نحوه ارائه مقاله isi

ارائه مقاله و حضور در کنفرانس‌ها می‌تواند یک تجربه و فرصت عالی برای رزومه کاری و تحصیلی شما باشد. با این وجود ارائه مقاله به صورت شفاهی یک کار سخت و دشوار به نظر می‌رسد. برای ارائه خوب مقاله، بهتر است نکات بیان شده در این مطلب را رعایت کنید:

1. اطلاعیه فراخوان مقاله را مطالعه کنید.

فراخوان مقاله و تمام اطلاعاتی که سردبیر کنفرانس منتشر می‌کند را با دقت بخوانید. در سایت و اطلاعیه کنفرانس به طور کامل مدت زمان ارائه مقاله در کنفرانس مشخص شده است. معمولاً هر ارائه‌ای بین 10 تا 20 دقیقه است و 5 دقیقه هم به سوالات حضار اختصاص داده می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ساختار مقاله نویسی این صفحه را مطالعه کنید.

2. برای ارائه مقاله خود برنامه‌ریزی کنید.

در یک کنفرانس یا سمینار تخصصی، شما آن چنان وقت ندارید تا کل مقاله خود را ارائه دهید. پس برنامه‌ریزی کنید تا بخش‌های مهم مقاله خود را به طور خلاصه توضیح دهید. در چند دقیقه اول از ارائه خود، مقدمه و پیش‌زمینه‌ای را بیان کنید و در مورد اهمیت موضوع پروژه خود توضیح دهید. سپس جزئیات را توضیح دهید و در آخر هم نتیجه‌گیری کنید.

مقاله کنفرانسی چیست و چه اصولی دارد؟
ادامه مطلب

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی با ما تماس بگیرید.

3. متن ارائه خود را بنویسید.

به عنوان یک قاعده کلی، سرعت خوب و قابل فهم در یک ارائه و سخنرانی حدود 2000 کلمه در هر 15 دقیقه است که معادل با 1300 کلمه در 10 دقیقه و 2600 کلمه در 20 دقیقه است. متنی را که می‌خواهید ارائه دهید را بنویسید و مطمئن باشید که کلمات آماده شده برای ارائه در این محدوده باشد.

در این صورت همه حضار می‌توانند صحبت‌های شما را کامل متوجه شوند. در ارائه مقاله خود فقط از روی مقاله و نوشته خود نخوانید و تلاش کنید بیشتر به مخاطبین نگاه کنید و تماس چشمی با مخاطبین داشته باشید. اگر می‌خواهید در یک کنفرانس خارجی مقاله خود را ارائه دهید، حتماً واضح انگلیسی صحبت کنید تا حضار متوجه منظور شما شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تبدیل پایان نامه به مقاله با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

4. برای ارائه مقاله خود پاورپوینت آماده کنید.

استفاده از پاورپوینت به بهتر شدن ارائه شما کمک می‌کند. از عکس‌ها، تصاویر و نمودارها در اسلایدهای خود استفاده کنید. متن‌های طولانی در اسلایدهای خود ننویسید و از جملات کوتاه و کلمات کلیدی استفاده کنید.

لیست مجلات علمی ترویجی
ادامه مطلب

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن مقاله تحلیل محتوا با ما تماس بگیرید.

در هنگام ارائه خود فقط از روی اسلایدها نخوانید. اگر می‌توانید قبل از روز سمینار یا کنفرانس، مقاله خود را برای دوستان و همکاران خود ارائه دهید. تا بتوانید ارائه خود را بهبود بدید. مقاله و پاورپوینت آماده شده را به خود ایمیل کنید تا در روز ارائه اگر به هر دلیلی فراموش کردید که با خود ببرید یا هر مشکل دیگری پیش آمد، به آن دسترسی داشته باشید.

برای اینکه در مورد نوشتن مقاله تدوین استراتژی بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

5. خود را برای سوال حضار آماده کنید.

در بیشتر موارد، حداقل یک سوال بعد از ارائه از شما پرسیده خواهد شد (در بعضی موارد هم ممکن است اصلاً سوالی پرسیده نشود). اگر سوالی را متوجه نشدید، بخواهید تا بیشتر توضیح داده شود. اگر جواب سوالی را نمی‌دانید دروغ نگویید و جواب اشتباه هم ندهید. در این صورت بهتر است توضیح دهید که هنوز این موضوع را بررسی نکردید و آن را یادداشت کنید تا در تحقیقات بعدی خود مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان چاپ مقاله با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید