مقاله علمی پژوهشی چیست ؟

مقالات پژوهشی یکی از منابع مهم علمی است. مقاله پژوهشی به مقاله ای است که پژوهشگر نتایج تحقیقات و آزمایشات خود را در موضوعی چاپ می کند. دراین نوع مقالات یک دیدگاه تحلیل می شود یا یک موضوع مورد بررسی قرار می گیرد. صرف نظر از نوع مقاله، شما تفکر خود را در مورد موضوعی در مقاله بیان می‌کنید. که برای این منظور از با استفاده از پیشینه تحقیق و آزمایشات مختلف استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحلیل آماری مقاله این صفحه را مطالعه کنید.

چاپ مقالات علمی پژوهشی

هدف از نوشتن مقالات پژوهشی گزارش رسمی دستاوردهای پژوهشگر و دانشجو در مجلات علمی پژوهشی است. معمولا دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، مقاله خود را در مجلات علمی پژوهشی چاپ می کنند. مخاطبان اصلی مجلات علمی پژوهشی، دانشجویان و اساتید هستند.

برای دریافت راهنمایی برای نوشتن مقاله مروری با ما تماس بگیرید.

سابمیت مقاله چیست؟
ادامه مطلب
کشاورزی و منابع طبیعی

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

نوشتن مقاله پژوهشی

برای نوشتن مقاله، پژوهشگر باید ابتدا موضوعی را انتخاب کند که جدید باشد. موضوع باید جنبه نوآورانه داشته باشد. یعنی در پایان مقاله، بتوان فرضیات پژوهش را رد کرد و یا پذیرفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی با ما تماس بگیرید.

برای نوشتن مقاله باید پیشینه تحقیق را به دقت بررسی کرد. این بخش مهم‌ترین بخش از مقاله است. و سپس با بررسی اطلاعات موجود می‌توان برای نوشتن مقاله خود ایده گرفت. سپس باید آزمایش‌ها مربوطه را انجام داد. نتایج و پیشینه تحقیق باید با دقت نوشته شود.

نحوه نگارش مقاله بسیار مهم است. اگر مقاله خوب و قابل‌فهم نگارش شود، اکسپت از ژورنال خواهد گرفت. قبل از سابمیت مقاله حتماً فرمت (guide line) موجود در سایت مجله را چک کنید. حتماً باید مقاله به فرمت ژورنال باشد. وگرنه مقاله ریجکت می‌شود.

برای اطلاع از قواعد مقاله نویسی به این صفحه مراجعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

پرکاربردترین فونت ها برای نوشتن پایان نامه کدام است؟
ادامه مطلب

ساختار مقاله علمی پژوهشی چیست ؟

هر مجله و ژورنال علمی فرمت مشخصی برای مقالات دارد. اما اکثر مجلات یک استاندارد مشخصی دارند. به طور کلی می‌توان گفت فرمت بیشتر مقالات پژوهشی شامل موارد زیر است:

 • عنوان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • روش
 • بحث و نتیجه گیری
 • نتایج
 • منابع

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

مزایای مقاله پژوهشی

در مقاطع دکتری باید دانشجو مقاله‌ای داشته باشد تا مجوز دفاع از پایان نامه را اخذ کند. چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی در مقایسه با ژورنال‌های در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به نوشتن مقالات پژوهشی روی می‌آورند. تا بتوانند از پایان نامه کارشناسی ارشد یا تز دکتری خود دفاع کنند.

برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در Elsevier با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  امتیاز دهید