آخرین اخبار ما

وبلاگ
مقالات پییر ریویو (Peer review) چیست ؟

مقالات پییر ریویو (Peer review) چیست ؟

31 شهریور 1401

منتقدان ادبی (یا بهتر است بگوییم بررسی‌کنندگان متون ادبی)، نقش مهم و کلیدی را در انتشار مطالب علمی (معتبر) دارند. پییر ریویو (یا بررسی همکار) به تحقیق اعتبار می‌بخشد، و روشی را بنانهاده که توسط آن یک تحقیق می‌تواند ارزیابی شود. این روش همچنین جوامع علمی را شبکه‌وار به یکدیگر متصل می‌نماید.

چگونگی ترتیب نگارش مقاله

چگونگی ترتیب نگارش مقاله

29 شهریور 1401

نگارش مقاله ، چالشی برای همه دانشجویان ارشد و دکتری است. هنوز معلوم نیست که چه کسی برای نخستین بار اقدام به نوشتن یک مقاله کرده است. گفته می‌شود که مونتین (Montaigne )، نویسنده فرانسوی در قرن شانزدهم، کلمه “Essai” را اختراع و نوشته خود را با این عنوان نام‌گذاری کرد.

مراحل چاپ مقاله در مجلات الزویر

مراحل چاپ مقاله در مجلات الزویر

29 شهریور 1401

انتشار یک مقاله در یک ژورنال یکی از اهداف اساسی هر محققی است. به‌عنوان یک محقق، ما تلاش می‌کنیم تا به‌منظور پیشرفت علم، تحقیقاتی باکیفیت بالا را انجام دهیم. آنچه که ما به آن معتقدیم، فرضیه‌های منحصربه‌فرد است، همچنین کار ما بر روی داده‌های قوی و استفاده از یک روش تحقیق مناسب است.

نحوه نوشتن مقاله و پایان نامه

نحوه نوشتن مقاله و پایان نامه

29 شهریور 1401

همان‌طور که می‌دانیم وجه اشتراک مقاله و پایان‌نامه این است که هر دو، کار پژوهشی هستند. ازآنجاکه برای فارغ‌التحصیلی، انجام پایان‌نامه آخرین و مهم‌ترین مرحله است و نگارش آن کار بسیار دشوار و وقت‌گیری است. پس بهتر است افرادی که اقدام به نوشتن پایان‌نامه می‌نمایند مقالاتی را از آن استخراج کرده و به چاپ برسانند.

افزایش سایتیشن مقاله چیست؟

افزایش سایتیشن مقاله چیست؟

29 شهریور 1401

تعداد ارجاعات به یک مقاله را سایتیشن می‌نامند. ارجاع یا همان رفرنس‌دهی به این معنی است که یک محقق دیگر از مطالب مقاله شما استفاده کرده و به مقاله شما رفرنس دهد. همان‌طور که در مطالب قبلی گفته شد هرچقدر تعداد سایتیشن یا استناد یا ارجاعات به یک مقاله بیشتر باشد نشان‌دهنده بالا بودن اعتبار آن مقاله است.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
تهران

دسته بندی ها

لینک های مفید

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق این پلتفرم متعلق به ژورنال یاب میباشد