روشهای نوین تدریس

تدریس  و روشهای نوین تدریس رابطه‌ای منظم، متقابل و هدف‌دار بین دانش آموزان و معلم و یکی از ابزارهای مهم برای یادگیری است. معلمان از روش‌های مختلفی برای تدریس استفاده می‌کنند. هر معلم سبک خود را برای آموزش دارد. اما باید توجه کرد که روش تدریس در آموزش و یادگیری دانش آموزان بسیار مهم است. به طور کلی دو نوع روش تدریس وجود دارد که عبارتند از روش‌های تاریخی تدریس و روش‌های نوین تدریس.

برای انصراف از چاپ مقاله باید یک نامه به سردبیر آن مجله فرستاد. نمونه این نامه را در این صفحه بخوانید.

روش‌های تاریخی تدریس

در این روش معلم تنها اطلاعات و دانش را به دانش آموزان انتقال می‌دهد. در این روش، تنها محتوای مشخصی تدریس می‌شود و معلم به عنوان انتقال دهنده اطلاعات است. این روش تدریس، روش غیر قابل انعطاف است و به نوعی روش آموزشی معلم محور تلقی می‌شود.

مقاله تحلیل گفتمان چیست؟
ادامه مطلب

برای دانستن اینکه در زمان نوشتن مقاله دانشجویی چه نکاتی را باید رعایت کنید این مطلب را بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

روشهای نوین تدریس و آموزش

روش دیگر تدریس، روش نوین است که یادگیری را تسهیل می‌کند. در این شیوه دانش‌آموز و علایق او به عنوان محور تدریس قرار می‌گیرد و معلم از ابزارها، وسایل آموزشی و گردش علمی برای تدریس استفاده می‌کند. معلم در کلاس تلاش می‌کند تا دانش‌آموز در فعالیت‌های متنوع گروهی و انفرادی شرکت کند و در حین انجام دادن چنین فعالیت‌ها و تمریناتی، مفاهیم درس را به طور عمیق یاد بگیرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ادیت مقاله انگلیسی با ما در تماس باشید.

این روش به تقویت خلاقیت دانش آموزان کمک می‌کند چرا که اکثر دانش آموزان در این روش فعال هستند و ساکت در کلاس نمی‌نشینند. برخی از روش‌های نوین تدریس عبارتند از روش تدریس بارش مغزی، روش تدریس بدیعه پردازی، روش تدریس حل مسئله و روش‌های تدریس فعال.

معلم باید با توجه به اهداف کلاس، محتوای درس و علایق دانش آموزان یکی از این روش‌ها را انتخاب کند. دانش‌آموزان نسل جدید به دلیل این که به اینترنت و موبایل و کامپیوتر دسترسی دارند، با دانش آموزان نسل قدیم متفاوت هستند.

ترتیب نام نویسندگان در مقاله مستخرج از پایان نامه
ادامه مطلب

برای مشاهده لیست مجلات علمی پژوهشی علوم انسانی این مطلب را مطالعه کنید.

بنابراین استفاده از روش‌های قدیمی برای تدریس دانش آموزان جدید جذاب نخواهد بود و بهتر است از روش‌های نوین تدریس استفاده گردد. با توجه به اهمیت این موضوع، پژوهشگران زیادی در مقالات رشته علوم تربیتی به بررسی روش‌های مختلف تدریس می‌پردازند.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید