چگونه از یک مقاله برای نوشتن کتاب استفاده کنیم؟

تبدیل مقاله به کتاب یکی از راه‌های چاپ کتاب است. در این پست از موسسه ژورنال یاب قصد داریم تا آموزش دهیم که چگونه از یک مقاله برای نوشتن کتاب استفاده کنید.
 
اگر شما مقاله‌ای نوشته‌اید و در مجله‌ای، چه مجلات علمی پژوهشی داخلی و چه مجلات خارجی، چاپ کرده‌اید، می‌توانید آن مقاله را به کتاب تبدیل کرده و کتابی با نام خود در انتشارات خارجی و داخلی منتشر کنید. اما توجه کنید که مقالات و کتاب‌های علمی دارای حوزه کاری متفاوتی بوده و برای مخاطبان متفاوتی نوشته می‌شوند. ازاین‌رو برای تبدیل مقاله به کتاب، باید تغییرات قابل‌توجهی روی مقاله اعمال کرد.
در مقالات علمی اطلاعات ضروری و اساسی مربوط به موضوع بیان شده و دارای ساختاری متمایز شامل چکیده، مقدمه، روش تحقیق، بحث و نتیجه‌گیری و نتایج هستند؛ محتوای مقالات علمی برای چاپ به عنوان کتاب کافی نیست و نمی‌توان همان فرمت مقاله را در قالب یک کتاب منتشر کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چاپ مقاله اسکوپوس با ما تماس بگیرید.

نوشتن مقاله برای بورسیه
ادامه مطلب

مجله مورد نظرتو بر اساس دسته بندی پیدا کن!

مراحل تبدیل مقاله به کتاب

بسته به موضوع خاص مقاله و مخاطبان آتی کتاب موردنظرتان، ابتدا یک فهرستی از جنبه‌های مختلف موضوع که می‌خواهید در کتاب ذکر شود را تهیه کنید. شما می‌توانید سرفصل‌ها و زیربخش‌های هر فصل را ایجاد کرده و تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید اطلاعات و یافته‌های مقالات خود را در این فصل‌ها قرار دهید. سپس برای تبدیل مقاله به کتاب مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 

جزئیات و ساختار مقاله کلاسی را در این مطلب بخوانید.

خدمات تخصصی ژورنال یاب

معرفی بهترین و مناسب ترین مجلات برای مقاله شما

شما می توانید فرایند جستجو و یافتن مجله مناسب مقاله خود را به تیم تخصصی ژورنال یاب بسپارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در پذیرش مقاله شما دارد.

استخراج، ترجمه، ویراستاری و سنجش عدم سرقت ادبی

کلیه خدمات مربوط به آماده سازی مقاله شما از قبیل استخراج، ترجمه تخصصی، ویراستاری علمی و ساختاری و قرایند های کنترلی از قبیل سنجش عدم سرقت علمی در ژونال یاب به شما ارائه می گردد.

ارسال مقاله شما برای مجله با ضمانت خدمات انجام شده

شما می توانید فرایند ارسال و یا اصطلاحاََ سابمیت مقاله خود را به متخصصان ژورنال یاب بسپارید. ژورنال یاب با بهره گیری از متخصصان توانا و با سابقه درخشان این کار را انجام می دهد.

  1. اطلاعاتی که در مقدمه مقاله ارائه شده است، را در فصل مقدماتی کتاب قرار دهید تا دیدگاه معتبری از دانش موجود در مورد موضوع را به خواننده کتاب ارائه دهد.
  2. در فصلی از کتاب که به بیان روش‌های مختلف، طراحی تحقیق و رویکردهای تحلیلی مربوط به هدف خاص پژوهش اختصاص داده شده است، می‌توانید از برخی از اطلاعاتی که در بخش «روش‌ها» مقاله بیان شده استفاده کنید و سایر جزئیات مربوطه را که در مقاله بیان نشده است را به‌طور مفصل در این بخش از کتاب ذکر کنید تا خواننده با روش تحقیق پژوهش با جزئیات بیشتر آشنا شود.
  3. از مقاله خود به‌عنوان پایه و اساس کتاب خود استفاده کنید و توجه داشته باشید که، برخلاف مقاله که فقط باید نتایج تحقیقات گزارش می شود، در نگارش کتاب شما می‌توانید نظر خود را به‌عنوان متخصص بیان کنید.
  4. هنگام بازنویسی محتوا و متن مقاله، سعی کنید از لحن اکادمیک که در مقالات علمی و پژوهشی رایج است، استفاده نکنید. از لحنی علمی اما کاملاً دوستانه‌تر استفاده کنید و خواننده را در مکالمه ذهنی خود مشارکت دهید.
  5. از تصاویر گرافیکی برای جذاب‌تر شدن کتاب استفاده کنید.
نحوه نگارش بخش نتیجه گیری مقاله
ادامه مطلب

برای درخواست چاپ تضمینی مقاله jcr با ما در موسسه ژورنال یاب در ارتباط باشید.

تماس با ما:
ایمیل:
آدرس:
استان: تهران، شهرستان : تهران، بخش : مرکزی، شهر: تهران، محله: فردوس، خیابان بیست متری ولیعصر، خیابان شهید محمد کاظم اعتمادیان، پلاک: 18.0، سبحان، 1، طبقه: 3، واحد: 13،

با ما در ارتباط باشید

    کلیه حقوق پلتفرم ژورنال یاب متعلق به موسسه ژرف اندیشان رستاک میباشد
    امتیاز دهید