لیست مجلات علمی پژوهشی محیط زیست

لیست مجلات علمی پژوهشی محیط زیست مورد تائید وزارت علوم

لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته محیط زیست که مورد تایید وزارت علوم است در لینک زیر ارائه شده است.

محیط شناسی
علمی پژوهشی

محیط شناسی

محیط زیست و مهندسی آب
علمی پژوهشی

محیط زیست و مهندسی آب

محیط زیست و توسعه
علمی ترویجی

محیط زیست و توسعه

محیط زیست طبیعی
علمی پژوهشی

محیط زیست طبیعی

محیط زیست جانوری
علمی پژوهشی

محیط زیست جانوری

محیط ­زیست و توسعه فرابخشی
علمی پژوهشی

محیط ­زیست و توسعه فرابخشی

علوم و تکنولوژی محیط زیست
علمی پژوهشی

علوم و تکنولوژی محیط زیست

علوم محیطی
علمی پژوهشی

علوم محیطی

تحقیقات مرتع و بیابان ایران
علمی پژوهشی

تحقیقات مرتع و بیابان ایران

پژوهش های محیط زیست
علمی پژوهشی

پژوهش های محیط زیست

پایداری، توسعه و محیط زیست
علمی پژوهشی

پایداری، توسعه و محیط زیست

اکوبیولوژی تالاب
علمی پژوهشی

اکوبیولوژی تالاب

انسان و محیط زیست
علمی پژوهشی

انسان و محیط زیست

Journal of Medicinal Plants and By-products
علمی پژوهشی

Journal of Medicinal Plants and By-products

Iranian Medicinal Plants Society
Journal of Wildlife and Biodiversity
علمی پژوهشی

Journal of Wildlife and Biodiversity

Department of Environmental Sciences, Arak University
Pollution
علمی پژوهشی

Pollution

University of Tehran
Iranian Journal of Energy and Environment
علمی پژوهشی

Iranian Journal of Energy and Environment

Babol Noshirvani University of Technology
International Journal of Environmental Research
علمی پژوهشی

International Journal of Environmental Research

University of Tehran/Springer
International Journal of Environmental Research
علمی پژوهشی

International Journal of Environmental Research

University of Tehran/Springer
International Journal of Environmental Science and Technology
علمی پژوهشی

International Journal of Environmental Science and Technology

 ISLAMIC AZAD UNIVERSITY, SCIENCE AND TECHNOLOGY BRANCH (SPRINGER)
Environmental Energy and Economic Research
علمی پژوهشی

Environmental Energy and Economic Research

Iranian Association for Energy Economics
5 ترفند جستجو در سایت اسکوپوس
ادامه مطلب
Environmental Resources Research
علمی پژوهشی

Environmental Resources Research

Gorgan University of Agricultural Sciences and Natural Resources
Global Journal of Environmental Science and Management
علمی پژوهشی

Global Journal of Environmental Science and Management

GJESM Publisher

دانلود رایگان مقاله محیط زیست

در صفحه “مقالات جدید” نحوه دانلود جدیدترین مقالات توضیح داده شده است. به این صفحه مراجعه کنید تا جدیدترین مقالات فارسی و انگلیسی در رشته محیط زیست را دانلود کنید.

 

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته تاریخ را در این مطلب بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

پذیرش و چاپ مقاله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

لیست مجلات محیط زیست

 

در مقاله محیط زیست یکی از مسائل و مشکلات محیط زیست مورد بررسی قرار می‌گیرد. درواقع پژوهشگران مسائل حقوقی، اقتصادی و مدیریتی محیط زیست را مورد بررسی قرار داده و نتایج پژوهش خود را در قالب یک مقاله در مجلات رشته محیط زیست منتشر می‌کنند تا دانش خود را با دیگر محققان و دوستداران محیط زیست به اشتراک بگذارند.

در برخی از مقالاتی که در مجلات رشته محیط زیست منتشر می‌شوند، رابطه انسان با محیط پیرامونش و کنش و واکنش بین آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ مثلاً آنالیز و حل مشکلات مربوط به  فعالیت‌های انسان در محیط زیست که منجر به آلودگی صوتی و آلودگی آب و هوا می‌شود.

هدف از چاپ مقاله در رشته محیط زیست انتشار اطلاعات جدید، استراتژی‌ها، تکنیک‌ها و پیشرفت‌های اخیر در زمینه پیشگیری و حفاظت از محیط زیست از آلودگی‌های مختلف و پیش‌بینی تغییرات آب و هوایی آینده که ممکن است اثرات نامطلوب بر انسان و سایر اجزای زیست محیطی داشته باشد. که این نشان‌دهنده ضرورت و مطالعه مقالات محیط زیست است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقالات تاریخی با ما تماس بگیرید.

یکی از مهمترین دغدغه های هر جامعه در هر نقطه ای از جهان حفظ منابع زیستی است. راهکارهایی برای بهینه سازی مصرف این منابع و کاهش دادن آسیب های وارده به محیط زیست از اهداف هر جامعه توسعه یافته ای می باشد. ایران یکی از کشورهای غنی در حوزه منابع زیستی می باشد. به همین دلیل پژوهش ها و تحقیقات زیادی به طور سالانه در حوزه محیط زیست ارائه می شود.

محیط زیست تنها جنگل هایی که به چشم می آیند نیست. این موضوع بازه گستره وسیعی از گیاهان، موجودات زنده و منابع طبیعی را در بر دارد که اگر به درستی مدیریت نشود بی شک بحران های زیستی بسیار زودتر از آنچه که پیش بینی ها می گویند به سراغ یک ملت خواهد آمد. هدف از ارائه پژوهش و تحقیق در حوزه محیط زیست کاهش دادن آثار مخرب و ارائه راهکارهای نوین در راستای بهینه سازی مصرف منابع می باشد.

داشتن هوای پاک، آب سالم، بهداشت زیستی و محیط ایمن برای زندگی همگی تحت تاثیر مدیریت در این بحث قرار دارند. پژوهش های مرتبط با این حوزه در لیست مجلات محیط زیست به چاپ می رسند. این پژوهش ها در بر دارنده راهکارهای مدیریتی هستند و می توانند در زمینه های عملی راهکشای بسیار از مشکلات باشند.

در واقع این وظیفه مهم و ارزنده به عهده محققین دانشگاهی، دانشجویان و اساتید است که با ارائه تحقیقات مثمر ثمر در این حوزه راه را برای بهبود اوضاع زیستی باز کنند.

تحقیقات به چاپ رسیده در لیست مجلات محیط زیست بی شک ارزش بالایی از لحاظ علمی دارند چرا که می توانند ناجی یک زیست بوم باشند. به همین دلیل است که بسیاری از ارگان ها مانند جنگلداری، منابع طبیعی، محیط زیست، آبخیزداری، مرتع، شیلات و صنایع چوب و کاغذ فوکوس خاصی روی این پژوهش ها دارند.

لیست نشریه مورد تایید محیط زیست

رشته هایی که در این حوزه قرار دارند رشته هایی به غایت پویا هستند. در واقع بار سنگینی بر دوش عزیزانی است که در حال تحصیل در این رشته ها می باشند. چرا که آینده منابع طبیعی یک کشور در دست تحقیقات و نتایج پژوهش های آنهاست. به همین دلیل است که کشورهای توسعه یافته ارزش زیادی برای تحقیقات این حوزه قائل می شوند.

چنانچه دنبال لیست نشریه مورد تایید این حوزه هستید باید به وبسایت رسمی وزارت علوم سر بزنید. در این پایگاه می توانید لیستی دقیق از بهترین مجلات و نشریه ها را که مورد تایید وزارت علوم قرار دارند مورد بررسی قرار دهید.

از جمله معتبرترین نشریات محیط زیست در ایران می توان به پژوهش و فناوری محیط زیست جهاد دانشگاهی گیلان، محیط زیست و مهندسی آب انجمن علمی سیستم های سطوح آبگیر باران، تحلیل فضایی مخاطرات محیطی دانشگاه خوارزمی، دو فصلنامه بوم شناسی جنگل های ایران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، فصلنامه اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی دانشگاه علامه طباطبائی و فصلنامه پژوهشهای تغییرات آب و هوایی دانشگاه گلستان اشاره کرد.

لیست مجلات علمی پژوهشی علوم قرآنی را می توانید در این صفحه ببینید.

لیست ژورنال علمی پژوهشی محیط زیست

ارتباط حوزه تحقیقاتی محیط زیست با سایر حوزه های تکنولوژیک، فناوری، بیوشیمی، انرژی های نو، صنایع دریایی و اقتصاد غیر قابل انکار است. این حوزه پیوندی عمیق و ریشه دار با سایر حوزه های تحقیقاتی دارد و در واقع اساس و بنیاد بسیاری از حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی می باشد. از این رو دانشجویان و محققین علاقه مند به این حوزه دائما در حال ارائه پژوهش های نوین در این حوزه و ارتباط دادن محیط زیست با سایر حوزه های دانش بشری هستند.

تحقیقات این حوزه می تواند برای کشورها راهگشا باشد. به ویژه که این روزها با بحران اتمام منابع انرژی و تهدیدهای محیط زیستی روبرو هستیم. بدون شک چاپ مقاله در لیست ژورنال علمی پژوهشی محیط زیست می تواند یک امتیاز بزرگ هم برای محقق و هم چراغی برای روشن نمودن مسیر پیشرفت کشور در راستای بهینه سازی منابع انرژی باشد.

ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنیم تا محتوایی غنی، ارزشمند و کاربردی برای کمک به حفظ محیط زیست این مرز و بوم ارائه دهید و در این رشته نقشی پر رنگ و موثر داشته باشید. برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

محیط زیست لیست مجله وزارتین 

ممکن است به طور معمول با پژوهش های زیادی در این حوزه مواجه شوید. این پژوهش ها زمانی ارزنده و قابل استناد هستند که در محیط زیست لیست مجله وزارتین به چاپ رسیده باشند. مجلاتی که دارای تاییدیه وزارت علوم هستند آن دسته از مجلاتی می باشند که چاپ مقاله در آن ها مشمول امتیاز علمی است.

این مجلات عمدتا دارای نمایه های معتبری هستند و توسط پایگاه های علمی معتبر ایندکس شده اند. از جمله معتبرترین ایندکس های مجلات محیط زیست می توان به DOAJ، Google Scholar، ISC، Magiran، SID، DRJI، SJIfactor و ISI اشاره کرد. دارا بودن ایندکس های معتبر بی شک ارزش و اعتبار مقاله شما را نیز بالا خواهد برد چرا که دسترسی به آن در معتبرترین پایگاه های علمی مقدر خواهد شد. در نتیجه جامعه وسیع تری از قشر آکادمیک به محتوای علمی مقاله شما دسترسی خواهند داشت.

لیست مجلات علمی پژوهشی جامعه شناسی را می توانید در این صفحه ببینید.

محیط زیست لیست مجله وزارتین دارای اسکوپ های بسیار متنوعی است. از حوزه آبخیزداری گرفته تا حوزه مراتع و منابع طبیعی و کشاورزی و صنعت چوب و کاغذ. هر کدام از این شاخه ها دارای زیرمجموعه های مختلفی هستند. به عنوان مثال ممکن است یک نشریه به طور کامل به اکولوژی تالاب اختصاص داده شده باشد و نشریه ای به طور ویژه به تحقیقات جلگه ها محدود شده باشد. بنابراین بسیار مهم است که در زمان سابمیت نمودن مقاله به اسکوپ نشریه توجه ویژه داشته باشید.

نشریه های محیط زیست لیست مجله وزارتین دارای ضریب تاثیر گذاری متفاوتی هستند. یقینا بالا بودن ضریب ایمپکت فکتور می تواند منجر به بالا رفتن ارزش علمی مقاله شما شود. توصیه می شود که قبل از ارسال مقاله حتما این ضریب را بررسی کنید. 

شما همچنین باید به پارامترهای مهمی چون هیئت داوران، سیستم داوری، زبان نشریه، نوع انتشار، رتبه علمی (الف، ب، ج، دال و بین المللی)، شاخص Q و مواردی مانند نرخ پذیرش و زمان انتظار برای اکسپت شدن توجه ویژه داشته باشید.

لیست مجلات علمی پژوهشی اقتصاد کشاورزی را می توانید در این صفحه ببینید.

اگر توالی چاپ نشریه دارای بازه های زمانی طولانی مدتی باشد احتمال اینکه زمان انتظار بالا رود بیشتر است. بنابراین اگر عجله دارید بهتر است سراغ نشریه هایی بروید که زمان پذیرش کوتاه تری دارند. چنانچه در این باره اطلاعات کمی داشته باشید حتی به رغم محتوای غنی و ارزنده مقاله ممکن است در لوپ بی انتهایی گیر بیفتید. بنابراین توصیه می کنیم که قبل از ارسال مقاله تان حتما با کارشناسان ژورنال یاب در تماس باشید.

کارشناسان ما در ژورنال یاب محتوای مقاله شما را از لحاظ سطح علمی، نگارشی، تخصصی، فنی و شیوایی قلم و منابع بررسی می کنند و بعد از برطرف نمودن تمامی نواقص و نقایص مقاله تان آماده ارسال به بهترین ژورنال ممکن خواهد بود. ما به شما کمک می کنیم تا نرخ پذیرش مقاله تان در بهترین مجله وزارتین بالا برود.

مجله‌ای را انتخاب کرده و به سایت ژورنال مراجعه کنید تا مقاله را سابمیت کنید.

لیست مجلات علمی پژوهشی جغرافیا
ادامه مطلب

اگر میخواهید بدانید sjr مجلات چیست و چگونه آن را پیدا کنیم این مطلب را مطالعه کنید.

 

لیست مجلات علمی پژوهشی محیط زیست که مورد تایید وزارت علوم است را برای خود ذخیره کنید تا در زمان نیاز به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    4/5 - (1 امتیاز)