راهنمای نوشتن مقاله انگلیسی

مواردی وجود دارند که قبل از اقدام به نوشتن مقاله باید در خصوص آن‌ها کمی فکر کرد. در اینجا دو مورد مهم یعنی محتوا و ژورنال را بررسی می‌کنیم.

محتوا

شما باید بدانید که درباره چه چیزی قرار است بنویسید. هنگامی‌که درباره آنچه که می‌خواهید بنویسید بدانید سؤال بعدی پیش می‌آید: چگونه می‌توانید به بهترین شکل ممکن آن را بنویسید. بسیاری از مقالات با محتواهای خوب می‌توانند در ژورنال‌هایی با رنکینگ بالا چاپ شوند اگر آن‌ها کمی متفاوت نوشته شوند. در چنین مواردی تنها محتویات مقاله مسئله اصلی نیست بلکه مواردی مانند چگونگی اولویت‌بندی، ساختار، میزان مرتبط بودن مقاله با مقالات دیگر در آن حوزه، چگونگی گنجانده شدن در بحث‌های جاری و چگونگی پیکربندی نیز مهم است.

برای یادگیری نحوه نوشتن مقاله علمی کوتاه این مطلب را مطالعه کنید.

روش نگارش CV قوی و موثر
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

برای نوشتن مقاله، حتما ساختارو قواعد مقاله نویسی رعایت کنید تا بتوانید از ژورنال‌های معتبر داخلی و مجلات ISI برای مقاله خود اکسپت بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقاله isi با ما تماس بگیرید.

ژورنال موردنظر

ضروری است که در خصوص ژورنال موردنظرتان مطالبی را بدانید، مانند اینکه چه مطالبی برای خوانندگان و ادیتورها جذاب است، و ژورنال چه خط‌مشی‌های خاصی را دنبال می‌کند. مقالات زیادی وجود دارند که باوجود خوب بودن رد می‌شوند زیرا به ژورنال‌های غیرمرتبط و اشتباه فرستاده می‌شوند. همچنین مقالات فوق‌العاده‌ای وجود دارند که در ژورنال‌های مناسب و خوبی چاپ می‌شوند اما هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌خواند.

این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مقاله به‌صورت بسیار ضعیفی با کلیت ژورنال مرتبط می‌شود.  کمی در خصوص ژورنال موردنظر خود مطالعه و تحقیق کنید. مطالب موجود در سایت ژورنال را بخوانید. 

 

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

اطلاعاتی در خصوص ادیتورها کسب کنید. در خصوص اینکه چگونه ژورنال خود را در حوزه مربوط به رشته خود مطرح می‌سازد مطالبی را بخوانید. شما متوجه خواهید شد که  محتوای یکسان می‌تواند –بسته به ساختار و نحوه ارائه ژورنال- به‌صورت متفاوتی با ژورنال‌های مختلف متناسب شود.

مراحل نوشتن مقالات تحقیقی
ادامه مطلب

زمانی که شما در خصوص این “مسئله بزرگ” به‌طور کامل فکر کردید، اکنون آمادگی این را دارید تا اقدامات پیشنهادی زیر را انجام دهید:

  • تعیین چارچوبی برای مقاله
  • داشتن طرحی برای مقاله
  • اولویت‌بندی مطالب و محتویات
  • گنجاندن محتویات در یک طول مناسب

برای دریافت مشاوره در مورد نحوه ارائه مقاله isi با ما تماس بگیرید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید