در بررسی مقاله ژورنالی دنبال چه چیزی باشیم؟

در بررسی مقاله ژورنالی دنبال چه چیزی باشیم؟

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بدانیم در بررسی مقاله ژورنالی به دنبال چه چیزی باشیم. بررسی مقاله های ژورنالی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. شما در هنگام خواندن یک مقاله ژورنالی در حال بررسی آن هستید. در زمان الگو برداری از آن ها در حال بررسی مقاله ژورنالی هستید. یا حتی در زمانی که مقاله ژورنالی خود را برای چاپ به یکی از مجلات معتبر می فرستید، توسط مدیران مجله، در حال بررسی شدن هستید.

برای تشخیص منابع معتبر مقاله نکاتی مهمی وجود دارد که در این مقالهبه آن اشاره شده است.

بنابراین یک مقاله ژورنالی همواره در حال بررسی شدن است. همانگونه که نوشتن یک مقاله دارای چارچوب های خاصی است، بررسی مقاله نیز چارچوب هایی دارد. شما باید بدانید که در هنگام بررسی مقاله باید به دنبال چه چیزی باشید. بنابراین لازم است که بخش های مهم در بررسی مقاله ژورنالی را بشناسید. ژورنال یاب که خود یکی از سایت های تخصصی در این زمینه می باشد قصد دارد برای شما بیان کند که در بررسی مقاله ژورنالی دنبال چه چیزی باشید.

برای اینکه بدانید انواع مختلف مقاله کدام است این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مقاله ژورنالی چیست؟ 

 تعریف ژورنال باید گفت که ژورنال یک مجله ای هست که معمولا به صورت دوره ای چاپ می شود و این دوره میتواند هفتگی‌، ماهانه‌، یا سالانه باشد. در این مجلات یک سری مقالات که دارای بار علمی خوبی هستند چاپ میشوند. باید گفت که چاپ کردن یک مقاله در ژورنال معتبر زحمت بیشتری می خواهد و خود ژورنال هم در زمینه چاپ مقاله سخت گیری میکند و ممکن است چند بار به شما اشکالات مقاله را اعلام (ریوایز) و از شما بخواهند که مقاله را ویرایش کنید و یا در صورت خوب نبودن محتوای مقاله آن را رد (ریجکت) کند. حال که با تعریف ژورنال آشنا شدید، باید گفت به مقالاتی که موفق به چاپ در ژورنال ها می شوند، مقاله ژورنالی گفته می شود.

تاثیر اعتبار منابع بر مقاله را دراین مطلب بخوانید.

 همانطور که گفته شد ژورنال ها بسیار سخت گیر هستند و نکات مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند. در ادامه چیز هایی که در بررسی مقاله ژورنالی به آن ها توجه می شود، برای شما بیان خواهد شد.

نکات مهم در بررسی مقالات ژورنالی

 

  1.  در بررسی مقاله عجله نکنید: این باور که دانشجویان دکتری و محققان باید پس از اتمام پژوهش خود سریعا برای انتشار مقاله در ژورنال اقدام کنند باعث شده تا آن‌ها برای انتشار مقالات خود عجله کنند. گاهی اوقات نویسندگان مقالات فکر می‌کنند بعد از دریافت بازخورد از ویراستار مجله و داوران، فرصت کافی را برای رفع نقایص کار خود دارند. بنابراین بهتر است، قبل از اقدام به چاپ مقاله خود،  بررسی مقاله ژورنالی را با دقت انجام دهید. 
  2.  اهداف و چارچوب های ژورنال ها: نکته دوم که در بررسی مقاله ژورنالی باید به دنبال آن باشید، اهدافی است که مدیران مجله ژورنالی ای که قصد چاپ مقاله ژورنالی شما را دارند، در نظر دارند. شما باید این اهداف را بشناسید و مقاله خود را متناسب با آن بررسی کنید و مطمئن باشید که مقاله شما، اهداف این مجلات را دنبال می کند. باید مطمئن شوید که مقاله شما در چهارچوب دستورالعمل‌های تعیین شده توسط مجله قرار دارد. برخی از ناشران، بسیاری از مقالات را به خاطر عدم تبعیت از الزامات مربوط به ارقام، جداول، منابع، سبک و فرمت مجله رد می‌کنند.

    لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم را در این صفحه ببینید.

  3.  ویرایش متن اصلی و اعداد: سومین موردی که در بررسی مقاله ژورنالی باید به دنبال حل نواقص آن باشید، متن اصلی و اعداد است. ویژگی کلیدی یک نوشته علمی، وضوح و شفافیت آن است. قبل از ارسال مقاله برای انتشار، بهتر است نوشته خود را به شکل حرفه‌ای ویرایش کنید. مقاله‌ای که به یک مجله مروری ارسال می‌شود، قبل از داوری ابتدا توسط هیئت تحریریه به‌ شکل انتقادی و دقیق بررسی می‌گردد. براساس آماری که توسط یکی از مجلات ژورنالی منتشر شده است، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از مقالات ارسال شده به مجلات، قبل از اینکه به مرحله بررسی برسند، به خاطر ضعف در زبان رد می‌شوند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرکت مقاله نویسی ISI با ما تماس بگیرید.

بررسی مقالات ژورنالی قبل از چاپ بسیار مهم است. شما باید تمام نکات مهمی که مجلات در نظر دارند را در بررسی مقاله ژورنالی در نظر گرفته و نکات مدنظر آن ها را رعایت نمایید. در این مقاله سعی شد سه مورد از مهم ترین نکاتی که در بررسی مقاله ژورنالی باید به دنبال آن ها باشید، بیان شود. اما نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که در این بحث نمی گنجد. شما می توانید با مراجعه به سایت ژورنال یاب و ارتباط با پشتیبانی، تمام ابهامات خود در زمینه چاپ مقاله را برطرف نمایید. 

برای اطلاع از نحوه ارسال مقاله به مجلات خارجی با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.