ساختار برای نوشتن مقاله مروری

به طور کلی انواع مقالات وجود دارد که یکی از آن‌ها مقالات مروری است. هدف از نوشتن این نوع مقاله ایجاد یک دیدگاه کلی در مورد موضوعی است. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که به نوشتن مقاله مروری کمک می‌کند. برای این منظور نخست توضیح می‌دهیم که مقاله مروری چه مقاله‌ای است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

مقاله مروری چیست؟

مقاله مروری مقاله‌ای است برای خلاصه کردن تحقیقات و مطالعات انجام شده درباره موضوعی مشخص است. پیشینه مربوط به موضوع مورد بررسی، بخش مهم مقاله را تشکیل می‌دهد. در واقع این نوع از مقالات، خلاصه‌ای است از آنچه که نویسندگان پیشین بیان کرده‌اند. کیفیت مقاله مروری به صحت اطلاعات بیان شده بستگی دارد. بنابراین  برای اکثر مطالب بیان شده در این مقاله، رفرنس آن مطلب ذکر می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت خلاصه مقالات ارزشمند علمی مربوط به یک موضوع، به صورت یکجا در مقاله مروری بیان می‌شود. بنابراین خوانندگان می‌توانند ایده‌های از دانش موجود در مورد موضوعی را یکجا در یک مقاله مطالعه کنند.  بدون این که تمام آثار منتشر شده در این زمینه را بخوانند. در این مقالات، پیشنهاد‌هایی برای تحقیقات آتی نیز بیان می‌شود. این پیشنهاد‌ها، سوالاتی است که هنوز پاسخ داده نشده است.

برای اطلاع از قواعد مقاله نویسی به این صفحه مراجعه کنید.

نحوه نگارش مقالات رشته مهندسی کشاورزی
ادامه مطلب

فرمت مقاله مروری

مقاله مروری به ترتیب از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

 • عنوان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • بحث
 • نتیجه‌گیری
 • منابع

چگونگی نوشتن مقاله مروری

برای نوشتن مقاله مروری خود به نکات زیر توجه کنید:

 1. موضوعی که انتخاب می‌کنید نباید بیش از حد گسترده باشد. اگر موضوع گسترده است، نوشتن کتاب احتمالاً مناسب‌ترین ابزار ارائه آن است.
 2. مقاله‌هایی که برای مطالعه اولیه انتخاب می‌کنید، مقاله‌هایی باکیفیت از ژورنال‌های معتبر باشد.
 3. سعی کنید جدیدترین مقالات را حتماً بخوانید و در جریان جدیدترین تحقیقات انجام شده باشید.
 4. حداقل 5 مقاله در مورد موضوع مقاله خود بخوانید.
 5. مقاله باید شامل تمام مراجع مربوط به مقالات در سراسر جهان باشد. به طور معمول، مقاله مروری حاوی حداقل 70 تا 150 مرجع، بسته به موضوع است.
 6. سعی کید مقاله خود را طوری بنویسید که مقاله منسجم باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

پژوهشنامه حقوق کیفری
ادامه مطلب

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

نوشتن مقاله مروری از پایان نامه

نوشتن مقاله مروری هم کاری آسان و هم کاری سخت است. چون برای نوشتن مقاله مروری، نیازی به آزمایش‌ها و مطالعات میدانی نیست، کاری سهل است. اما از آن جهت که باید پیشینه موضوع را به طور دقیق مطالعه کرد، کاری سخت است. بعد از این که دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری پایان نامه خود را نوشتند، راحت‌تر می‌توانند مقاله مروری بنویسند. چون آن‌ها در طول نگارش پایان نامه خود، مقالات زیادی را مطالعه کرده‌اند. و در جریان جدیدترین تحقیقات انجام شده هستند.

با این وجود دانشجویان در رشته خود آن چنان که باید صاحب‌نظر نیستند. در نتیجه دانشجویان باید با کمک استاد راهنما مقاله مروری خود را نگارش کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از مشاوران اینترنتی کمک بگیرند.

برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در Elsevier با ما تماس بگیرید.

چاپ مقاله مروری

مقالات مروری را می‌توان در ژورنال‌های معتبر خارجی و داخلی چاپ کرد. از جمله مجلات ISI و مجلات علمی و پژوهشی. قبل از سابمیت مقاله خود به ژورنال موردنظر، حتما سایت آن ژورنال را مطالعه کنید. و باید نکات بیان شده در سایت ژورنال را در نگارش مقاله خود رعایت کنید. تا مقاله شما ریجکت نشود و بتوانید از ژورنال‌های معتبربرای چاپ مقاله، اکسپت بگیرید.

برای چاپ مقاله در مجلات با داوری آسان با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید