نحوه ثبت مقاله در ژورنال خارجی و داخلی

با توجه به اهمیت مقاله در رزومه کاری و تحصیلی، بسیاری از افراد برای ثبت مقاله به نام خود تلاش می‌کنند. مقاله برای دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و حتی اساتید یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. هر چه ژورنال معتبرتر باشد این امتیاز بیشتر است. به همین دلیل در این مطلب تلاش شده است تا نحوه ثبت مقاله توضیح داده شود.

برای اطلاع از قواعد مقاله نویسی به این صفحه مراجعه کنید.

نحوه ثبت مقاله

بعد از این که دانشجویان و اساتید مقاله خود را نگارش کردند، باید به دنبال یک ژورنال معتبر برای چاپ مقاله خود باشند. در انتخاب ژورنال حتماً حوزه کاری ژورنال را مورد توجه قرار دهید. در سایت هر ژورنال، بخشی تحت عنوان Scope of the Journal وجود دارد. آن بخش را حتماً مطالعه کنید.

اگر حوزه کاری ژورنال، موضوع مقاله شما را دربرداشت، آن ژورنال را انتخاب کنید. بعد از انتخاب ژورنال، حتماً فرمت و دستورالعمل نگارش مقاله guideline در ژورنال را حتماً مطالعه کنید. و حتماً مقاله به فرمت بیان شده در ژورنال باشد. وگرنه مقاله در مرحله اول ریجکت می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

دانلود مقالات جدید
ادامه مطلب
علوم پایه

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

ثبت مقاله در ژورنال خارجی و داخلی

بعد از انتخاب ژورنال و مطالعه  guideline مجله و آماده شدن مقاله، مکاتبه با ژورنال آغاز می‌شود. سابمیت مقاله به دو شیوه انجام می‌شود. سابمیت مقاله یا به صورت آنلاین صورت می‌گیرد یا از طریق ایمیل به ادیتور مجله فرستاده می‌شود. ژورنال‌های مختلف راه‌های ارتباطی مختلفی دارند. در هر مجله، درباره نحوه مکاتبه توضیح داده شده است.

برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در Elsevier با ما تماس بگیرید.

بعد از این که مقاله خود را سابمیت کردید، بعد از چند وقت از ژورنال ایمیلی دریافت می‌کنید. این مدت برای ژورنال‌های مختلف متفاوت است. ممکن است همان روز ادیتور به شما پاسخ دهد و یا حتی ممکن است چند ماه شما ایمیلی از ژورنال دریافت نکنید. در سایت بیشتر مجلات خارجی و داخلی در مورد فرآیند و مدت زمان چاپ مقاله توضیح داده شده است.

برای چاپ مقاله در مجلات با داوری آسان با ما تماس بگیرید.

ریجکت یا اکسپت مقاله از ژورنال خارجی و داخلی

بعد از سابمیت مقاله، شما ایمیلی از ادیتور ژورنال دریافت می‌کنید. مبنی بر این که آیا مقاله شما اکسپت شده یا ریجکت شده. اگر مقاله شما در فرمت نگارشی و در حوزه کاری مجله نباشد حتماً ریجکت می‌شود.

اما اگر مقاله شما شرایط اولیه ژورنال را داشته باشد و به ویرایشی احتیاج نداشته باشد، اکسپت دریافت می‌کند. مقاله ارسالی به ژورنال مورد بررسی ادیتورها قرار می‌گیرد و آن‌ها به مقالاتی اکسپت می‌دهند که موضوع جدیدی را مطرح کرده باشند و کاری تکراری و کپی از مقالات دیگر نباشند.

برای تهیه مقاله دانشجویی و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه
ادامه مطلب

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

ریوایز مقاله

گاهی مقاله مطابق دستورالعمل مجله نگارش شده اما ریوایز می‌خورد. که این به این معنی است که یک موضوع جدید علمی در آن مطرح شده است، اما برخی مطالب بیان شده در مقاله مطالب درستی نیستند. و یا عکس‌ها و جداول مقاله احتیاج به ویرایش دارند.

در این صورت شما ایمیلی مبنی بر ریوایز و ویرایش مقاله دریافت می‌کنید و بخش‌هایی که باید ویرایش شود در آن مشخص شده است. بعد از اصلاحات انجام شده، مقاله ویرایش شده به ژورنال دوباره فرستاده می‌شود. ممکن است چند بار مقاله شما نیاز به اصلاح و ویرایش داشته باشد.

بعضی از ژورنال‌ها مقاله را به‌صورت رایگان چاپ می‌کنند و برخی برای چاپ مقاله هزینه دریافت می‌کنند. بعد از دریافت اکسپت از ژورنال باید این هزینه پرداخت شود تا مقاله چاپ شود. بدون پرداخت هزینه چاپ، ایمیل اکسپت برای رزومه فرد سند معتبری نیست که بتوان به آن استناد کرد.

برای دریافت مشاوره در مورد انتخاب بهترین موضوع برای مقاله نویسی با ما در تماس باشید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید