چگونگی نوشتن مقاله رشته ادبیات فارسی

نگارش مقاله علمی پژوهشی ادبیات برای دانشجویان، اساتید و پژوهشگرانی که در این رشته فعالیت می‌کنند از  اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چراکه داشتن مقاله علمی پژوهشی در رزومه نسبت به سایر مقالات علمی از امتیاز بالاتری برخوردار است. ازاین‌رو اگر می‌خواهید در مصاحبه تحصیلی و شغلی موفق‌تر باشید، بهتر است از همین حالا به فکر نگارش مقاله علمی پژوهشی باشید.

اگر نمی‌دانید که چگونه مقاله علمی پژوهشی در رشته ادبیات بنویسید، این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب ما نحوه نگارش مقاله علمی پژوهشی ادبیات را توضیح می‌دهیم.

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته ادبیات فارسی را در این مطلب بخوانید.

نگارش مقاله رشته مهندسی شیمی
ادامه مطلب

چگونه مقاله علمی پژوهشی در رشته ادبیات بنویسیم؟

برای نگارش مقاله، نخست باید موضوعی را انتخاب کنید. در صفحه “موضوع برای مقاله” نکات مهمی که در انتخاب موضوع مقاله باید رعایت شود، توضیح داده شده است. با رعایت این نکات، موضوعی را که بیشتر با علایق شما هم‌خوانی دارد انتخاب کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در نگارش مقاله علمی رعایت ساختار مقاله‌نویسی است. ساختار و قواعد مقاله‌نویسی در رشته ادبیات کمی متفاوت بوده و هر مجله فرمت خاصی برای نگارش مقاله دارد. پیش از سابمیت مقاله به سایت مجله مراجعه کرده و قوانین آن ژورنال را مطالعه و مقاله‌تان را به فرمت موردنظر مجله دربیاورید.

برای چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران با ما تماس بگیرید.

اما به‌طورکلی می‌توان گفت که هر مقاله علمی پژوهشی ادبیات دارای بخش‌های زیر است:

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

 • عنوان
 • نام نویسنده و یا نویسندگان
 • چکیده: در قسمت چکیده مقالات علمی پژوهشی در رشته ادبیات، خلاصه‌ای از متن را بیان کرده و به مخاطب توضیح دهید که چه موضوعی در مقاله بررسی و چه نتایجی به‌دست‌آمده است و ضرورت این پژوهش چه بوده است.  
پژوهشنامه حقوق کیفری
ادامه مطلب

برای مشاوره نگارش مقالات علمی پژوهشی با ما تماس بگیرید.

 • واژه‌های کلیدی: در این بخش واژه‌های مهم و عبارات اصلی مقاله بیان می‌شود.
 • مقدمه: این بخش شامل بیان مسئله، پیشینه و ضرورت تحقیق است. همچنین در این بخش فرضیه‌ها و اهداف پژوهش بیان می‌شود.
 • بحث: تفسیر و تحلیل نتایج به‌دست‌آمده در طول پژوهش را به‌طور مفصل در این بخش توضیح دهید.
 • نتیجه‌گیری: در این بخش نتایج و استدلال‌های تحقیق به‌صورت تیتروار و کاملاً خلاصه بیان می‌شود.
 • فهرست منابع: منابع علمی مانند کتاب‌ها و مقاله‌های مختلف که در طول فرآیند پژوهش از آن‌ها استفاده کردید را در بخش منابع فهرست کنید. توجه کنید که در نگارش مقاله باید از منابع اطلاعاتی معتبر استفاده کرد.

برای چاپ مقاله پژوهشی در کمترین زمان با ما در تماس باشید.

چاپ مقاله علمی در رشته ادبیات

بعد از اتمام نگارش، یک مجله علمی پژوهشی انتخاب کرده و مقاله خود را برای ادیتور مجله ارسال کنید. در صفحه “لیست مجلات علمی پژوهشی در رشته ادبیات” مجلات داخلی که در رشته ادبیات فعالیت کرده و مقاله منتشر می‌کنند، معرفی شده‌اند. به این صفحه مراجعه کرده و مجله‌ای مناسب برای انتشار مقاله خود انتخاب کنید.

برای اطلاع از نحوه تاسیس مجله علمی پژوهشی با ما در تماس باشید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

  کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
  4/5 - (1 امتیاز)