مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی

مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی یک کار کاملا تخصصی است. عبارت “اگر مقاله چاپ نکنی، نابود می‌شویی (publish or perish)” به‌طور گسترده در جامعه دانشگاهی پذیرفته شده است. همین امر سبب شده است که دانشجویان برای قبولی در مصاحبه مقاطع بالاتر دانشگاه‌های معتبر و به دست آوردن شغل مناسب، اساتید و دانشگاهیان برای ارتقا شغلی همواره تحت‌فشار بوده و در مقاطع مختلف کاری و تحصیلی خود به فکر چاپ مقاله در ژورنال‌های علمی معتبر باشند. رقابت برای چاپ مقاله در ژورنال حتی پیش از دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد آغاز می‌شود.  

امروزه بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد تلاش می‌کنند در کنار نگارش پایان نامه، مقاله بنویسند تا هم بتوانند از پایان نامه خود با نمره خوب دفاع کنند و هم شانس موفقیت خود را در یافتن شغل بعد از فارغ‌التحصیلی افزایش دهند.

در این مطلب تلاش شده است تا به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکترا خود را نوشته و یا در حال نوشتن آن هستند، آموزش داده شود که چگونه نخستین مقاله خود را نوشته و برای چاپ در ژورنال اقدام کنند.

برای یافتن مجله مناسب برای مقاله با ما تماس بگیرید.

ضریب تاثیر مجلات علمی پژوهشی
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

مراحل چاپ مقاله در ژورنال

پیش از  مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که می‌خواهند برای اولین بار مقاله بنویسند، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند:

1.      چاپ مقاله در ژورنال بر مبنای پایان نامه یا انجام تحقیق جدید

اولین تصمیم یک دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا باید این باشد که آیا می‌خواهد یک فصل از پایان نامه خود را به مقاله تبدیل کند یا می‌خواهد مقاله خود را با انجام یک تحقیق جداگانه بنویسد. هر کدام‌یک از این دو روش‌ مزایا و معایب خود را دارد.

هنگام استفاده از یک یا چند فصل پایان نامه به‌عنوان مبنا برای نگارش مقاله، دانشجو باید بخش‌های مهم و مناسبی از پایان نامه را انتخاب کرده و از بیان مطالب اضافی و غیرضروری اجتناب کند. نحوه نگارش مقاله از روی پایان نامه در صفحه “تهیه مقاله از پایان نامه” به‌طور مفصل توضیح داده شده است.

مزیت تبدیل یک فصل پایان نامه به مقاله، این است که دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا مجبور نیست که زمان و هزینه دوباره برای انجام پژوهش دیگر صرف کند. از طرف دیگر چاپ بخشی از پایان نامه در یک مجله پییر ریویو، می‌تواند نشانه‌ای دلگرم‌کننده برای دانشجو باشد که در روز دفاع هم داوران نظر مثبتی خواهند داشت.

البته نوشتن مقاله با انجام تحقیقات جدید، مزایای خاص خود را دارد و این کار به افزایش تخصص و دانش دانشجو کمک کرده و او را قادر به انجام پژوهش‌های مستقل می‌سازد.

چاپ مقاله ISI
ادامه مطلب

برای مطالعه توضیحات بیشتر در مورد بخش‌های مختلف مقاله و نحوه نگارش مقالات علمی به صفحه “ساختار مقاله نویسی” مراجعه کنید.

برای انتخاب موضوع مقاله اقتصاد این مطلب را مطالعه کنید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

2.     یافتن مجله مناسب برای مقاله

توضیحات بیشتر در مورد این مرحله از چاپ مقاله، در صفحه “یافتن مجله مناسب برای مقاله” ارائه شده است.

3.      نحوه نوشتن مقاله علمی

نحوه نوشتن مقالات علمی در صفحه “چگونه مقاله بنویسیم؟” توضیح داده شده است.

4.      نحوه مکاتبه با مجلات علمی

برای مطالعه توضیحات در مورد نحوه مکاتبه با مجلات، به صفحه “نحوه پیگیری وضعیت مقاله ارسال شده به مجله” و صفحه “نحوه پاسخ به داوران مقاله” مراجعه کنید.

لیست مجلات بین المللی isi در رشته اقتصاد در این مقاله ذکر شده است.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید