نحوه تاسیس مجله علمی پژوهشی

برای تاسیس مجله علمی پژوهشی ، باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مجوز دریافت کرد. به این صورت که موسسات تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی که می‌خواهند برای اولین بار یک مجله علمی منتشر کنند، باید نخست از معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رسانی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پروانه انتشار مجله را اخذ کنند. بعدازاین که موسسه متقاضی چاپ مجله علمی پژوهشی، مجوز انتشار مجله را از این وزارتخانه دریافت کرد، می‌تواند برای دریافت رتبه علمی پژوهشی اقدام کند.

در ادامه نحوه اخذ پروانه تاسیس مجله علمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دریافت رتبه علمی پژوهشی از وزارت علوم و تحقیقات را توضیح می‌دهیم.

برای دانستن هزینه نوشتن مقاله کنفرانسی این مطلب را مطالعه کنید.

مجله برای چاپ مقالات مدیریت
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

دریافت مجوز تاسیس مجله علمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخست باید در سامانه این وزارت ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام به سامانه جامع رسانه‌های کشور به آدرس اینترنتی http://www.e-rasaneh.ir/ مراجعه کنید.

نحوه تاسیس مجله علمی پژوهشی 1

در این صفحه، نخست گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید. سپس یکی از گزینه‌های ثبت‌نام “افراد حقیقی” یا “افراد حقوقی” را انتخاب و فرم اطلاعاتی را به‌دقت پر کنید.

بعد از ثبت‌نام در سامانه و دریافت نام کاربری و کلمه عبور به صفحه شخصی خود رفته و فرم درخواست مجوز رسانه را در صفحه خود به‌صورت الکترونیکی تکمیل کنید. در انتهای ثبت درخواست یک کد رهگیری به شما اعلام می‌شود تا در مراحل بعدی با این کد وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید. نتیجه بررسی بعد از چند وقت به شما اعلام می‌شود.

مراحل نگارش مقالات علمی ترویجی را در این مطلب بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

دریافت رتبه علمی پژوهشی مجله از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

بعدازاین که یک شماره از مجله منتشر شد، مسئول و بالاترین مقام نشریه می‌تواند برای ارتقای رتبه علمی نشریه اقدام کند. برای این کار او باید فرم‌های دریافت رتبه علمی- پژوهشی را پر کرده و به همراه مدارک و مستندات (کپی پروانه انتشار، کپی نامه شماره  ISSN و مشخصات کامل مجله و فرد متقاضی) به دبیرخانه کمسیون بررسی نشریات علمی کشور تحویل دهد.

بهترین مجله برای چاپ مقاله
ادامه مطلب

این کمیسیون بعد از بررسی‌های مستندات و با توجه به کیفیت و وضعیت مجله در مورد اعطای رتبه علمی به مجله متقاضی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

حال که نحوه تاسیس مجله علمی پژوهشی را دانستید می توانید برای این کار اقدام کنید.

با ژورنال یاب بهترین موسسه چاپ مقاله تماس بگیرید.

کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد