نحوه تبدیل پایان نامه به مقاله

نحوه تبدیل پایان نامه به مقاله

تبدیل پایان نامه به مقاله : در دورانِ تحصیل، اولین مقطعی که با نوشتن و ارائه یک پایان نامه روبه رو می شویم، مقطع کارشناسی ارشد است. نوشتنِ پایان نامه ی تحصیلی با موضوع و محتوای غیر تکراری و در سطح حرفه ای، تبدیل پایان نامه به مقاله، اولین قدم برای یادگیری تحقیق و پژوهش و شرط لازم برای فارغ التحصیل شدن از این مقطع می باشد.

بعد از مقطع کارشناسی، دانشجویان واردِ مقطع کارشناسی ارشد شده و در این مقطع عموما سه ترم، معادل یک سال و نیم را صرف گذراندن واحد های درسی می کنند؛ سپس در آخرین ترم، ملزم به نگارش و ارائه ی پایان نامه و یا تبدیل پایان نامه به مقاله می شوند.

برای استخراج مقاله از پایان نامه دکتری از این مطلب دیدن نمائید.

شاید یکی از حساس ترین دورانِ تحصیلی هر فرد، دورانِ نوشتنِ پایان نامه باشد. پایان نامه، کاری پژوهشی، جدید و منحصر به فرد است و دانشجو طیِ مدت زمان محدودی باید آماده ی ارائه و دفاع از آن باشد.

در این مقاله می توانید با ویرایش نیتیو مقاله آشنا شوید.

مشاوره رایگان استخراج مقاله

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

چرا تبدیل پایان نامه به مقاله اهمیت دارد؟

اهمیت تبدیل پایان نامه به مقاله از آنجا نشات می گیرد که شرط ورود و پذیرش در مقطعِ دکتری در بسیاری از دانشگاه های داخل و خارج از کشور، نگارش یک یا چند مقاله در رشته ی تخصصی دانشجو باشد.

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه ارشد در این مطلب ذکر شده است.

همچنین در بسیاری از رشته های تحصیلی و دانشگاه ها، گرفتنِ نمره ی کامل برای پایان نامه و یا محاسبه ی آن از نمره ی کامل، ملزم نوشتنِ مقاله و یا به عبارتی تبدیل پایان نامه به مقاله است. حال تبدیل پایان نامه به مقاله چگونه است؟ این دو چه تفاوت و چه اشتراکی با هم دارند و چگونه می توان از پایان نامه ی خود مقاله بنویسیم؟

برای تبدیل پایان نامه به مقاله، موضوع و محتوای مقاله ی شما از پایان نامه ی تحصیلی شما گرفته می شود با این تفاوت که مقاله کوتاه تر است و به قسمت خاصی از پایان نامه ی تحصیلی شما می پردازد. در امر تبدیل پایان نامه به مقاله ما در موسسه ژورنال یاب میتوانیم بهترین راهنمای شما باشیم.

جدول امتیازات تضمینی مقالات دکتری را در این مطلب ببینید.

از این رو گاهی می توان از یک پایان نامه، چندین مقاله استخراج کرد. اما مقاله تفاوت هایی اساسی با پایان نامه ی تحصیلی نیز دارد. برای مثال، مقاله به هیچ عنوان متن کپی شده از پایان نامه ی شما نیست. طبیعیست که عنوان مقاله با عنوان پایان نامه متفاوت خواهد بود.

باید توجه داشت برای تبدیل پایان نامه به مقاله صرفا نوشتن مقاله تضمین کننده ی موفقیت در این امر نیست. محتوای مقاله وهمچنین پذیرش و چاپِ آن توسط مجلاتِ معتبر، نشان دهنده ی کاری با ارزش و قابل قبول برای مراکز تحصیلی و دانشگاهاست.

اگر به دنبال موسسه چاپ فوری مقالات علمی پژوهشی میگردید این مطلب برای شما مفید  است.

مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله

مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله

با دریافت مشاوره تبدیل پایان نامه به مقاله شما می‌توانید از مزایای داشتن مقاله در رزومه تحصیلی و کاری خود استفاده کنید. در گذشته چاپ مقاله راحت‌تر بود ولی در سال‌های اخیر انتشار مقاله در مجلات معتبر سخت‌تر شده است. و همین امر منجر به رقابت بین پژوهشگران برای چاپ مقاله شده است. در این مطلب، نکات مربوط به تبدیل پایان نامه به مقاله را بیان می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن مقاله تحلیل محتوا با ما تماس بگیرید.

مزایای دریافت مشاوره تبدیل پایان نامه به مقاله

برای این که دانشجو دکترا بتواند مجوز دفاع از پایان نامه را از دانشگاه بگیرد باید تعدادی مقاله چاپ کند. دو نمره پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد هم به چاپ مقاله اختصاص داده شده است. یعنی نمره پایان نامه از 18 حساب می‌شود و اگر دانشجو بتواند مقاله چاپ کند درصدی از این 2 نمره را می‌گیرد؛ به هر مقاله چاپ شده 2 نمره کامل اختصاص داده نمی‌شود.

برای استخراج مقاله از پایان نامه ارشد از این مطلب دیدن نمائید.

به این بستگی دارد که آیا مقاله چاپ شده، مقاله پوستری، مقاله علمی پژوهشی، یا مقاله چاپ شده در مجلات خارجی است. پس دانشجویان توجه کنند که آیا مجله انتخابی آن‌ها برای چاپ مقاله مورد تایید وزارت علوم هست یا نه و در مورد مجلات خارجی به معیارهایی مانند ایمپکت فاکتور، نمایه تامسون بودن و اسکاپوس بودن مجله توجه کنند.

برای اینکه در مورد نوشتن مقاله و پایان نامه بیشتر بدانید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

چگونه از پایان نامه مقاله در بیاریم

برای این که بتوانید مقاله از پایان نامه بنویسید بهتر است نکاتی که بیان می‌شود را رعایت کنید. برای نوشتن مقاله با استفاده از پایان نامه، نباید جزئیات نوشته شده در پایان نامه را در مقاله قرار ندهید. برای مثال در فصل سوم پایان نامه که مربوط به روش تحقیق است، روش‌های استفاده شده به صورت ابتدایی و جزیی توضیح داده شده است که نباید این توضیحات زیاد را در مقاله نوشت. اکثر محققان یک مقاله 10 صفحه‌ای را به یک پایان نامه 100 صفحه‌ای ترجیح می‌دهند.

سعی کنید بخش‌هایی که در پایان نامه خود نوشته‌اید را خلاصه کنید. و نتایجی را که از همه مهم‌تر است را در مقاله بیاورید. اگر پایان نامه شما شامل چندین مضمون است شما می‌توانید چندین مقاله از پایان نامه خود استخراج کنید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی درآوردن مقاله از پایان نامه در این مطلب امکان پذیر است.

 

4.8/5 - (5 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.