مراحل نگارش مقالات علمی ترویجی

هدف از نگارش مقالات علمی ترویجی مرور پیشرفت‌های اخیر در یک موضوع خاص و خلاصه مقالات علمی پژوهشی سایر پژوهشگران در مورد آن موضوع است. خوانندگان و پژوهشگران با مطالعه این نوع مقالات می‌توانند به‌طور خلاصه از یافته‌های اخیر محققان مطلع شوند و نیازی نیست که آن‌ها چندین مقاله بخوانند.

درواقع در مقالات علمی ترویجی یک دیدگاه خاص در زمینه‌ای علمی بررسی شده و شواهد رد یا تایید آن ارائه می‌شود. بنابراین تمرکز اصلی در نگارش مقالات مروری و ترویجی، توصیف داده‌ها و مطالب جمع‌آوری شده است به‌نحوی‌که آن دیدگاه تایید یا رد شود.

اگر شما نمی‌دانید که چگونه مقاله علمی ترویجی بنویسید، این مطلب را بخوانید. تمرکز ما در این مطلب توضیح مراحل نگارش مقالات علمی ترویجی است.

با ژورنال یاب بهترین موسسه چاپ مقاله تماس بگیرید.

همه چیز درباره Proofreading: پروف ریدینگ
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

مراحل نگارش مقالات علمی ترویجی

اگر می‌خواهید برای اولین بار مقاله علمی ترویجی بنویسید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1.      انتخاب موضوع و نگارش مقاله

نخست موضوع خود را انتخاب و سپس چند مقاله جدید که در حیطه آن موضوع اخیراً منتشر شده است، دانلود کنید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه رفرنس نویسی مقاله فارسی با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

برای نگارش مقالات مروری شما باید چند مقاله پژوهشی را در یک موضوع علمی مطالعه کرده و تفاسیر خود را از مفاهیم بیان شده در آن مقالات را ارائه دهید. هنگامی‌که شما شروع به مطالعه مقالات می‌کنید ممکن است وسوسه شوید که همه مطالب را در مقاله خود ذکر کنید. بدیهی است که این کار امکان‌پذیر نیست. بنابراین دامنه و حوزه کاری خود را از ابتدا تعریف کرده و مشخص کنید که چه جنبه‌ای از موضوع را بررسی خواهید کرد.

انواع ژورنال ها از نظر اعتبار
ادامه مطلب

توجه کنید که ساختار مقاله‌نویسی در مقالات ترویجی مشابه ساختار مقالات علمی پژوهشی و مقالات isi است.

2.      انتخاب مجله

مجله‌ای را برای چاپ مقاله انتخاب کنید. در صفحه “معیارهای انتخاب مجله” نحوه انتخاب ژورنال توضیح داده شده است.

بعد از انتخاب مجله به سایت ژورنال مراجعه کرده و چک کنید که موضوع مقاله در حوزه کاری ژورنال باشد. سپس مقاله خود را به فرمت و چارچوبی که مجله خواسته دربیاورید و حتماً با نرم‌افزارهای ویرایش مطالب انگلیسی و فارسی، مقاله خود را ویرایش کنید. سپس مقاله خود را به مجله موردنظر خود ارسال کرده و منتظر نظر داوران مجله باشید.

برای شناخت انواع مقاله از نظر محتوا این مطلب را مطالعه کنید.

نکته مهم در نگارش مقالات علمی و ترویجی

در مقالات مروری پژوهشگر می‌تواند نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد موضوع مقاله ارائه داده و مشخص کند که چه بخش‌هایی بررسی نشده و ارزش مطالعه و پژوهش را دارد. او می‌تواند در انتهای مقاله برای مطالعات آتی پیشنهاداتی داشته باشد.

برای دانستن مراحل نوشتن مقالات تحقیقی به این صفحه مراجعه کنید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید