کسب درآمد از طریق مقاله نویسی

کسب درآمد از طریق مقاله نویسی

مقاله نویس کسی است که می‌تواند در رشته تحصیلی خود مقاله بنویسد. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که مقاله نویس خوب چه مهارت‌هایی دارد و برای این که یک فرد مقاله نویس خوبی باشد باید چه کارهایی را انجام دهد؟

پیش از پاسخ به این سوال، توجه کنید که هر فردی می‌تواند در رشته خود متخصص و موفق باشد فقط کافی است شروع به فعالیت کرده و مرتکب خطا و اشتباه شود. هرچه اشتباهات بیشتری انجام دهد، بیشتر یاد می‌گیرد و هرچه بیشتر یاد بگیرد، مهارت بیشتری کسب می‌کند. بنابراین اگر شما می‌خواهید مقاله بنویسید کافی است اراده کرده و نوشتن مقاله را شروع کنید. در ادامه مهارت‌هایی را آموزش می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا یک مقاله خوب بنویسید و از شما با عنوان یک مقاله نویس خوب یاد شود.

برای مشاوره چاپ مقاله در ژورنال های خارجی با ما تماس بگیرید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

انتخاب مجله، استخراج، ترجمه، ویراستاری و پلاجیاریسم

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج ، ترجمه، ویراستاری علمی و ساختاری و سنجش عدم سرقت علمی و انتخاب مجله در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله برای مجله با سطح دلخواه شما و اخذ پذیرش و چاپ مقاله

شما می توانید فرایند سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ما پذیرش و چاپ مقاله شما در مناسب ترین مجله با سطح دلخواه شما را تضمین میکنیم.

تاسیس و راه اندازی نشریه علمی

کلیه مراحل تاسیس نشریه علمی از اخذ مجوز تا راه اندازی سامانه های مدیریت نشریات و دریافت ایندکس های معتبر از قبیل علمی پژوهشی، ISI، Scopus، ISC و تبلیغات دریافت مقاله را برای شما انجام میدهیم.

مهارت‌های یک مقاله نویس خوب

پیش ار اینکه شروع به کسب درآمد از طریق مقاله نویسی نمایید باید اصول نوشتن مقاله را بدانید.

نوشتن یک مقاله علمی به معنای بیان مجموعه‌ای از ایده‌ها در مورد یک استدلال، فرضیه و سوال پژوهش است. همچنین در هر مقاله‌ای انتظار می‌رود که نویسنده به چند سوال که در محدوده موضوع مقاله هستند پاسخ دهد. این سوالات عبارتند از:

  • فرضیه و هدف تحقیق چه چیزی بوده است؟
  • اهمیت و کاربرد موضوع مقاله چیست؟
  • چگونه فرضیات مقاله بررسی شده است؟

برای یافتن مجله مناسب برای مقاله با ما تماس بگیرید.

بنابراین هنگام نوشتن مقاله این سوالات را در ذهن داشته باشید. علاوه براین نکات زیر به شما کمک خواهند تا با موفقیت مقاله‌ای به نام خود در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنید:

اصول نوشتن مقاله پیش از کسب درآمد از طریق مقاله نویسی

 

1.      برای نگارش مقاله خود وقت بگذارید.

توجه کنید که نوشتن مقاله یک فعالیت علمی است که زمان‌بر بوده و نویسنده پیش از شروع نگارش متن مقاله به‌صورت کتبی، باید برای انجام آزمایش، تحقیقات میدانی و مطالعات کتابخانه‌ای زمان و هزینه کافی صرف کند. برای تبدیل شدن به یک مقاله نویس خوب، شما نیاز به تمرین زیاد برای بهبود کیفیت، سرعت و مهارت نوشتن مقاله دارید.

اگر به دنبال راهی برای چاپ سریع مقاله هستید با ما در ارتباط باشید.

2.      ابتدا تحقیق کنید و سپس مقاله خود را بنویسید.

مبنای مقالات علمی را تحقیقات تشکیل می‌دهند. اگر سعی کنید مقاله خود را در هنگام تحقیق بنویسید، احتمالاً نوشته شما فاقد تمرکز و سازمان‌دهی خواهد بود. بنابراین بهتر است نخست به تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات از منابع علمی مختلف بپردازید. در این صورت بهترین و معتبرترین داده‌ها برای نگارش مقاله در دسترس خواهند بود.   

3.      ایده اصلی مقاله را مشخص کنید.

نویسنده باید در ابتدای مقاله و در بخش مقدمه، به‌طور واضح و صریح ایده اصلی و موضع خود را مشخص کند. ایده اصلی مقاله مانند یک قطب‌نما عمل کرده و به نویسنده کمک می‌کند تا از بیان اطلاعات اضافی اجتناب کرده و تنها مطالبی را بیان کند که در جهت پیشبرد اهداف مقاله هستند.

4.      متن اصلی مقاله را بنویسید.

برای نگارش متن اصلی مقاله، توجه کنید که تقریباً بیشتر رشته‌ها ساختار مقاله‌نویسی مشابهی داشته و فرمت مقاله به ژورنال بستگی دارد. برای مطالعه اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک‌های “ساختار مقاله‌نویسی” و “فرمت مقاله” مراجعه کنید. هنگام نوشتن مقاله فرض کنید که مخاطبان شما هیچ دانشی راجع‌به موضوع ندارند؛ بنابراین اطلاعات را دقیق و به‌طور کامل بیان کنید.

بعد از نوشتن پیش نویس Manuscript، مقاله خود را چند بار با نرم‌افزارهای ویراستیار و یا گرامرلی ویرایش کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود کیفیت مقالات حذف کلمات و عبارات تکراری است.

برای کسب اطلاعات در مورد کارگاه مقاله نویسی با ما تماس بگیرید.

5.      مجله مناسب انتخاب کنید.

با توجه به معیارهایی مانند Sjr، ISSN، اچ ایندکس، ایمپکت فاکتور و ضریب تاثیر، مجله‌ای مناسب انتخاب کرده و مقاله خود را سابمیت کنید.  

در موسسه ژورنال یاب ، کلاس‌های آموزشی مقاله نویسی برای مبتدیان برگزار می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه “دوره‌های آموزشی موسسه ژورنال یاب ” مراجعه کنید.

برای دانستن نکات شروع نوشتن مقاله این مقاله را مطالعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

مشاوره رایگان

شماره  همراه خود را در کادر وارد نمائید. تیم پشتیبانی ما با شما تماس می گیرند.