نحوه نگارش مقالات تخصصی

مقالات تخصصی با هدف به اشتراک‌گذاری تحقیقات جدید با دیگر محققان، متخصصین و دانشجویان منتشر می‌شوند. مقالات تخصصی هر رشته‌ای توسط افراد متخصص همان رشته نوشته می‌شود. این مقالات، تحقیقات منحصربه‌فرد، دقیق و معتبر در یک رشته بوده که مخاطبان آن‌ها افرادی هستند که در آن حرفه و رشته خاص فعالیت دارند.

هدف از نگارش مقالات تخصصی

هدف از نگارش مقالات تخصصی به‌روز نگه‌داشتن دانشجویان، متخصصان و فعالان یک رشته از جدیدترین تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده است که ممکن است روی زندگی کاری آن‌ها تاثیر داشته باشد. مقاله‌های تخصصی را می‌توان در وب‌سایت‌های دانشگاهی و پژوهشی، نشریات چاپی و مجلات آنلاین تخصصی و بین‌رشته‌ای منتشر کرد.

برای کسب درآمد از طریق مقاله نویسی با ما در تماس باشید.

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته کشاورزی گرایش اکولوژی
ادامه مطلب

نحوه نگارش مقالات تخصصی و ویژگی‌های یک مقاله تخصصی

اطلاعات بیان شده در مقاله‌های تخصصی مانند سایر مقالات علمی در بخش‌هایی با عنوان چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه‌گیری، نتایج و رفرنس (منابع) سازمان‌دهی می‌شوند. معمولاً مقالات تخصصی 10 تا 20 صفحه بوده و شامل نمودار و جداول هستند و به‌ندرت در این مقالات علمی تبلیغات دیده می‌شود. نویسنده در نگارش این مقاله‌های از کلمات تخصصی رشته خود استفاده کرده و نتایج را به‌طور عینی و بدون هیچ تعصبی بیان می‌کند. نبابریان حتما باید به نحوه نگارش مقالات تخصصی توجه ویژه داشت.

برای مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

انتخاب مجلات تخصصی یا ژورنال‌های بین‌رشته‌ای

پیش از انتخاب مجله برای چاپ مقاله باید حتما به نحوه نگارش مقالات تخصصی دقت کنیم تا در سریع ترین زمان ممکن مقاله ما برای چاپ مورد قبول واقع شود. هنگام انتخاب مجله، بهتر است ژورنالی را انتخاب کنید که از لحاظ علمی شناخته شده بوده و در سطح بین‌المللی قابل‌اعتماد باشد. پیش از سابمیت مقاله، مشخصات ژورنال انتخابی را (از جمله ISSN، ایمپکت فاکتور، ضریب تاثیر مجله، Sjr ژورنال و h-index (اچ-ایندکس) ژورنال ) بررسی کرده و سپس مقاله خود را ارسال کنید.

نحوه ویراستاری مقاله انگلیسی
ادامه مطلب

چاپ مقاله در هر کدام از ژورنال‌های تخصصی و بین‌رشته‌ای مزیت‌ها و محدودیت‌های خود را دارد. در برخی موارد مجلات بین‌رشته‌ای ترجیح داده می‌شود؛ چراکه مخاطبان این ژورنال‌ها طیف وسیعی از جامعه هستند و احتمال دیده شدن و تاثیر مقاله چاپ شده در این مجلات در محافل علمی بیشتر است. اما در اکثر موارد پژوهشگران ترجیح می‌دهند که مقاله‌های خود را در مجلات تخصصی منتشر کنند.

برای یافتن مجله مناسب برای مقاله با ما تماس بگیرید.

در مجلات تخصصی محتوای مقاله سابمیت شده توسط داوران ژورنال که معمولاً متخصصان آن رشته هستند، از لحاظ علمی مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ به همین دلیل مقاله‌های مجلات تخصصی همیشه از کیفیت بیشتری برخوردار هستند اما مشکلی که وجود دارد این است که مدت‌زمان داوری این مجلات طولانی است. درنهایت با توجه به محدودیت‌ها و مزایای بیان شده، انتخاب بین مجلات تخصصی و ژورنال‌های بین‌رشته‌ای، به شرایط خود نویسنده بستگی دارد.

دانلود رایگان مقاله تخصصی

معمولاً دانشجویان رشته‌های مختلف برای نوشتن پایان نامه، باید مقاله‌ای را به‌عنوان مقاله بیس دانلود کنند که در اکثر موارد مقالات تخصصی هستند. در صفحه “مقاله رایگان” نحوه دانلود مقالات تخصصی در رشته‌های مختلف توضیح داده شده است. به این صفحه مراجعه کرده و مقالات خود را به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دانلود کنید.  

برای انتخاب موضوع مقاله اقتصاد این مطلب را مطالعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید