مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع

مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع

مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع یک پایگاه داده برای دانشجویان، مهندسان و دانشگاهیان کشور برای ترویج، به اشتراک‌گذاری و بحث در مورد مسائل و پیشرفت‌های جدید در زمینه‌های مختلف رشته مهندسی صنایع است. ازاین‌رو در این پست از موسسه ژورنال یاب لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته مهندسی ارائه شده است.

برای مشاهده لیست نشریات علمی پژوهشی برق و کامپیوتر از این مطلب دیدن نمائید.

برای مشاهده لیست نشریات علمی پژوهشی مکانیک از این مطلب دیدن نمائید.

اگر بخواهیم تحقیقاتی که در حوزه رشته صنایع صورت می پذیرند را به بهترین نحو تشبیه کنیم باید این تحقیقات را به اقیانوسی کم عمق اما وسیع تشبیه نماییم. رشته صنایع یکی از پرطرفدارترین رشته های مهندسی است که تقریبا رشته ای نوپا محسوب می شود و بستر آماده ای برای تحقیقات و پژوهش های نوین را در اختیار محققین این رشته جذاب قرار داده است.

برای مشاهده لیست نشریات علمی پژوهشی بین رشته ای فنی و مهندسی از این مطلب دیدن نمائید.

شما می توانید حوزه های مختلف رشته صنایع را با سایر رشته های مهندسی و غیر مهندسی تلفیق نمایید و از دل آن تحقیقاتی جذاب، نوین و خلاقانه استخراج کنید. به عنوان مثال رشته صنایع می تواند با رشته هایی مانند مدیریت، فناوری اطلاعات، مکانیک، برق، مهندسی منابع انسانی و حتی رشته هایی که در حوزه مالی هستند ارتباط برقرار نماید. 

به همین دلیل اگر لیست مجلات صنایع را بررسی کنید خواهید دید که چه تنوع بالایی در این لیست از لحاظ موضوع تحقیقات و اسکوپ مجلات وجود دارد. در لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع می توان موضوعاتی مانند توسعه تکنولوژی، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، علوم بسته بندی، زنجیره تامین، علم مواد، کنترل کیفیت، الکترونیک، ارگونومی، داده کاوی، تصمیم گیری، تحقیق در عملیات، مکانیک و سیستم های تولید و مدیریت بهره وری را دید. 

برای مشاهده لیست نشریات علمی پژوهشی عمران از این مطلب دیدن نمائید.

برای مشاهده لیست مجلات علمی پژوهشی مواد و پلیمر از این مطلب بازدید نمائید.

در نتیجه اگر قرار باشد متنوع ترین گستره تحقیقاتی را معرفی نماییم باید از لیست مجلات صنایع یاد کنیم. دانشجویانی که در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کنند با ارائه مقالات نوین و خلاقانه در لیست مجلات صنایع می توانند مسیر روشنی را در حوزه های تحقیقاتی برای خود رقم بزنند. این رشته جای کار فراوانی در بحث تحقیقات دارد و بی شک می توان به نتایج درخشانی در آن رسید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع مورد تائید وزارت علوم

لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته صنایع که مورد تایید وزارت علوم است در لینک زیر ارائه شده است.

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع وزارتین 

یکی از مهمترین پاشنه های آشیل هر کشور صنایع آن است. تمرکز خاص و ویژه روی صنایع این امکان را به یک کشور می دهد تا خود را از مسیر در حال توسعه بودن به حوزه توسعه یافتگی هدایت کند. بنابراین این مهم به عهده محققین یک کشور است که با ارائه پژوهش های ارزنده در حیطه صنایع مسیر را برای پیشرفت های آتی و توسعه صنعت یک کشور باز کنند. اگر در حال تحصیل در رشته صنایع هستید و میخواهید مسیر پیشرفت را در حوزه تحقیقات طی کنید توصیه می کنیم که حتما اقدام به چاپ مقاله در لیست مجلات صنایع وزارتین نمایید.

این مجلات مورد تایید وزارت علوم می باشند و چاپ مقاله در آن ها می تواند منجر به کسب امتیازات علمی ارزنده ای برای شما شود. چنانچه به وبسایت وزارت علوم سر بزنید خواهید دید که این مجلات با رتبه های الف، ب، ج و دال و رتبه های بین المللی امتیازدهی شده اند و دارای ایندکس های مختلفی هستند. آن دسته از مجلاتی که در پایگاه های علمی معتبر ایندکس شده اند بی شک دارای اعتبار بالاتری هستند.

برای آشنایی بیشتر با سابمیت مقاله با شماره واتس آپ ما در ارتباط باشید.

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع وزارتین شامل ژورنال هایی به زبان فارسی و انگلیسی می شود. بنابراین زمان انتخاب مجله به زبان آن توجه داشته باشید. مطمئنا چاپ مقاله در ژورنال هایی که به زبان های بین المللی مانند انگلیسی چاپ می شوند این امتیاز را برای شما در بر دارد که محتوای علمی تان توسط قشر وسیع تری از جامعه مشتاق به علم صنایع مورد مطالعه قرار گیرد. 

از طرفی می توانید با چاپ مقاله در این مجلات مسیر خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی باز کنید. کارشناسان ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنند تا بتوانید مقاله های علمی ارزنده ای به زبان فارسی و انگلیسی با سطح علمی بالا در بهترین ژورنال های علمی جهان به چاپ برسانید.

لیست نشریه مورد تایید صنایع

یکی از اصلی ترین سوالاتی که دانشجویان می پرسند این است که چگونه لیست نشریه مورد تایید صنایع را شناسایی کنیم؟ برای این منظور باید به مورد تایید بودن نشریه از دید وزارت علوم دقت کنید. رتبه و امتیاز علمی نشریه را چک کنید و ایندکس ها را به دقت بررسی نمایید. برخی ایندکس ها مانند ISI به شدت روی امتیاز علمی مقاله شما تاثیر گذار هستند. 

بی شک نگارش یک مقاله علمی آن هم با محتوایی خلاقانه می تواند انرژی و زمان زیادی از شما بگیرد. بنابراین سعی کنید مقاله تان را در ژورنالی به چاپ برسانید که دارای اعتبار بالایی از نظر علمی می باشد. توصیه می کنیم که حتما قبل از سابمیت نمودن مقاله پارامترهایی مانند هیئت داوران، توالی چاپ، مدت زمان انتظار تا پذیرش مقاله، نرخ پذیرش، شاخص Q و ایمپکت فاکتور مجله را بررسی کنید. بررسی این پارامترها کمک می کند تا احتمال پذیرش مقاله را تخمین بزنید.

برای اطلاع از پذیرش مقاله به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

مطمئنا سرمایه گذاری در مجلاتی که شانس بالایی برای چاپ مقاله شما ارائه نمی دهند منطقی نیست. توصیه می کنیم که حتما از مرتبط بودن اسکوپ ژورنال با موضوع مقاله تان مطمئن شوید. مقالات حوزه صنایع و همچنین ژورنال های این رشته دارای تنوع بالایی در موضوع هستند به همین دلیل بسیار مهم است که انتخاب درستی داشته باشید. کارشناسان ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنند تا این مسیر را به بهترین وجه ممکن طی کنید.

Journal of Applied Research on Industrial Engineering

موسسه آموزش عالی آیندگان
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
CIVILICA
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: Scientific Indexing Services (SIS) KindCongress EBSCO Information Services

علوم و فنون بسته بندی

دانشگاه جامع امام حسین (ع)
علمی ترویجی
فنی و مهندسی
صنایع
ISC
magiran

رشد فناوری

مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی
علمی ترویجی
فنی و مهندسی
صنایع
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: Ricest

Journal of Industrial Engineering International

دانشگاه آزاد اسلامی- واحد تابعه تهران جنوب
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
DOAJ
Google Scholar
ISC
JCR
Scopus

Journal of Quality Engineering and Production Optimization

دانشگاه شاهد
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC

توسعه تکنولوژی صنعتی

پژوهشکده توسعه تکنولوژی
علمی ترویجی
فنی و مهندسی
صنایع
CIVILICA
ISC
magiran
SID

پژوهش های مهندسی صنایع در سیستم های تولید

دانشگاه بوعلی سینا
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: noormags

مدیریت زنجیره تأمین

دانشگاه جامع امام حسین (ع)
علمی ترویجی
فنی و مهندسی
صنایع
CIVILICA
ISC
magiran
سایر ایندکس ها: noormags

مهندسی صنایع و مدیریت

دانشگاه صنعتی شریف
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
CIVILICA
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: springer doi

Journal of Industrial and Systems Engineering

انجمن علمی مهندسی صنایع ایران
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: RICeST

Iranian Journal of Operations Research

انجمن علمی ایرانی تحقیق در عملیات
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC
SID

Journal of Industrial Engineering and Management Studies

مرکز مطالعات مدیریت ایران
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC
JCR
magiran
SID

International Journal of Research in Industrial Engineering

مـوسـسه آمـوزش عـالـی آیـندگـان
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
سایر ایندکس ها: WorldCAt Cosmos

Journal of Optimization in Industrial Engineering

دانشگاه آزاد اسلامی- واحد تابعه قزوین
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
Scopus
SID
SJR
سایر ایندکس ها: SJES of MSRT Linkedin RICeST

Advances in Industrial Engineering

دانشگاه تهران
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
DOAJ
magiran
سایر ایندکس ها: publons .researchgate linkedin

تصمیم گیری و تحقیق در عملیات

مـوسـسه آمـوزش عـالـی آیـندگـان
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
Google Scholar
ISC
magiran
SID
سایر ایندکس ها: ISSN

International Journal of Supply and Operations Management

دانشگاه خوارزمی
علمی پژوهشی
فنی و مهندسی
صنایع
DOAJ
Google Scholar
ISC
magiran
Scopus
SID
سایر ایندکس ها: EBSCO Open Academic Journals Index (OAJI) SIS

لیست ژورنال علمی پژوهشی صنایع

مبدا رشته صنایع که امروزه روز در کشور ما شاخه های فراوانی از آن تدریس می شود در آغاز کشورهای آمریکا و کانادا بودند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویانی که در رشته صنایع تحصیل می کنند با هدف اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکایی و کانادایی اقدام به ارائه مقاله می کنند. این دانشجویان با ارائه مقالاتی که ارزش و اعتبار علمی بالایی دارد سعی در مهاجرت تحصیلی دارند.

بنابراین اگر شما هم جزو این دسته از دانشجویان فعال و عاشق پژوهش هستید توصیه می کنیم که از همین حالا برای چاپ مقاله در لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع اقدام کنید. دارا بودن تعداد مقاله های علمی بیشتر می تواند مسیر شما را برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکایی و کانادایی باز کند.

برای کسب اطلاعات اکسپت مقاله با شماره های درج شده تماس بگیرید.

این موضوع نه تنها در مورد مهاجرت تحصیلی، بلکه در مورد ادامه تحصیل در ایران نیز صادق است. برترین دانشگاه های سطح بالای ایران به آن دسته از دانشجویانی بورسیه اعطا می کنند که دارای پژوهش های نوین و خلاقانه در حوزه صنایع بوده اند. پس اگر می خواهید در این مسیر موفق شوید بهتر است از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما در ژورنال یاب کمک بگیرید. ما این مسیر دشوار را برای شما هموار خواهیم ساخت.

5/5 - (2 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.