دسترس می‌باشد که امکان دسترسی به چند هزار مجله و چند صد هزار مقاله بسیار معتبر و با درجه علمی بالا به صورت online را فراهم کرده است. این نشریات حوزه بسیار متنوعی از علوم پزشکی تا فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم اقتصادی، علوم پایه و علوم کشاورزی و زیستی دارد.

www.onlinelibrary.wiley.com

برای سفارش انجام مقاله مدیریت با ما در تماس باشید.

Springer-4

از قوی‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی با بیش از 150 سال سابقه در حوزه‌های مختلف علمی مانند علوم پزشکی، علوم پایه، علوم فنی و مهندسی، علوم کشاورزی است که به چاپ و نشر تعداد زیادی مجله و کتاب می‌پردازد. این پایگاه اطلاعاتی سالیانه بیش از 3000 کتاب جدید و 1600 مجله را که به صورت الکترونیکی تمام متن نیز در دسترس می‌باشد را به چاپ می‌رساند.

همچنین امکان جستجو در متن کتاب و جستجوی همزمان در بین کتب و مجلات وجود دارد. ذکر این نکته ضروری است که هر ناشر مجلات خود را در کشورهای مختلفی چاپ و منتشر می‌کند. به عبارت دیگر ممکن است یکی از مجلات Springer در آلمان و دیگری در آمریکا چاپ شود.

www.springerlink.com

برای انجام مقاله علمی پژوهشی با ما در موسسه ژورنال یاب تماس بگیرید.

PubMed-5

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بانک‌های اطلاعاتی در زمینه علوم پایه و بالینی علوم پزشکی، دارویی، دندان پزشکی، بهداشت و سلامت می‌باشد. این پایگاه اطلاعاتی توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI) واقع در کتابخانه‌ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) تهیه شده و امکان دسترسی به پایگاه اطلاعاتی Medline را در اختیار کاربران قرار داده است. این پایگاه اطلاعاتی بیش از 16 میلیون مقاله از 4500 نشریه معتبر در رشته‌های پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندان پزشکی، دامپزشکی و علوم پایه منتشر شده در آمریکا و هفتاد کشور جهان را دارا می‌باشد.

www.cnbi.nlm.nih.gov/pubmed

برای چاپ مقاله ایمپکت دار با ما تماس بگیرید.

IEEE-6

انجمن مهندسین برق و الکترونیک که با انتشار بیش از یکصد مجله تخصصی و مجموعه مقالات کنفرانس در سال، یکی از معتبرترین بانک‌های اطلاعاتی در حوزه‌های مهندسی و به ویژه مهندسی برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی می‌باشد. از بخش‌های مختلف این پایگاه اطلاعاتی می‌توان به مجموعه مقالات چاپ شده در مجلات IEEE/IEE، مجموعه استانداردهای IEEE/IEE، مجموعه کنفرانس‌های IEEE Computer Society و مجموعه کنفرانس‌های IEEE/IEE اشاره نمود.

www.ieee.org

برای اینکه بدانید فرضیه چیست این مطلب را مطالعه کنید.

Emerald-7

در سال 1967 گروهی از دانشگاهیان پایگاه MCB University Press را که در زمینه مدیریت فعالیت می‌کرد، تاسیس نمودند. در نهایت در سال 2001، MCB University Press به Emerald تغییر نام یافت. اکنون Emerald از ناشران عمده در زمینه علوم اقتصادی، مدیریت، علوم اجتماعی و علوم انسانی است و بیش از دویست عنوان مجله منتشر می‌کند. از محصولات مهم آن می‌توان به موارد زیر  اشاره کرد.

برای اینکه بدانید ایمپکت فاکتور چیست این مقاله را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

1- Emerald Fulltext

شامل دسترسی کامل به بیش از چند ده هزار مقاله از بیش از یکصد و پنجاه عنوان مجله معتبر در حوزه مدیریت، حسابداری، بازاریابی، کتابداری و …

2- Emerald Abstracts

شامل مجموعه‌ای از چکیده‌های بهترین مقالات در حوزه‌های مختلف علمی از بهترین انتشارات دنیا

برای دیدن پایگاه مقالات علمی پژوهشی به این صفحه مراجعه کنید.

3- Emerald Management Review

شامل تعداد بسیار زیادی مقالات مروری در مدیریت اطلاعات، مدیریت مالی، تولید و بهره‌برداری، مدیریت منابع انسانی و …

www.emeraldinsight.com

IET-8

قبلا با نام IEE شناخته شده بود و مربوط به حوزه‌های مهندسی برق و کامپیوتر می‌باشد. شامل مجلات، کتاب، خبرنامه، هفته نامه و … می‌باشد. اعضای اصلی این مجموعه معمولا توسط انتخابات آن لاین از تمامی اعضا انتخاب می‌شوند. محل اداره آن در کشور انگلستان در شهرهای لندن، گلاسکو و بیرمنگام است.

این مجموعه نزدیک به سی عنوان ژورنال دارد. برای دسترسی به این بانک اطلاعاتی می‌توان از لینک زیر استفاده نمود که افراد می‌توانند با مراجعه به آن و پرداخت حق عضویت از مطالب بروز نشریات آن سود ببرند.

www.theiet.org

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مقالات پییر ریویو (Peer review) این مطلب را مطالعه کنید.

Taylor and Francis-9

در سال 1798 ریچارد تیلور (Richar Taylor) با تاسیس مجله Philosophical Magazine و سپس با پیوستن دکتر ویلیام فرانسیس (William Francis) در سال 1852، نهایتا در سال 1936 موسسه خصوصی انتشارات علمی Taylor & Francis راه‌اندازی شد.

با رشد سریع در دو دهه اخیر، Taylor & Francis به یک ناشر بین‌المللی تبدیل شده است. این ناشر بیش از هزار عنوان مجله پژوهشی منتشر می‌کند و در حال حاضر دامنه موضوعی وسیع اعم از کشاورزی، هنر، علوم رفتاری، علوم پزشکی و زیستی، خدمات شهری، زمین شناسی، آموزش و پرورش، فنی و مهندسی، ریاضیات، آمار و … را پوشش می‌دهد.

www.tandfonline.com

چگونگی ترتیب نگارش مقاله را در این مطلب بخوانید.

IOP-10

در سال 1874 توسط انجمن فیزیک انگلستان بنیانگذاری شده و از مراجع مهم علوم پایه و رایج در رشته فیزیک و علوم وابسته به آن است و انتشارات چاپی و الکترونیکی آن در میان ناشران علمی از اعتبار بالایی برخوردار است. IOP: Institute of Physics بیش از 40 عنوان نشریه معتبر منتشر می‌کند. موضوع اصلی آن فیزیک است و شامل: فیزیک کاربردی، پلاسما، نور، اتمی و مولکولی، فیزیک هسته‌ای و انرژی، فیزیک ریاضیات و … می‌باشد.

www.iop.org

مراحل چاپ مقاله در مجلات الزویر را در این مطلب بخوانید.

ProQuest-11

مجموعه‌ای شامل رساله یا تز‌ها، مقالات، نشریات علمی و … می‌باشد. این مجموعه اطلاعاتی از ناشران مختلف از قبیل CRCPress, Oxford و … را جمع‌آوری کرده و امکان دسترسی به متن کامل مقالات و رساله یا تز‌ها را برای محققین فراهم می‌کند. یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی موجود در آن، پایگاه اطلاعات رساله یا تز‌ها می‌باشد که چند میلیون رساله یا تز را از چند صد دانشگاه جهان در مقطع تحصیلات تکمیلی پوشش می‌دهد. در زمینه علوم پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی و علوم پایه فعالیت می‌کند.

www.proquest.com

برای دانستن نحوه نوشتن مقاله و پایان نامه این مطلب را بخوانید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

World Scientific-12

این شرکت در سال 1981 تاسیس شده و مدیریت اصلی آن در کشور سنگاپور است. در سال حدود 500 کتاب و بیش از 125 مجله در رشته‌های مختلف چاپ می‌کند. در حوزه‌های مختلف علمی مانند علوم پزشکی، علوم پایه، فنی و مهندسی و علوم اقتصادی و مدیریتی فعالیت می‌کند.

www.worldscientific.com

همچنین می‌توان از سایت www.scopus.com استفاده نمود. با وارد کردن نام نویسنده در قسمت «جستجوی نویسندگان (Author search)» و یا affiliation به تمام مقالات منتشر شده توسط آن نویسنده در سال‌های مختلف می‌توان دسترسی پیدا کرد. این سایت اطلاعات بسیار مفید دیگری در اختیار شما قرار می‌دهد.

از جمله تعداد مقالات چاپ شده با دسته‌بندی در گروه‌های مختلف علمی، مشخصات کامل مقاله (همچون نام مجله، سال چاپ مقاله و …)، اسامی دیگر نویسندگان همکار، تعداد ارجاعات به مقاله، مشخصات کامل مقالات دیگران که از مقالات این نویسنده استفاده کرده‌اند، چکیده مقاله و در صورت امکان می‌توان فایل کامل مقاله را نیز دانلود کرد. در واقع در این سایت شما می‌توانید در یک زنجیره بی پایان به منابع جدید علمی دسترسی پیدا کنید.

برای افزایش سایتیشن مقاله خود این مطلب را بخوانید و برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

یکی از پارامترهای که توسط سایت Scopus محاسبه می‌شود شاخص (h-index)h می‌باشد. در سایت Scopus علاوه بر امکان جستجو در بخش‌های مختلف مقاله همچون عنوان مقاله، چکیده، متن مقاله و یا کلمات کلیدی، می‌توان با نام نویسندگان و یا حتی با نام موسسه و دانشگاه نیز به جستجوی مقالات علمی پرداخت.

از آنجا که در این سایت مقالات بر اساس موضوع، سال چاپ و یا دیگر نویسندگان همکار نیز دسته‌بندی می‌شوند، می‌توان جستجوی کامل‌تری داشت. همچنین فهرست مقالات جدیدی که از مقالات این نویسنده استفاده کرده و ارجاع داده‌اند نیز در دسترس است. به این ترتیب می‌توان به دیگر مقالات مرتبط دست یافت.

برای اینکه در مورد مرور ادبیات برای مقاله بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.