فرمت مقاله علمی پژوهشی

فرمت مقاله علمی پژوهشی بر مبنای روش‌های علمی است. هدف از رعایت فرمت مجلات این است که مطالب در این مقالات علمی به نحویی سازمان‌دهی شوند که خواننده بتواند به‌سرعت نکات مهم و مطالب اصلی مقاله را درک کند. اگر مقاله ارسالی به ژورنالی مطابق با فرمت تعیین شده مجله نباشد، داوران مجلات مقاله را در همان مرحله اول ریجکت می‌کنند. ازاین‌رو رعایت فرمت مجله پیش از سابمیت مقاله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در ادامه این مطلب در مورد جزئیات فرمت مقالات علمی توضیح داده و چند نمونه از این فرمت‌ها در انتهای مطلب ارائه شده است.

برای دانستن نحوه نگارش مقالات علمی مهندسی عمران این مطلب را مطالعه کنید.

مقاله علمی پژوهشی چیست ؟
ادامه مطلب

فرمت مقاله در مجلات علمی پژوهشی

بعد از نگارش مقاله، نوبت به تنظیم فرمت و سازمان‌دهی بخش‌های مختلف مقاله می‌رسد. به‌طورکلی هر مجله‌ای دارای استایل مخصوص به خود است و شما باید مقاله خود را به فرمت مجله‌ای که می‌خواهید به آن ارسال کنید، دربیاورید. قبل از سابمیت مقاله، فرمت و استایل مجله را مطالعه کنید. این کار می‌تواند فرآیندی خسته‌کننده باشد، به‌خصوص اگر مجله‌ای مقاله شما را ریجکت کرده و شما مجبورید تا فرمت مقاله خود را تغییر داده تا به مجله دیگری ارسال کنید.

 

برای مشاهده لیست مجلات علمی پژوهشی عمران به این صفحه مراجعه کنید.

 

فرمت تمام مقالات علمی شامل عنوان، چکیده، مقدمه، روش‌ها، بحث و نتیجه‌گیری، نتایج و منابع است. عنوان بخش‌‌ها در مقالات انگلیسی (Abstract, Introduction, Method, Result and Discussion, Conclusion, Reference) همیشه با حروف بزرگ نوشته شده و بلافاصله بعد از عنوان، محتوای آن بخش قرار می‌گیرد. بعد از اتمام هر بخش، عنوان و محتوای بخش بعدی در همان صفحه بدون هیچ فاصله‌ای نوشته می‌شود.

 

نحوه نگارش مقاله زمین شناسی را در این مطلب بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

دانلود نمونه فرمت مقاله علمی پژوهشی

برخی از مجلات در مورد نحوه نام‌گذاری نمودارها، شکل‌ها و جدول‌ها و موارد دیگر دستورالعمل خاصی دارند که متفاوت از ژورنال دیگر است. ازاین‌رو برای تنظیم فرمت مقاله‌تان به سایت مجله موردنظر خود مراجعه کنید. در مجلات فارسی در قسمت “راهنمای نویسندگان” و در ژورنال‌های خارجی در قسمت “Guide for author” در مورد فرمت مقالات ارسالی توضیح داده شده و معمولاً یک قالب آماده تحت عنوان Template به‌صورت ورد یا لاتکس ارائه شده است. بهتر است این فایل را دانلود کرده و پاراگراف به پاراگراف مقاله خود را در قالب آماده مهیا شده کپی کنید.

داوری یک مقاله چه مراحلی دارد؟
ادامه مطلب

نمونه فرمت مقالات ارسالی به چند ژورنال در ادامه پیوست شده است. روی مجله موردنظر خود کلیک کنید تا فرمت آن ژورنال را دانلود کنید.

فرمت-ژورنال-TEHNICKI-GLASNIK-TECHNICAL-JOURNAL

JMSSE-Word-template

فرمت-مقاله-علمی-پژوهشی-دانشگاه-تربیت-مدرس

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید