نحوه نگارش مقالات تخصصی

نحوه نگارش مقالات تخصصی

مقالات تخصصی با هدف به اشتراک‌گذاری تحقیقات جدید با دیگر محققان، متخصصین و دانشجویان منتشر می‌شوند. مقالات تخصصی هر رشته‌ای توسط افراد متخصص همان رشته نوشته می‌شود. این مقالات، تحقیقات منحصربه‌فرد، دقیق و معتبر در یک رشته بوده که مخاطبان آن‌ها افرادی هستند که در آن حرفه و رشته خاص فعالیت دارند.

هدف از نگارش مقالات تخصصی

هدف از نگارش مقالات تخصصی به‌روز نگه‌داشتن دانشجویان، متخصصان و فعالان یک رشته از جدیدترین تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده است که ممکن است روی زندگی کاری آن‌ها تاثیر داشته باشد. مقاله‌های تخصصی را می‌توان در وب‌سایت‌های دانشگاهی و پژوهشی، نشریات چاپی و مجلات آنلاین تخصصی و بین‌رشته‌ای منتشر کرد.

برای کسب درآمد از طریق مقاله نویسی با ما در تماس باشید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

نحوه نگارش مقالات تخصصی و ویژگی‌های یک مقاله تخصصی

اطلاعات بیان شده در مقاله‌های تخصصی مانند سایر مقالات علمی در بخش‌هایی با عنوان چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه‌گیری، نتایج و رفرنس (منابع) سازمان‌دهی می‌شوند. معمولاً مقالات تخصصی 10 تا 20 صفحه بوده و شامل نمودار و جداول هستند و به‌ندرت در این مقالات علمی تبلیغات دیده می‌شود. نویسنده در نگارش این مقاله‌های از کلمات تخصصی رشته خود استفاده کرده و نتایج را به‌طور عینی و بدون هیچ تعصبی بیان می‌کند. نبابریان حتما باید به نحوه نگارش مقالات تخصصی توجه ویژه داشت.

برای مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی با ما تماس بگیرید.

انتخاب مجلات تخصصی یا ژورنال‌های بین‌رشته‌ای

پیش از انتخاب مجله برای چاپ مقاله باید حتما به نحوه نگارش مقالات تخصصی دقت کنیم تا در سریع ترین زمان ممکن مقاله ما برای چاپ مورد قبول واقع شود. هنگام انتخاب مجله، بهتر است ژورنالی را انتخاب کنید که از لحاظ علمی شناخته شده بوده و در سطح بین‌المللی قابل‌اعتماد باشد. پیش از سابمیت مقاله، مشخصات ژورنال انتخابی را (از جمله ISSN، ایمپکت فاکتور، ضریب تاثیر مجله، Sjr ژورنال و h-index (اچ-ایندکس) ژورنال ) بررسی کرده و سپس مقاله خود را ارسال کنید.

چاپ مقاله در هر کدام از ژورنال‌های تخصصی و بین‌رشته‌ای مزیت‌ها و محدودیت‌های خود را دارد. در برخی موارد مجلات بین‌رشته‌ای ترجیح داده می‌شود؛ چراکه مخاطبان این ژورنال‌ها طیف وسیعی از جامعه هستند و احتمال دیده شدن و تاثیر مقاله چاپ شده در این مجلات در محافل علمی بیشتر است. اما در اکثر موارد پژوهشگران ترجیح می‌دهند که مقاله‌های خود را در مجلات تخصصی منتشر کنند.

برای یافتن مجله مناسب برای مقاله با ما تماس بگیرید.

در مجلات تخصصی محتوای مقاله سابمیت شده توسط داوران ژورنال که معمولاً متخصصان آن رشته هستند، از لحاظ علمی مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ به همین دلیل مقاله‌های مجلات تخصصی همیشه از کیفیت بیشتری برخوردار هستند اما مشکلی که وجود دارد این است که مدت‌زمان داوری این مجلات طولانی است. درنهایت با توجه به محدودیت‌ها و مزایای بیان شده، انتخاب بین مجلات تخصصی و ژورنال‌های بین‌رشته‌ای، به شرایط خود نویسنده بستگی دارد.

دانلود رایگان مقاله تخصصی

معمولاً دانشجویان رشته‌های مختلف برای نوشتن پایان نامه، باید مقاله‌ای را به‌عنوان مقاله بیس دانلود کنند که در اکثر موارد مقالات تخصصی هستند. در صفحه “مقاله رایگان” نحوه دانلود مقالات تخصصی در رشته‌های مختلف توضیح داده شده است. به این صفحه مراجعه کرده و مقالات خود را به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای دانلود کنید.  

برای انتخاب موضوع مقاله اقتصاد این مطلب را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.