نگارش مقاله علمی تخصصی

نگارش مقاله علمی تخصصی به نظر خیلی از افراد کاری سخت و پر از استرس است. آمارها نشان داده است که نداشتن تجربه، عدم آشنایی با ساختار و قواعد مقاله نویسی و نوشتن مقاله موانع اصلی در نگارش مقاله علمی تخصصی هستند.  با این حال نوشتن مقاله علمی به نویسنده کمک می‌کند تا بتواند دستاوردها و تحقیقات خود را با جوامع علمی درمیان بگذارد و رزومه خود را قویی کند. از طرف دیگر چاپ مقالات علمی، انتشار ایده‌های جدید و گفتمان علمی بین پژوهشگران و محققان را سهل و آسان می‌کند. با توجه به اهمیت مقالات علمی، در ادامه نحوه نگارش و سابمیت مقاله علمی توضیح داده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرمت نگارش مقاله فارسی با ما تماس بگیرید.

بهترین موضوع برای مقاله نویسی
ادامه مطلب

نحوه نگارش مقاله علمی تخصصی

توصیف دقیق ایده‌ها و توضیح کامل روش‌های به کار برده شده در مقاله و نتایج به دست آمده در نگارش مقاله علمی تخصصی بسیار مهم هستند. مقالات علمی بهتر است سلیس و روان نوشته شود و در آن از جملات کوتاه استفاده شود. در گزارش نتایج و تحلیل‌های آماری خود از نمودارها و جداول استفاده کنید.

نمودارها به طرز چشمگیری جذابیت گرافیکی مقاله علمی را افزایش می‌دهند. هنگامی که از نوشته‌ای در کتابی یا مقاله‌ای استفاده می‌کنید حتماً به آن کتاب و مقاله رفرنس دهید و در مراجع، اطلاعات کامل آن منبع را ذکر کنید. در نوشتن مقاله علمی بهتر است قسمت نتیجه‌گیری و چکیده مقاله را آخرسر بعد از این که تمام مطالب نوشته شد، نگارش شود.

برای خواندن نحوه نگارش بخش نتیجه گیری مقاله به این صفحه مراجعه کنید.

برای یادگیری نحوه نوشتن بحث و نتیجه گیری مقاله علمی این صفحه را مطالعه کنید.

نحوه نوشتن روش تحقیق مقاله را در این بخش بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

فرمت مقاله نویسی فارسی

دقت کنید که روش نگارش مقاله علمی تخصصی فارسی بسیار مهم است. اگر شما بهترین موضوع را انتخاب کنید و با روش‌های مناسب و دقیق، فرضیه‌های تحقیق را بررسی کنید، اما با روش صحيح مقاله را نگارش نکنید، از ارزش علمی مقاله شما کاسته می‌شود.

لیست مجلات علمی پژوهشی علوم قرآنی
ادامه مطلب

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقاله علمی رایگان در مجلات با ما در تماس باشید.

در نگارش مقاله فارسی نکات زیر را رعایت کنید:

  1. تقریباً همه مقاله‌های فارسی، شامل عنوان، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، مواد و روش، بحث و نتایج، نتیجه‌گیری و منابع هستند.
  2. دقت کنید که هر ژورنال و کنفرانسی، فرمت مقاله‌نویسی و استانداردهای خاص خود را دارد. برای اطلاع دقیق از فونت مقاله حتماً به سایت کنفرانس و مجله مراجعه کنید و مقاله خود را مطابق با آن فرمت نگارش کنید.
  3. در نگارش مقاله از فعل و فاعل اول شخص استفاده نکنید.
  4. اگر مطلبی را از کتاب یا مقاله‌ای می‌نویسید، حتماً ذکر منبع کنید. و در رفرنس، اطلاعات دقیق منابع استفاده شده را ذکر کنید. اول منابع فارسي و سپس منابع لاتين را بیان کنيد. در نگارش منابع دقت کنید چراکه هر مجله‌ای استانداردهای خاص خود را دارد.
    اما روش APA، يک روش استاندارد براي درج منبع است که اکثر مجلات از آن استفاده می‌کنند. یک راه ساده برای رفرنس دهی به روش APA به این صورت است که عنوان مقاله یا کتاب موردنظر خود را در Google scholar جستجو کنید. سپس در قسمت پایین گزینه ,,   را انتخاب کنید. به شکل زیر دقت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد نحوه چاپ مقاله در مجلات با ما در تماس باشید.

فرمت نگارش مقاله فارسی

بعد از این که روی گزینه   ,,   کلیک چپ کردید، با توجه به شکل زیر، روش APA را انتخاب کنید و آن را کپی کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد