نحوه نگارش مقاله زمین شناسی

مقاله زمین شناسی مقاله‌ای است که در آن ویژگی‌های مختلف زمین و ساختارهای تشکیل دهنده آن مانند کوه‌ها، زمین‌لرزه‌ها، اقیانوس‌ها، پوسته زمین، سنگ‌ها و غیره مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

انتخاب موضوع برای نگارش مقاله در رشته زمین شناسی

برای نگارش مقالات زمین شناسی، اولین وظیفه شما این است که یک موضوع مناسب انتخاب کنید. موضوعاتی که در آن‌ها برخی از پدیده‌های روز دنیا در زمینه زمین شناسی مورد بررسی قرار گرفته، ازجمله موضوعات ایده آل برای نگارش مقالات جدید است.

لیست مجلات علمی پژوهشی زمین شناسی را در این صفحه ببینید.

برخی از موضوعات اصلی در رشته زمین شناسی عبارتند از:

  • مبدأ، ترکیب و ساختار داخلی زمین
  • فرآیند تشکیل منظومه شمسی
  • ترکیب و ویژگی‌های هسته، گوشته و پوسته
  • ویژگی‌های امواج لرزه‌ای هسته، گوشته و پوسته
  • نرخ فرآیندهای زمین شناسی
  • اصول کلی تکنیک‌های رادیومتری برای قدمت سنگ‌ها
معرفی پابلیشرهای مجلات معتبر خارجی
ادامه مطلب

نگارش مقاله زمین شناسی

بعد از انتخاب موضوع، تحقیقات لازم ازجمله تحقیقات کتابخانه‌ای را انجام دهید. شما می‌توانید از مقالات، مجلات، پایان‌نامه‌ها و کتاب‌های زمین شناسی معتبر و همچنین گزارش‌های رسمی کشور برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه دانلود رایگان مقالات و پایان‌نامه به صفحات “دانلود مقاله” و “دانلود متن کامل پایان‌نامه” مراجعه کنید.

نحوه نگارش مقالات علمی در رشته زمین شناسی مشابه بسیاری از رشته‌های دیگر است. در صفحه ” چگونه مقاله بنویسم؟” در مورد نحوه نگارش تک‌تک بخش‌های مقالات توضیح داده شده است.

 

برای نوشتن مقاله مروری سیستماتیک با ما تماس بگیرید. 

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

چاپ مقالات زمین شناسی

بعد از نگارش، مقاله خود را با کمک نرم‌افزارهایی که وجود دارند، ویرایش کنید. برای ویرایش مقالات فارسی از نرم‌افزار ویراستیار استفاده کنید. نحوه دانلود و استفاده از این نرم‌افزار در صفحه “ویرایش پایان‌نامه با ویراستیار (Virastyar)” توضیح داده شده است.

اگر می‌خواهید مقاله خود را در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ کنید، پیش از سابمیت حتماً آن را با کمک نرم‌افزار گرامرلی ویرایش کنید. در صفحه “ نرم‌افزار ویرایش مقالات انگلیسی ” نحوه استفاده از نرم‌افزار گرامرلی به‌صورت رایگان توضیح داده شده است.

درخواست چاپ تضمینی مقاله jcr
ادامه مطلب

لیست مجلات معتبر و مورد تایید وزارت علوم در صفحه “مجلات علمی پژوهشی زمین شناسی” ارائه شده است. بعد از انتخاب مجله به صفحه اینترنتی مجله مراجعه کرده و مقاله خود را برای چاپ ارسال کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ادبیات تحقیق و مقالات مروری سیستماتیک این مطلب را مطالعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد