مقاله تدوین استراتژی

نوشتن مقاله تدوین استراتژی برای پیشرفت سازمان و شرکت امری ضروری است. چراکه با این کار می‌توان به سازمان و شرکت کمک کرد تا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کند و برای پیشرفت برنامه‌ریزی کنند. در ادامه در مورد تدوین استراتژی و مراحل آن بیشتر توضیح می‌دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان چاپ مقاله با ما تماس بگیرید.

تدوین استراتژی چیست

تدوین استراتژي فرآيندي است که به سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهترین عملیات را انتخاب کنند تا به اهداف تعریف‌شده در سازمان و شرکت دست یابند. این فرایند برای موفقیت سازمان امری ضروری است.

زیرا در تدوین استراتژی چارچوبی از اقداماتی فراهم می‌شود که به نتایج پیش‌بینی‌شده منجر خواهد شد. برنامه‌های استراتژیک باید به تمامی کارمندان داده شود تا از اهداف و مأموریت سازمان آگاه شوند. سازمان‌ها برای تدوین استراتژی باید به دقت تغییرات محیط و تقاضای مشتریان و فعالیت‌های رقبا را آنالیز کنند و خود را برای تغییرات احتمالی آماده کنند.

نحوه نوشتن مقاله زبان انگلیسی
ادامه مطلب

یک برنامه استراتژیک سازمان را قادر می‌سازد منابع خود را ارزیابی کند، بودجه‌ها را تعیین کند و برنامه‌ای را برای به حداکثر کردن سرمایه تعیین کند.

برای اینکه در مورد نوشتن مقدمه مقاله علمی پژوهشی بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

مراحل تدوین استراتژی

تدوین استراتژی از 6 مرحله تشکیل شده است. این مراحل عبارتند از:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه نوشتن مقاله زبان انگلیسی به این صفحه مراجعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

1.سازمان را تعریف کنید.

اولین گام در تعریف سازمان، شناسایی مشتریان شرکت است. رضایت مشتریان مهم‌ترین فاکتور در موفقیت سازمان است. یک شرکت باید عواملی را که توسط مشتریان آن‌ها ارزیابی می‌شود شناسایی کند. آیا مشتریان محصولات شما را برای قیمت‌های پایین شما خریداری می‌کنند؟ یا به خاطر خدمات پس از فروش محصولات شما؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی معتبر با ما تماس بگیرید.

2. اهداف بلند مدت سازمان را مشخص کنید.

منظور از اهداف بلندمدت سازمان، اهدافی است که سازمان می‌خواهد در آینده به آن دست یابد.

3. اهداف استراتژیک را تعریف کنید.

سومین گام در تدوین استراتژیک، مشخص کردن اهداف تدوین استراتژیک است. این اهداف عبارتند از: موقعیت بازار نسبت به رقبا، تولید کالا و خدمات، بهبود خدمات مشتری، گسترش شرکت، پیشرفت تکنولوژی و افزایش فروش. همه کارمندان و ذینفعان باید از اهداف استراتژیک سازمان مطلع شوند.

چگونگی فرمت نگارش مقاله فارسی
ادامه مطلب

همه اعضای سازمان باید از نقش خود در روند و نحوه کمک آن‌ها به اهداف سازمان آگاه شوند. علاوه بر این، اعضای سازمان باید مجموعه‌ای از اهداف و عملکرد خود را برای نقش‌های فردی خود داشته باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مقاله اختلالات نوشتن با ما در تماس باشید.

4. استراتژی رقابتی را تعریف کنید.

گام بعدی در تدوین استراتژی تعیین جایگاه سازمان در بازار است. این موضوع نه‌تنها به سازمان به عنوان یک کل، بلکه به هر واحد و بخش در سراسر شرکت مربوط می‌شود. هر بخش و فرد باید از نقش خود در شرکت مطلع شود و اینکه چگونه این نقش‌ها سازمان را قادر می‌سازد تا موقعیت رقابتی خود را حفظ کند. گام دیگری در فرآیند استراتژی رقابتی پاسخگویی فعالانه به تغییرات بالقوه در بازار است. سازمان نباید منتظر رویدادهایی در بازار باشد تا اقداماتی را انجام دهد. آن‌ها باید حوادث احتمالی را شناسایی کنند و آماده اقدام باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ضریب تاثیر مجلات علمی پژوهشی این مطلب را مطالعه کنید.

5: پیاده‌سازی راهبردها و استراتژی‌ها

تدوین استراتژی تنها در صورتی موثر است که بتوان آن را عملی کرد. یک سازمان می‌تواند تمام اقدامات لازم را برای درک بازار، انجام تعریف خود و شناسایی رقابت انجام دهد. با این حال، بدون اجرای استراتژی، کار سازمان به هیچ وجه ارزش ندارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات خارجی با ما تماس بگیرید.

6. پیشرفت را ارزیابی کنید.

همان‌طور که در هر برنامه‌ای، ارزیابی منظم از فرآیندها و نتایج برای موفقیت امری حیاتی است. سازمان باید پیشرفت برنامه و سازمان را پیگیری کند و در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کند.

یک پژوهشگر می‌تواند با در نظر گرفتن تعریف فوق از تدوین استراتژی و مراحل آن، برای شرکت و سازمان مدنظر خود برنامه و استراتژی تعریف کند و نتایج آن را در قالب مقاله تدوین استراتژی منتشر کند. تا سازمان و شرکت از استراتژی بیان شده استفاده کنند.

برای معرفی سایت های علمی پژوهشی به صفحه آن مراجعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید