لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع

لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع یک پایگاه داده برای دانشجویان، مهندسان و دانشگاهیان کشور برای ترویج، به اشتراک‌گذاری و بحث در مورد مسائل و پیشرفت‌های جدید در زمینه‌های مختلف رشته مهندسی صنایع است. ازاین‌رو در این پست از موسسه ژورنال یاب لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته مهندسی ارائه شده است.

اگر به دنبال مجلات علمی پژوهشی مدیریت مالی می گردید این مطلب را مطالعه کنید.

اگر بخواهیم تحقیقاتی که در حوزه رشته صنایع صورت می پذیرند را به بهترین نحو تشبیه کنیم باید این تحقیقات را به اقیانوسی کم عمق اما وسیع تشبیه نماییم. رشته صنایع یکی از پرطرفدارترین رشته های مهندسی است که تقریبا رشته ای نوپا محسوب می شود و بستر آماده ای برای تحقیقات و پژوهش های نوین را در اختیار محققین این رشته جذاب قرار داده است.

شما می توانید حوزه های مختلف رشته صنایع را با سایر رشته های مهندسی و غیر مهندسی تلفیق نمایید و از دل آن تحقیقاتی جذاب، نوین و خلاقانه استخراج کنید. به عنوان مثال رشته صنایع می تواند با رشته هایی مانند مدیریت، فناوری اطلاعات، مکانیک، برق، مهندسی منابع انسانی و حتی رشته هایی که در حوزه مالی هستند ارتباط برقرار نماید. 

به همین دلیل اگر لیست مجلات صنایع را بررسی کنید خواهید دید که چه تنوع بالایی در این لیست از لحاظ موضوع تحقیقات و اسکوپ مجلات وجود دارد. در لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع می توان موضوعاتی مانند توسعه تکنولوژی، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، علوم بسته بندی، زنجیره تامین، علم مواد، کنترل کیفیت، الکترونیک، ارگونومی، داده کاوی، تصمیم گیری، تحقیق در عملیات، مکانیک و سیستم های تولید و مدیریت بهره وری را دید. 

در نتیجه اگر قرار باشد متنوع ترین گستره تحقیقاتی را معرفی نماییم باید از لیست مجلات صنایع یاد کنیم. دانشجویانی که در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کنند با ارائه مقالات نوین و خلاقانه در لیست مجلات صنایع می توانند مسیر روشنی را در حوزه های تحقیقاتی برای خود رقم بزنند. این رشته جای کار فراوانی در بحث تحقیقات دارد و بی شک می توان به نتایج درخشانی در آن رسید.

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع مورد تائید وزارت علوم

لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته صنایع که مورد تایید وزارت علوم است در لینک زیر ارائه شده است.

سابمیت مقاله چیست؟
ادامه مطلب
علوم و فنون بسته بندی
علمی ترویجی

علوم و فنون بسته بندی

مدیریت زنجیره تأمین
علمی ترویجی

مدیریت زنجیره تأمین

مهندسی صنایع و مدیریت
علمی پژوهشی

مهندسی صنایع و مدیریت

رشد فناوری
علمی ترویجی

رشد فناوری

تصمیم گیری و تحقیق در عملیات
علمی پژوهشی

تصمیم گیری و تحقیق در عملیات

توسعه تکنولوژی صنعتی
علمی ترویجی

توسعه تکنولوژی صنعتی

پژوهش های مهندسی صنایع در سیستم های تولید
علمی پژوهشی

پژوهش های مهندسی صنایع در سیستم های تولید

Journal of Industrial Engineering International
علمی پژوهشی

Journal of Industrial Engineering International

Islamic Azad University, South Tehran Branch
Journal of Industrial Engineering and Management Studies
علمی پژوهشی

Journal of Industrial Engineering and Management Studies

Iran Center for Management Studies
Journal of Industrial and Systems Engineering
علمی پژوهشی

Journal of Industrial and Systems Engineering

 INDUSTRIAL UNIVERSITY OF SHARIF
Journal of Optimization in Industrial Engineering
علمی پژوهشی

Journal of Optimization in Industrial Engineering

QIAU
Journal of Quality Engineering and Production Optimization
علمی پژوهشی

Journal of Quality Engineering and Production Optimization

 SHAHED UNIVERSITY
Journal of Applied Research on Industrial Engineering
علمی پژوهشی

Journal of Applied Research on Industrial Engineering

 AYANDEGAN INSTITUTE OF HIGHER EDUCATION
International Journal of Research in Industrial Engineering
علمی پژوهشی

International Journal of Research in Industrial Engineering

Ayandegan Institute of Higher Education, Iran
International Journal of Supply and Operations Management
علمی پژوهشی

International Journal of Supply and Operations Management

Kharazmi University
Iranian Journal of Operations Research
علمی پژوهشی

Iranian Journal of Operations Research

 IRANIAN SOCIETY OF OPERATIONS RESEARCH
Advances in Industrial Engineering
علمی پژوهشی

Advances in Industrial Engineering

University of Tehran

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع وزارتین 

یکی از مهمترین پاشنه های آشیل هر کشور صنایع آن است. تمرکز خاص و ویژه روی صنایع این امکان را به یک کشور می دهد تا خود را از مسیر در حال توسعه بودن به حوزه توسعه یافتگی هدایت کند. بنابراین این مهم به عهده محققین یک کشور است که با ارائه پژوهش های ارزنده در حیطه صنایع مسیر را برای پیشرفت های آتی و توسعه صنعت یک کشور باز کنند. اگر در حال تحصیل در رشته صنایع هستید و میخواهید مسیر پیشرفت را در حوزه تحقیقات طی کنید توصیه می کنیم که حتما اقدام به چاپ مقاله در لیست مجلات صنایع وزارتین نمایید.

این مجلات مورد تایید وزارت علوم می باشند و چاپ مقاله در آن ها می تواند منجر به کسب امتیازات علمی ارزنده ای برای شما شود. چنانچه به وبسایت وزارت علوم سر بزنید خواهید دید که این مجلات با رتبه های الف، ب، ج و دال و رتبه های بین المللی امتیازدهی شده اند و دارای ایندکس های مختلفی هستند. آن دسته از مجلاتی که در پایگاه های علمی معتبر ایندکس شده اند بی شک دارای اعتبار بالاتری هستند.

برای آشنایی بیشتر با سابمیت مقاله با شماره واتس آپ ما در ارتباط باشید.

لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع وزارتین شامل ژورنال هایی به زبان فارسی و انگلیسی می شود. بنابراین زمان انتخاب مجله به زبان آن توجه داشته باشید. مطمئنا چاپ مقاله در ژورنال هایی که به زبان های بین المللی مانند انگلیسی چاپ می شوند این امتیاز را برای شما در بر دارد که محتوای علمی تان توسط قشر وسیع تری از جامعه مشتاق به علم صنایع مورد مطالعه قرار گیرد. 

از طرفی می توانید با چاپ مقاله در این مجلات مسیر خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی باز کنید. کارشناسان ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنند تا بتوانید مقاله های علمی ارزنده ای به زبان فارسی و انگلیسی با سطح علمی بالا در بهترین ژورنال های علمی جهان به چاپ برسانید.

لیست نشریه مورد تایید صنایع

یکی از اصلی ترین سوالاتی که دانشجویان می پرسند این است که چگونه لیست نشریه مورد تایید صنایع را شناسایی کنیم؟ برای این منظور باید به مورد تایید بودن نشریه از دید وزارت علوم دقت کنید. رتبه و امتیاز علمی نشریه را چک کنید و ایندکس ها را به دقت بررسی نمایید. برخی ایندکس ها مانند ISI به شدت روی امتیاز علمی مقاله شما تاثیر گذار هستند. 

بی شک نگارش یک مقاله علمی آن هم با محتوایی خلاقانه می تواند انرژی و زمان زیادی از شما بگیرد. بنابراین سعی کنید مقاله تان را در ژورنالی به چاپ برسانید که دارای اعتبار بالایی از نظر علمی می باشد. توصیه می کنیم که حتما قبل از سابمیت نمودن مقاله پارامترهایی مانند هیئت داوران، توالی چاپ، مدت زمان انتظار تا پذیرش مقاله، نرخ پذیرش، شاخص Q و ایمپکت فاکتور مجله را بررسی کنید. بررسی این پارامترها کمک می کند تا احتمال پذیرش مقاله را تخمین بزنید.

برای اطلاع از پذیرش مقاله به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

مطمئنا سرمایه گذاری در مجلاتی که شانس بالایی برای چاپ مقاله شما ارائه نمی دهند منطقی نیست. توصیه می کنیم که حتما از مرتبط بودن اسکوپ ژورنال با موضوع مقاله تان مطمئن شوید. مقالات حوزه صنایع و همچنین ژورنال های این رشته دارای تنوع بالایی در موضوع هستند به همین دلیل بسیار مهم است که انتخاب درستی داشته باشید. کارشناسان ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنند تا این مسیر را به بهترین وجه ممکن طی کنید.

لیست ژورنال علمی پژوهشی صنایع

مبدا رشته صنایع که امروزه روز در کشور ما شاخه های فراوانی از آن تدریس می شود در آغاز کشورهای آمریکا و کانادا بودند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویانی که در رشته صنایع تحصیل می کنند با هدف اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکایی و کانادایی اقدام به ارائه مقاله می کنند. این دانشجویان با ارائه مقالاتی که ارزش و اعتبار علمی بالایی دارد سعی در مهاجرت تحصیلی دارند.

بنابراین اگر شما هم جزو این دسته از دانشجویان فعال و عاشق پژوهش هستید توصیه می کنیم که از همین حالا برای چاپ مقاله در لیست مجلات علمی پژوهشی صنایع اقدام کنید. دارا بودن تعداد مقاله های علمی بیشتر می تواند مسیر شما را برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکایی و کانادایی باز کند.

برای کسب اطلاعات اکسپت مقاله با شماره های درج شده تماس بگیرید.

این موضوع نه تنها در مورد مهاجرت تحصیلی، بلکه در مورد ادامه تحصیل در ایران نیز صادق است. برترین دانشگاه های سطح بالای ایران به آن دسته از دانشجویانی بورسیه اعطا می کنند که دارای پژوهش های نوین و خلاقانه در حوزه صنایع بوده اند. پس اگر می خواهید در این مسیر موفق شوید بهتر است از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما در ژورنال یاب کمک بگیرید. ما این مسیر دشوار را برای شما هموار خواهیم ساخت.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

نحوه نگارش مقالات تخصصی
ادامه مطلب

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

پذیرش و چاپ مقاله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد