لیست مجلات علمی پژوهشی شیمی

دانشجویان و پژوهشگرانی که در حوزه شیمی فعالیت کرده و تحقیقات و آزمایشات مختلف در این زمینه انجام می‌دهند، تلاش می‌کنند تا نتایج تحقیقات خود را در قالب مقاله و پایان نامه به اطلاع سایر  افراد برسانند. این افراد برای این‌که بتوانند از مزایای چاپ مقاله در رزومه کاری و تحصیلی خود بهره‌مند شوند، باید مقالات خود را در مجلات معتبر منتشر کنند. ازاین‌رو در این مطلب لیست مجلات علمی پژوهشی شیمی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ارائه شده است.

برای دانلود چند نمونه از فرمت مقاله علمی پژوهشی به این مطلب مراجعه کنید.

رشته شیمی یکی از بنیادی ترین رشته های علوم پایه است و تحصیل در این رشته شما را با دنیای جرم، موازنه و تجزیه آشنا خواهد کرد. رشته شیمی یکی از خوش آتیه ترین رشته ها در حوزه علوم تحقیقاتی است. شما می توانید بعد از ورود به این رشته تحصیلی برای گسترش مرزهای دانش در حوزه های مختلف چون شیمی معدنی، شیمی تجزیه و شیمی آلی و شیمی فیزیکی اقدام به ارائه تحقیقات ارزنده نمایید.

این روزها مراکز معتبری در سرتاسر جهان و ایران به تحقیقات رشته شیمی اختصاص داده شده اند. تحقیقات نوین و به روز رشته شیمی در لیست مجلات شیمی به چاپ می رسد. بنابراین محققان می توانند دستاوردهای نوین خود را در این دنیای جذاب و پر رمز و راز از این طریق با سایر علاقه مندان و محققین دانشگاهی و آکادمیک به اشتراک بگذارند. 

از آنجایی که رشته شیمی یکی از رشته های بنیادین است در نتیجه بسیار مهم است که تحقیقات صورت گرفته در این رشته را در منابع معتبر دنبال کنید. لیست مجلات شیمی می توانند منبعی معتبر و قابل استناد برای این تحقیقات باشند. شما می توانید در ژورنال یاب به معتبرترین لیست مجلات شیمی به زبان فارسی و انگلیسی با اسکوپ های متفاوت دسترسی داشته باشید.

رشته مهندسی شیمی هر چند در ظاهر شبیه به رشته شیمی به نظر می رسد اما مفاهیم و محتوای این رشته شباهت بیشتری به رشته های مهندسی مکانیک و فیزیک دارد. با این حال وجه اشتراک رشته مهندسی شیمی و رشته شیمی کم نیست. مهندسی شیمی دارای گرایش های متفاوتی می باشد بنابراین دانشجویان و محققانی که در این رشته تحصیل می کنند بستری آماده برای ارائه تحقیقات نوین در اختیار دارند.

اگر شما نیز یکی از این محققان هستید این فرصت را دارید تا مقالات خود را در لیست مجلات مهندسی شیمی به چاپ برسانید. مقالاتی که در حوزه های مختلف چون پالایش، پتروشیمی، پلیمر، صنایع گاز، شیمی معدنی، صنایع غذایی و فرآیندهای صنعتی و بهره برداری های معدنی به رشته تحریر در می آیند این قابلیت را دارند تا در لیست مجلات مهندسی شیمی چاپ شوند. ما در ژورنال یاب این لیست را به شکل حرفه ای برای شما تدوین نموده ایم.

افزایش سایتیشن مقاله چیست؟
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

لیست مجلات علمی پژوهشی شیمی مورد تائید وزارت علوم

لیست مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی رشته شیمی که مورد تایید وزارت علوم است در لینک زیر ارائه شده است.

Iranian Journal of Analytical Chemistry

Iranian Journal of Analytical Chemistry

دانشگاه پیام نور
Trends in Phytochemical Research

Trends in Phytochemical Research

دانشگاه آزاد اسلامی :واحد تابعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود
نانو مقیاس
علمی پژوهشی

نانو مقیاس

دنیای نانو
علمی ترویجی

دنیای نانو

شیمی و مهندسی شیمی ایران
علمی پژوهشی

شیمی و مهندسی شیمی ایران

شیمی کاربردی
علمی پژوهشی

شیمی کاربردی

شیمی سبز و فناوریهای پایدار
علمی ترویجی

شیمی سبز و فناوریهای پایدار

پژوهش های شیمی(CR)
علمی پژوهشی

پژوهش های شیمی(CR)

پژوهش های کاربردی در شیمی
علمی پژوهشی

پژوهش های کاربردی در شیمی

ایمنی زیستی
علمی پژوهشی

ایمنی زیستی

Journal of Nanostructures
علمی پژوهشی

Journal of Nanostructures

University of Kashan
Journal of Nanostructure in Chemistry
علمی پژوهشی

Journal of Nanostructure in Chemistry

ISLAMIC AZAD UNIVERSITY, SHAHR QODS BRANCH
Journal of the Iranian Chemical Society JICS
علمی پژوهشی

Journal of the Iranian Chemical Society JICS

 IRANIAN CHEMICAL SOCIETY
Nanochemistry Research
علمی پژوهشی

Nanochemistry Research

Iranian Chemical Society
Organic Chemistry Research
علمی پژوهشی

Organic Chemistry Research

Iranian Chemical Society
Physical Chemistry Research
علمی پژوهشی

Physical Chemistry Research

Iranian Chemical Society
Journal of Applied Chemical Research
علمی پژوهشی

Journal of Applied Chemical Research

Islamic Azad University, Karaj branch
Iranian Journal of Catalysis
علمی پژوهشی

Iranian Journal of Catalysis

Islamic Azad University, Shahreza Branch
Iranian Journal of Chemistry and Chemical Engineering
علمی پژوهشی

Iranian Journal of Chemistry and Chemical Engineering

"Iranian Institute of Research and Development in Chemical Industries (IRDCI)-ACECR "
Inorganic Chemistry Research
علمی پژوهشی

Inorganic Chemistry Research

Iranian Chemical Society
Analytical and Bioanalytical Chemistry Research
علمی پژوهشی

Analytical and Bioanalytical Chemistry Research

Iranian Chemical Society
Analytical and Bioanalytical Electrochemistry
علمی پژوهشی

Analytical and Bioanalytical Electrochemistry

Analytical and Bioanalytical Electrochemistry is an international scientific journal, which is published online every 3 months (since 2009), every 2 months (since 2011) and monthly (since 2018) by Center of Excellence in Electrochemistry, University of Tehran
چگونه به لیست ژورنال­‌های معتبر دسترسی پیدا کنیم؟
ادامه مطلب

لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی شیمی وزارتین 

اگر به طور آکادمیک در حال دنبال کردن رشته های شیمی و مهندسی شیمی هستید توصیه می کنیم که جز لیست مجلات شیمی وزارتین دنبال ژورنال یا مجله دیگی برای چاپ مقاله نباشید. هیچ گاه معیار و مبنای انتخاب ژورنال را حدس و گمان شخصی تان قرار ندهید. ممکن است برخی ژورنال ها در بلک لیست وزارت علوم قرار داشته باشد و یا اصلا در پایگاه های معتبری ایندکس نشده باشند. در نتیجه زحمات شما هدر خواهد رفت.

لیست مجلات علمی پژوهشی اقتصاد را می توانید در این صفحه ببینید.

 لازمه دفاع از پایان نامه و پژوهش های دانشگاهی چاپ مقاله در لیست مجلات علمی پژوهشی شیمی وزارتین می باشد. منظور ما در واقع مجلاتی است که توسط وزارت علوم مورد تایید واقع شده اند. این مجلات عمدتا دارای نمایه های علمی معتبری هستند، اعضای هیئت داوران قدرتمندی دارند، از اعتبار علمی خوبی برخوردارند و ضریب ایمپکت فاکتور آن ها بالاست. در نتیجه چاپ مقاله در این مجلات به نفع آینده پژوهشی شما و این مرز و بوم خواهد بود.

لیست نشریه مورد تایید شیمی

اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که رشته شیمی یکی از پیچیده ترین و اساسی ترین رشته های دانشگاهی است که تحقیقات در حوزه این رشته اصلا کار راحتی نیست. با این حال بنیاد رشته شیمی بر پایه تحقیقات استوار است و شما برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و یا اخذ پذیرش تحصیلی به چاپ مقاله در لیست نشریه مورد تایید شیمی نیاز دارید.

هر چه قوای بیشتری در ارائه مقالات ارزنده داشته باشید بی شک آینده پژوهشی درخشان تری خواهید داشت. اما لیست نشریه مورد تایید شیمی شامل چه لیستی می شود؟ این لیست حاوی مجلاتی است که دارای تاییدیه وزارت علوم می باشند. بنابراین اگر به وبسایت رسمی وزارت علوم وارد شوید می توانید لیست این مجلات را رویت کنید.

لیست مجلات علمی پژوهشی برق و کامپیوتر را می توانید در این صفحه ببینید.

ما در ژورنال یاب برای راحتی کار شما محققین عزیز لیست نشریه مورد تایید مهندسی شیمی و لیست نشریه مورد تائید شیمی را همراه با پارامترهایی چون میزان اعتبار مجله، رتبه بندی مجله، ایندکس های مجله، توالی چاپ، نرخ پذیرش، ایمپکت فاکتور، صاحب امتیاز نشریه و لیستی از اعضای هیئت داوران ارائه داده ایم. شما می توانید با بررسی این پارامترهای مهم و صد البته بررسی اسکوپ مجله موفق به گزینش بهترین نشریه برای چاپ مقاله خود شوید.

مرتبط بودن موضوع مقاله و اسکوپ نشریه یکی از مهمترین موارد است که باید رعایت شود. در نتیجه می توانید با بررسی مقالاتی که از قبل در لیست نشریه مورد تایید شیمی به چاپ رسیده دید خوبی در مورد الزامات و استانداردهای مقاله خود پیدا کنید. ما در ژورنال یاب شما را در این راستا یاری خواهیم داد.

لیست ژورنال علمی پژوهشی شیمی 

اکثر دانشجویان و محققانی که در رشته های علوم پایه مانند شیمی تحصیل میکنند عاشق تحقیقات هستند. در واقع این خصلت اساسی رشته آنهاست که این عزیزان را به وادی تحقیقات و پژوهش کشانده است. حقیقتا یکی از جذاب ترین بخش های هر رشته بخش مربوط به تحقیقات است اما این تحقیات زمانی ثمره خواهد داد که در لیست ژورنال علمی پژوهشی شیمی به چاپ برسد.

در نتیجه بسیار مهم است که مقاله شما دارای محتوایی خلاقانه همراه با بار علمی بالا باشد، عاری از هر گونه نقص تایپی یا نقص نگارشی و فنی باشد، محاسبات آن دقیق و مو به مو اجرا شده باشد، حاوی تکنیک های نوین باشد و از لحاظ نگارشی با قلمی شیوا و رسا به رشته نگارش درآمده باشد.

لیست مجلات علمی پژوهشی مهندسی صنایع را می توانید در این صفحه ببینید.

ما در ژورنال یاب به شما کمک می کنیم تا بتوانید مقالاتی ارزنده را در لیست ژورنال علمی پژوهشی شیمی به چاپ برسانید. برای چاپ مقاله در لیست ژورنال علمی پژوهشی مهندسی شیمی بسیار مهم است که قبل از ارسال مقاله هزینه چاپ مقاله را بررسی کنید، نرخ پذیرش نشریه را چک کنید، اعضای هیئت داوران را مورد بررسی قرار دهید و ایندکس های ژورنال را بررسی کنید.

ما در ژورنال یاب با فراهم آوردن لیست ژورنال علمی پژوهشی مهندسی شیمی این فرآیند را برای شما عزیزان ساده سازی نموده ایم. بنابراین می توانید با خیال آسوده در بین معتبرترین ژورنال های علمی رشته های شیمی و مهندسی شیمی به جستجو بپردازید. برای مشاوره می توانید با کارشناسان ما در ژورنال یاب در تماس باشید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

مقالات پییر ریویو (Peer review) چیست ؟
ادامه مطلب

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

پذیرش و چاپ مقاله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید