انواع مقاله از نظر محتوا

اگر نمی‌دانید که چگونه مقالات دسته‌بندی می‌شوند این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب دسته‌بندی مقاله از نظر محتوا توضیح داده شده است. انواع مقاله از نظر محتوا عبارتند از:

برای دریافت لیست مجلات علمی پژوهشی شیمی این مطلب را مطالعه کنید.

1. مقالات پژوهشی (تحقیقی)

مقالات تحقیقی یا همان مقالات پژوهشی ازجمله مقالات مهم هستند که در اکثر مجلات علمی منتشر می‌شود. پژوهشگران و دانشجویان در رشته‌ها و زمینه‌های علمی مختلف می‌توانند مقالات تحقیقی بنویسند. بخش‌های تشکیل‌دهنده این نوع از مقالات عبارتند از  مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه‌گیری و نتایج است. روش نگارش این دسته از مقالات در صفحه “مراحل نوشتن مقالات تحقیقی” توضیح داده شده است.

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته تاریخ مورد تایید وزارت علوم
ادامه مطلب

 

برای دانلود چند نمونه از فرمت مقاله علمی پژوهشی به این مطلب مراجعه کنید.

 

2. مقالات کوتاه

سردبیران مجلات معتقدند که مقالات کوتاه برای بسیاری از محققان جالب بوده و آن‌ها را راغب به انجام تحقیقات بیشتر می‌کنند. مقالات کوتاه معمولاً بلافاصله پس از ارسال به مجله، منتشر شده و فرآیند داوری این مقالات کوتاه است. بنابراین این نوع از مقالات برای آن دسته از افرادی که محدودیت زمانی داشته و رقابت در حوزه فعالیتشان بسیار بالا است، مناسب است. طول این مقالات کوتاه بوده، بنابراین برخی از آزمایش‌های انجام شده ممکن است منتشر نشوند تا زمانی که نویسنده مقاله تصمیم به نوشتن مقالات پژوهشی و تحقیقی بگیرد.

 

برای دانستن نحوه نگارش مقالات علمی مهندسی عمران این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

3. مقالات مروری

 در مقالات مروری خلاصه‌ای جامع از تحقیقات در مورد یک موضوع خاص و دیدگاه‌ها در مورد وضعیت و جایگاه آن موضوع ارائه می‌شود. آن‌ها اغلب توسط اساتید و افراد برجسته یک رشته پس از دعوت سردبیران مجلات نوشته می‌شوند. مقالات مروری اغلب به طور گسترده مورد مطالعه قرار می‌گیرند چراکه در این مقالات یک مقدمه و معرفی جامع از یک موضوع برای افرادی که تازه در این حوزه شروع به فعالیت کرده‌اند، ارائه می‌شود. در مقالات مروری تقریباً به 100 مقاله پژوهشی و تحقیقی رفرنس داده می‌شود.

روشهای نوین تدریس
ادامه مطلب

 

برای مشاهده لیست مجلات علمی پژوهشی عمران به این صفحه مراجعه کنید.

 

4. مطالعه موردی

در مطالعات موردی، مثال‌ها و نمونه‌های خاصی از پدیده‌های جالب گزارش می‌شوند. هدف از مطالعات موردی این است که محققین دیگر از احتمال وقوع یک پدیده خاص آگاهی داشته باشند. این نوع از مطالعات اغلب در پزشکی برای گزارش وقوع آسیب‌ها و بیماری‌ها ناشناخته یا در حال ظهور استفاده می‌شود.

 

نحوه نگارش مقاله زمین شناسی را در این مطلب بخوانید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد