ساختار برای نوشتن مقاله مروری

ساختار برای نوشتن مقاله مروری

به طور کلی انواع مقالات وجود دارد که یکی از آن‌ها مقالات مروری است. هدف از نوشتن این نوع مقاله ایجاد یک دیدگاه کلی در مورد موضوعی است. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که به نوشتن مقاله مروری کمک می‌کند. برای این منظور نخست توضیح می‌دهیم که مقاله مروری چه مقاله‌ای است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

مقاله مروری چیست؟

مقاله مروری مقاله‌ای است برای خلاصه کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده درباره موضوعی مشخص است. پیشینه مربوط به موضوع مورد بررسی، بخش مهم مقاله را تشکیل می‌دهد. در واقع این نوع از مقالات، خلاصه‌ای است از آنچه که نویسندگان پیشین بیان کرده‌اند. کیفیت مقاله مروری به صحت اطلاعات بیان شده بستگی دارد. بنابراین  برای اکثر مطالب بیان شده در این مقاله، رفرنس آن مطلب ذکر می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت خلاصه مقالات ارزشمند علمی مربوط به یک موضوع، به صورت یکجا در مقاله مروری بیان می‌شود. بنابراین خوانندگان می‌توانند ایده‌های از دانش موجود در مورد موضوعی را یکجا در یک مقاله مطالعه کنند.  بدون این که تمام آثار منتشر شده در این زمینه را بخوانند. در این مقالات، پیشنهاد‌هایی برای تحقیقات آتی نیز بیان می‌شود. این پیشنهاد‌ها، سوالاتی است که هنوز پاسخ داده نشده است.

برای اطلاع از قواعد مقاله نویسی به این صفحه مراجعه کنید.

مشاوره رایگان نگارش مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

فرمت نگارش مقاله مروری

مقاله مروری به ترتیب از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

 • عنوان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • بحث
 • نتیجه‌گیری
 • منابع

چگونگی نوشتن مقاله مروری

برای نوشتن مقاله مروری خود به نکات زیر توجه کنید:

 1. موضوعی که انتخاب می‌کنید نباید بیش از حد گسترده باشد. اگر موضوع گسترده است، نوشتن کتاب احتمالاً مناسب‌ترین ابزار ارائه آن است.
 2. مقاله‌هایی که برای مطالعه اولیه انتخاب می‌کنید، مقاله‌هایی باکیفیت از ژورنال‌های معتبر باشد.
 3. سعی کنید جدیدترین مقالات را حتماً بخوانید و در جریان جدیدترین تحقیقات انجام شده باشید.
 4. حداقل 5 مقاله در مورد موضوع مقاله خود بخوانید.
 5. مقاله باید شامل تمام مراجع مربوط به مقالات در سراسر جهان باشد. به طور معمول، مقاله مروری حاوی حداقل 70 تا 150 مرجع، بسته به موضوع است.
 6. سعی کید مقاله خود را طوری بنویسید که مقاله منسجم باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

نوشتن مقاله مروری از پایان نامه

نوشتن مقاله مروری هم کاری آسان و هم کاری سخت است. چون برای نوشتن مقاله مروری، نیازی به آزمایش‌ها و مطالعات میدانی نیست، کاری سهل است. اما از آن جهت که باید پیشینه موضوع را به طور دقیق مطالعه کرد، کاری سخت است. بعد از این که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری پایان نامه خود را نوشتند، راحت‌تر می‌توانند مقاله مروری بنویسند. چون آن‌ها در طول نگارش پایان نامه خود، مقالات زیادی را مطالعه کرده‌اند. و در جریان جدیدترین تحقیقات انجام شده هستند.

با این وجود دانشجویان در رشته خود آن چنان که باید صاحب‌نظر نیستند. در نتیجه دانشجویان باید با کمک استاد راهنما مقاله مروری خود را نگارش کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از مشاوران اینترنتی کمک بگیرند.

برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در Elsevier با ما تماس بگیرید.

چاپ مقاله مروری

مقالات مروری را می‌توان در ژورنال‌های معتبر خارجی و داخلی چاپ کرد. از جمله مجلات ISI و مجلات علمی و پژوهشی. قبل از سابمیت مقاله خود به ژورنال موردنظر، حتما سایت آن ژورنال را مطالعه کنید. و باید نکات بیان شده در سایت ژورنال را در نگارش مقاله خود رعایت کنید. تا مقاله شما ریجکت نشود و بتوانید از ژورنال‌های معتبربرای چاپ مقاله، اکسپت بگیرید.

برای چاپ مقاله در مجلات با داوری آسان با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.