چاپ مقاله اسکوپوس

به‌طورکلی مجلات علمی به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ مجلات نمایه شده و مجلات بدون نمایه. نمایه مجله، نشان‌دهنده اعتبار و کیفیت مقالات چاپ شده در آن ژورنال است. معروف‌ترین نمایه‌ها عبارتند از ISI، اسکوپوس، پابمد و تامسون. اسکوپوس (Scopus) یکی از نمایه‌های استنادی معتبر است. به عبارتی می‌توان گفت یکی از پیشرفته‌ترین و بزرگ‌ترین پایگاه‌های داده‌های علمی از جمله مجلات پییر ریویو (peer-review)، پایگاه استنادی اسکوپوس است. با توجه به اعتبار این پایگاه داده، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با چاپ مقاله اسکوپوس به ترتیب می‌توانند دو نمره پایان نامه کارشناسی ارشد و مجوز دفاع از تز دکترا را دریافت کنند.  

 

برای دریافت لیست مجلات اسکوپوس وزارت بهداشت این مطلب را مطالعه کنید.

در این پست از موسسه ژورنال یاب  قصد داریم تا در مورد نحوه چاپ مقاله اسکوپوس و نحوه تشخیص این مجلات بیشتر توضیح دهیم.

مقالات علمی پژوهشی حسابداری
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

نحوه چاپ مقاله اسکوپوس

 

 

برای چاپ مقاله اسکوپوس باید نخست ساختار و اصول مقاله نویسی را رعایت کرد. همه مقالات اسکوپوس شامل بخش‌های زیر هستند. برای آموزش نحوه نگارش هر بخش‌، روی عنوان تک‌تک بخش‌ها کلیک کنید.

 

 

 1. عنوان مقاله
 2. افیلیشن
 3. چکیده
 4. مقدمه
 5. روش تحقیق
 6. بحث و نتیجه‌گیری
 7. نتایج
 8. رفرنس

 

 

برای این‌که مقاله شما یک مقاله اسکوپوس باشد، شما باید یک مجله اسکوپوس (Scopus) انتخاب کرده و پیش‌نویس (Manuscript) مقاله خود را به آن مجله ارسال کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

نحوه تشخیص اسکوپوس بودن مجله

برای بررسی اینکه مجله موردنظر شما در Scopus نمایه شده است، و یا اگر ISSN و یا نام مجله‌ای را دارید و می‌خواهید چک کنید که آیا آن مجله اسکوپوس است یا نه،  به آدرس اینترنتی https://www.scimagojr.com/journalsearch.php مراجعه کرده و مطابق شکل زیر ISSN یا نام مجله خود را در جعبه جستجو وارد کنید.

لیست مجلات علمی پژوهشی محیط زیست
ادامه مطلب

 

اگر می خواهید بدانید شناسه ارکید چیست این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

اگر مجله موردنظر شما دارای نمایه Scopus باشد، در پایین جدول مشخصات کامل آن مجله ارائه می‌شود.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید