بحث و نتیجه گیری مقاله علمی

متن بخش بحث و نتیجه گیری مقاله علمی یک بخش مهم است. پس از نوشتن روش تحقیق مقاله نوبت به بخش بحث و نتیجه گیری (Results and discussions) می‌رسد. نوشتن این بخش یکی از بخش‌های چالش‌برانگیز نگارش مقاله است.  یافته‌های اصلی مقاله علمی و تفسیر داده‌های عددی به دست آمده، باید به روشنی در این بخش بیان می‌شود؛ به همین دلیل نگارش این بخش از اهمیت ویژه‌ای در مقالات علمی و مقالات ISS برخوردار است.

برای خواندن نحوه نگارش بخش نتیجه گیری مقاله به این صفحه مراجعه کنید.

متن بخش بحث و نتیجه گیری مقاله علمی

معمولاً  بخش

انواع مختلف مقاله کدام است؟
ادامه مطلب

متن بخش بحث و نتیجه گیری مقاله علمی با یک مقدمه و ذکر دوباره اهداف مقاله شروع می‌شود. در مقالات انگلیسی از جملاتی مانند

….The present study was conducted to investigate the relationship between

و در مقالات فارسی از عبارت‌هایی مانند “پژوهش حاضر با هدف بررسی…” استفاده می‌شود.

در ادامه این بخش موارد زیر بیان می‌شود:

  • یافته‌ها: نتایج با عبارت‌هایی مانند ” …The first finding from the study was that ” بیان می‌شود. از جداول و نمودارها برای بیان نتایج استفاده می‌شود که باید بر اساس ترتیبی که در متن اصلی مقاله ذکرشده‌اند، شماره‌گذاری شوند؛ همچنین آماره‌های آزمون و مقادیر P-value در این بخش تفسیر می‌شود.
  • مقایسه با مطالعات قبلی: در این قسمت توضیح داده می‌شود که آیا یافته‌های پژوهش در راستای پژوهش‌های قبلی است و یا تناقضی وجود دارد. از عبارتی مانند عبارت زیر برای مقایسه استفاده می‌شود:

…A comparison of our results with previous studies showed that

  • محدودیت‌های مقاله: محدودیت‌های مطالعه به طور مختصر در این بخش بیان می‌شود. بسیاری از محققان از این موضوع خودداری می‌کنند زیرا احساس می‌کنند با این کار نقاط ضعف تحقیق برای سردبیر مجله برجسته‌تر می‌شود؛ اما نوشتن این بخش در واقع تأثیر مثبتی بر روی مقاله شما می‌گذارد زیرا مشخص می‌کند که شما درک عمیق از موضوع خود و همه جوانب آن دارید.

…The limitations of the present study includes

  • پیشنهادات آتی: در این بخش جنبه‌هایی از موضوع مقاله که هنوز بررسی نشده و ایده خوبی برای تحقیقات آینده هستند بیان می‌شود.

برای آشنایی با نحوه نگارش مقالات مهندسی کشاورزی این صفحه را بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

بهترین سرویس های کشف سرقت علمی
ادامه مطلب

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید