لیست مجلات نامعتبر

لیست مجلات نامعتبر

سالانه مجلات بسیاری منتشر می‌شوند که مقالات مرتبط با یک رشته یا زمینه ی تخصصی را به چاپ می رسانند. برخی از این مجلات توسط سازمان های خاصی نظیر ISI نظارت می شوند و عملکرد آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برخی نیز توسط ناشرین معتبر به چاپ می رسند و شاخص های نظارتی خاص بر روی آن ها اعمال می گردد. اما مجلات بسیاری نیز وجود دارند که بدون ساز و کار نظارتی و اعتبارسنجی در حال انتشار هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرکت مقاله نویسی ISI با ما تماس بگیرید.

هرچند عدم وجود نظارت به تنهایی دلیلی بر بی اعتبار بودن این مجلات نیست اما بسیاری از این مجلات از اعتبار علمی بالایی برخوردار نیستند و حتی بعضی از آنها با دریافت پول اقدام به چاپ مقالاتی می کنند که در مجلات دیگر امکان چاپ آنها وجود ندارد. واضح است که مقالات چاپ شده در این مجلات، اعتباری برای نویسنده به ارمغان نمی آورد و امکان چاپ مقاله مشابه در مجلات با کیفیت را نیز از وی سلب می کند.

برای اطلاع از نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی با ما تماس بگیرید.
برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی برای دانشجویان و اساتید، برخی دانشگاه های ایرانی اقدام به جمع آوری لیستی از مجلات خارجی نموده و مقالات منتشر شده در آنها را از شمول امتیازات مرتبط برای طرح های تشویقی و ارتقای شغلی هیأت علمی دانشگاه خارج ساخته اند.

برای مشاهده نشریات مورد تائید وزارتین و دانشگاه ها و مراکز علمی به بخش جستجوی مجلات وارد شده و نام مجله مورد نظر را جستجو کنید.

برای بررسی سامانه منبع یاب از این مطلب دیدن نمائید.

مشاوره رایگان اعتبار مجلات

شماره همراه خود را وارد نمائید. کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مجلات نامعتبر وزاتین و دانشگاه ها یکی از مسائل مهم در عرصه علمی است که تأثیر بسیاری بر عملکرد علمی پژوهشگران و اعتبار علمی دانشگاه‌ها دارد. در این مقاله، به بررسی روش‌ها و راهکارهای جدید برای تشخیص مجلات نامعتبر و تأثیر آنها بر عملکرد علمی پژوهشگران و اعتبار علمی دانشگاه‌ها می‌پردازیم.

برای کسب اطلاعات درمورد ژورنال‌های جعلی از این مطلب دیدن نمائید.

تشخیص مجلات نامعتبر وزاتین و دانشگاه ها: روش‌ها و راهکارهای جدید

تشخیص مجلات نامعتبر وزاتین و دانشگاه ها یکی از چالش‌های مهم در علم امروز است. برای تشخیص مجلات نامعتبر، معیارهای مختلفی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد. به عنوان مثال، معیارهایی مانند ضریب تأثیر، شاخص هرفش، شاخص سیتویش، شاخص امتیازی و شاخص هیرش، می‌توانند به عنوان معیارهای قابل اعتماد برای تشخیص مجلات نامعتبر استفاده شوند. همچنین، استفاده از پایگاه‌های داده معتبر و معیارهای دیگری مانند تعداد نقل قول‌ها و تعداد دفعاتی که مقالات در مجلات معتبر نقل قول شده‌اند، نیز می‌تواند به تشخیص مجلات نامعتبر کمک کند.

برای اینکه بدانید چگونه به لیست ژورنال‌های معتبر دسترسی داشته باشید از این مطلب دیدن نمائید.

تأثیر مجلات نامعتبر بر عملکرد علمی پژوهشگران

مجلات نامعتبر وزاتین و دانشگاه ها تأثیر بسیاری بر عملکرد علمی پژوهشگران دارند. ارسال مقالات به مجلات نامعتبر می‌تواند منجر به عدم قبولی مقالات و عدم شناخته شدن نتایج پژوهشی شود. این موضوع می‌تواند تأثیر منفی بر روی شهرت و شناخته شدگی پژوهشگران داشته باشد. همچنین، ارسال مقالات به مجلات نامعتبر می‌تواند منجر به انتشار نتایج نادرست و غیرقابل اعتماد شود که این موضوع می‌تواند به تضعیف اعتبار علمی پژوهشگران و حتی دانشگاه‌ها منجر شود.

برای آشنایی با ارزیابی نشریات وزارتین از این مطلب دیدن نمائید.

شناسایی معیارهای قابل اعتماد برای تشخیص مجلات نامعتبر

شناسایی معیارهای قابل اعتماد برای تشخیص مجلات نامعتبر یکی از چالش‌های مهم در علم است. برای شناسایی معیارهای قابل اعتماد، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توان از روش تحلیل عاملی، روش تحلیل سلسله مراتبی، روش تحلیل پوششی داده‌ها و روش تحلیل تصمیم‌گیری چندمعیاره استفاده کرد. همچنین، استفاده از روش‌های ماشینی و هوش مصنوعی نیز می‌تواند به شناسایی معیارهای قابل اعتماد کمک کند.

برای بررسی لیست مجلات علوم انسانی از این مطلب دیدن نمائید.

تأثیر مجلات نامعتبر بر اعتبار علمی دانشگاه‌ها: چالش‌ها و راهکارهای مقابله

تأثیر مجلات نامعتبر بر اعتبار علمی دانشگاه‌ها یکی از چالش‌های مهم در علم است. ارتباط دانشگاه‌ها با مجلات نامعتبر می‌تواند منجر به کاهش اعتبار علمی دانشگاه‌ها شود. برای مقابله با این چالش، دانشگاه‌ها می‌توانند از راهکارهای مختلفی استفاده کنند. به عنوان مثال، می‌توانند سیاست‌های سختگیرانه‌تری در ارسال مقالات به مجلات تعیین کنند و از معیارهای قابل اعتماد برای تشخیص مجلات نامعتبر استفاده کنند. همچنین، می‌توانند از روش‌های مختلفی برای ارزیابی عملکرد پژوهشگران و دانشجویان استفاده کنند تا اعتبار علمی دانشگاه‌ها حفظ شود.

برای بررسی لیست مجلات دامپزشکی از این مطلب دیدن نمائید.

مجلات نامعتبر وزاتین و دانشگاه ها تأثیر بسیاری بر عملکرد علمی پژوهشگران و اعتبار علمی دانشگاه‌ها دارند. برای تشخیص مجلات نامعتبر و تأثیر آنها بر عملکرد علمی پژوهشگران و اعتبار علمی دانشگاه‌ها، معیارهای قابل اعتماد باید شناسایی شوند و راهکارهای مقابله با این مجلات باید اتخاذ شود. استفاده از روش‌های مختلفی مانند روش‌های تحلیلی و روش‌های ماشینی و هوش مصنوعی می‌تواند به شناسایی معیارهای قابل اعتماد کمک کند. همچنین، ارتباط دانشگاه‌ها با مجلات نامعتبر باید کاهش یابد تا اعتبار علمی دانشگاه‌ها حفظ شود.

برای بررسی لیست مجلات محیط زیست از این مطلب دیدن نمائید.

لیست مجلات لغو رتبه شده علمی پژوهشی و علمی ترویجی وزارتین

Anatomical Sciences Journal

انجمن علوم تشریح ایران
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
پزشکی
گرایش تخصصی: آناتومی، ماکرو - میکرو آناتومی، جنین شناسی، علوم اعصاب،استراتژیهای پزشکی در علوم تشریح
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: IranMedex Index Copernicus Ricest

Annals of Applied Sport Science

سیدمرتضی طیبی
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
 علوم پزشکی
گرایش تخصصی: علوم ورزش
Clarivate
DOAJ
Google Scholar
Scopus

Iranian Journal of Pharmacology and Therapeutics

دانشگاه علوم پزشکی ایران
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
داروسازی
گرایش تخصصی: قلبی، عروقی، سلولی و مولکولی، شیمی درمانی، دستگاه گوارش و کبد و ریوی، التهاب و ایمونوفاروکولوژی، عصب‌شناسی، سم‌شناسی و سایر موضوعات مرتبط
Google Scholar
سایر ایندکس ها: CAS Index Copernicus

Biotechnology and Health Sciences

دانشگاه علوم پزشکی قزوین
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
بیولوژی
گرایش تخصصی: بیوتکنولوژی
DOAJ
Google Scholar
ISC
سایر ایندکس ها: IranMedex DRJI

Journal of Medical Hypotheses and Ideas

دانشگاه علوم پزشکی تهران
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
 علوم پزشکی
گرایش تخصصی: ایده پردازی
DOAJ
Google Scholar
ISC
Scopus
سایر ایندکس ها: IranMedex Index Copernicus CAS

Genetics In the 3rd Millennium

محمدحسن کریمی نژاد
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
ژنتیک
گرایش تخصصی: ژنتیک، انسانی، گیاهی، حیوانی
magiran
SID
سایر ایندکس ها: IranMedex Index Copernicus EBSCO

Archives of Cardiovascular Imaging

مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
 قلب و عروق
گرایش تخصصی: اکوکاردیوگرافی
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
سایر ایندکس ها: Index Copernicus IranMedex

Reports of Radiotherapy and Oncology

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
لغو رتبه
پزشکی و پیراپزشکی
 علوم پزشکی
گرایش تخصصی: رادیولوژی
Google Scholar
ISC
magiran
سایر ایندکس ها: Index Copernicus Ricest
5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.